Scuba ile Pompa arasındaki fark !

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar, Az önce arabanın lastiklerine hava basarken aklıma geldi. Malum Scubalarda Azot gazı var. Bu gaz havaya göre daha kalın. Buradan yola çıkarsak pompa ile basılan ve doldurulan bir PCP Scuba ile doldurulana göre daha yüksek hızlarda pelleti atar diyebilir miyiz ?

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• bence farketmez, hızı sağlayan basınç. basıncı hangi gazın sağladığı sonucu etkilemez.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

bence farketmez, hızı sağlayan basınç. basıncı hangi gazın sağladığı sonucu etkilemez.

Basıncı hangi gaz kullanıyorsan sonucu etkilemez diyemeyiz, tabi azot ile kuru hava arasında hiç fark yok iken helyum gazı kulanırsan ciddi hızlar elde edersin ama o gazda aşırı ince olduğu için tüpte uzun süre tutamazsın.

• Basıncı hangi gaz kullanıyorsan sonucu etkilemez diyemeyiz, tabi azot ile kuru hava arasında hiç fark yok iken helyum gazı kulanırsan ciddi hızlar elde edersin ama o gazda aşırı ince olduğu için tüpte uzun süre tutamazsın.

Hasan burada pompa ile scuba arasındaki farkı sormuş, helyum nerden çıktı? ;şrofls;.

Helyum: sıvı havanın fraksiyonlu destilasyonundan elde edilir. Havadan hafif olması uçan balonlarda kullanılabilmesini sağlar. Hidrojen gibi yanıcı-patlayıcı özelliği olmadığı için de oldukça güvenlidir ama bu güvenlik pahalı olduğu için bu madde pek kullanılmamaktadır. Pahalı olmasının nedeni evren de hidrojenden sonra en çok bulunan element olmasına ve dünya atmosferinde 1/200.000 oranında bulunmasına rağmen, sıvı havanın ayrımsal damıtılmasıyla elde edilemez. Bunun sebebi, Helyumun atmosferdeki diğer bir çok gazın aksine Joul-Thompson katsayısının pozitif olmayışıdır. Bu da onun sıkıştırılmak suretiyle sıvılaştırılmasını engeller ve de havadan elde edilmesini imkansız hale getirir.

.

ankarateam.png

• Official Post

Ben Hasana değil aynı zamanda sana yanıt verdim Erdem ama yok benim eşek dişi olacak dersen sorun yok ;kihhik,

• Ben Hasana değil aynı zamanda sana yanıt verdim Erdem ama yok benim eşek dişi olacak dersen sorun yok ;kihhik,

evet helyumu biz bulamıyoruz, eşek dişi olsun :thumbup:

.

ankarateam.png

• Official Post
  • Abi, Bunun saçları sarı, Gözleri Mavi olanı yok mu ;,;-

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.