DİANA Piston Keçesi ve Yay

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Forum dostlarım Yatagun'da yedek parçalar bölümünde gezerken Piston yayı ve Keçesi dikkatimi çekti.Diana'nın bu parçalarını takriben kaç atış sonrası ve kime değiştirtmemiz gerekir :him:s ,teşekkürlerimle. g;$i

• slm.değişim için atış sayısını bilmiyorum ama ben kendim değiştim ve yaklaşık 1000 pelet attım,gücünde henüz hiçbir değişiklik yok,sanırım 2000 atış daha rahatlıkla aynı güç'le yapar.yay ve keçe değişimi çok zor değil aslında,yapabilirsiniz diye düşünüyorum

• 3 bin atış sonra yay ve keçe değişimi yapmak bu silahlara haksızlık olur 10-15 bin atış yapması lazım

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• 3 bin atış sonra yay ve keçe değişimi yapmak bu silahlara haksızlık olur 10-15 bin atış yapması lazım

biggrin.png

• Bu silahların yayları 10-15 bin atışa rahatlıkla dayanır. Teknik olarak bilmemekle beraber tahminim şu;
    sonçta yay demirden yapıldığı ve sürekli basınç altında kaldığı için belirli bir süre sonra özelliğini yitirmeye başlayacaktır. Bunun için 1-1,5 yıl en çok 2 yıla kalmadan yay değiştirmek lazım diye düşünürüm.
    Silahın yapısı kendi kendimize söküp takmaya müsait. Hatsanlardaki gibi önce tetik sistemini dağıt sonra yay tak tekrar tetik topla gibi uzun işlere gerek yok. Artık benimn elim alıştı sayılır. Yay ve piston keçesi değişecek şekilde sökmem 2-3 dakikayı geçmez. Toplama da eğer yay sıfır ise belki biraz zorlanırsınız. Onun haricinde gayet pratik ve eğlenceli oluyor.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Silahın yapısı kendi kendimize söküp takmaya müsait. Hatsanlardaki gibi önce tetik sistemini dağıt sonra yay tak tekrar tetik topla gibi uzun işlere gerek yok.

+1

• 350 Magnum için o basitlik söz konusu değil, bilmeden sökmeye kalkışmayın derim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776