Silahın bakımı sırasında kullanılacak yağ ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar. Az önce AirgunUsa'da FX-Gladyator ile ilgili manual'ı (pdf) indirdim okuyordum. Bir şey dikkatimi çekti, Silahın üzerini sentetik bazlı yağ ile silin diyor. Bu tamam ancak Silikon yağ ve gres kullanmayın diyor. DON’T use silicone oils or greases. Tam tersine, Sentetik Gres ve yağları Pelleti iten kısımda ve o-ringlere kullanın O-ringlerin ömrünü arttırır diyor.
    DO use synthetic grease on the filling probe, this will increase the life of the O-ring seals situated on the probe body. Ben mi yanlış anladım yada yanlış hatırlıyorum, Mustafa bey tam tersini söylememiş miydi ?

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.

• Official Post

Hasan ben kelimeleri karıştırmaya başlamışım yaşlılıktan sanırım, tabiki silikon bazlı yağları kullanmamalıyız, çünkü bu yağlar petrol esaslı oldukları için tehlike arzederler, aslolan sentetik grestir, YataGun da satışını yaptığım gresde Sentetik gresdir Molycote 111, orada da hatalı yazımla silikon gres yazılmış hemen düzeltiyorum,

Silikon spreyi peletlere uyguluyor ve kuruduktan sonra kutulayıp kullanıyoruz.

Bu arada ciddi bir yazım hatasını düzelttik, teşekkürler Hasan,

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Benim bildiğim silikon silis yani kum bazlı

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Silikon öyle de silikonlu sprey yağlayıcılarda solvent bulunuyor, bu da yanıcı ve tehlikeli. Silikon Gres te ise bu tehlike yok, hatta bir çok türevi food grade, yani yiyecekle bulaşsa bile zararlı değil, yiyecek makinelerinin dişlilerinde , konveyör bantlarında kullanılabiliyor.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776