T-12 şarjör kilitlendi atış yapmıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • dün t-12 ile atış yaparken bi anda pelet itici ileri gitmedi yarıda kaldı tekrar çektim itmeye çalıştım olmadı bunu bikaç defa denedim hatta bu arada her defasındada şarjörü çıkarmayı denedim olmadı.bihayli uğraştım ne yaptıysam şarjörü çıkaramadım sonuçta mustafa abiyi aramaya karar verdim ve aradım bana şarjör yarım kurulmuş ahşap bi harbiyle peledi geri it şonra şarjör çıkar dedi.telefonu kapadıktan sonra her yerde ince bi sopa aradım ama bulduklarım çok kırılgandı kırılıp namluda kalır diye denemedim bile sonunda bi parça fens teli buldum namluya giriyordu etrafını namlu boyunca elektrik bandıyla sardım ve harbilemeye başladım elektirik bandı teli kalınlaştırmış ilerlemede sıkıntı yarattı ama yinede çok zorlamadan ilerledi.sonuna geldiğinde halen daha şarjör yerinden çıkmıyordu biraz zorladım ve peledin arkasını keserek şarjör dışarı çıktı pelet 2 parça olmuş harbiyle itmeye başladığımda 2.parçada düştü.kurma kolunu itmeye çalıştığımda yine ilerlemedi baktım içinde bi pelet daha var harbiyle itmeye başladığımda içinden 5 tane pelet çıktı.sonuçta şu anda tüfeğim sağlam ve halen aktif.en kısa zamanda marangözdan ahşap bi harbi yapmasını isteyecem.tekrar başıma gelemsini istemiyorum.(bu arada peletler fx ti başka pelet değildi)
    öncelikle mustafa abime çok teşekkür ederim bana yardım ettiği için sonrada bu yazıyı yazarak bu tip olay başına gelenler ve gelebilecek olanlar için ne yapması gerekiğini tüm arkadaşlarla paylaşmak istedim.
    mustafa abi tekrar teşekkürler herkese saygılarımla...

FX Typhoon T12 & GAMO 6-24X50 AO
    ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Namluda pellet varken unutup 2.yi ve ardından 3-4-5 inciyi sürmüşsünüz. Rekor bildiğim kadarıyla 7 pellet ile Fender ;kihhik, arkadaşımıza ait x;.z

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• kurma kolu her itmeye çalıştığımda yarıda kalıyordu tam geriye çektiğimdede şarjör dönüyordu hatta bu aradada şarjör çıkmıyordu.böylece ilk tecrübemi edinmiş oldum.eğer bu tip sorun yaşayanlar buraya yazarlarsa başımıza geldiğinde ne yapmamız gerektiği hakkında kafamızda bişeyler canlanır diye düşünüyorum onun için yazdım :)

ARMTAC RS-X2 ;tufey#

• Official Post

Fatih ofiste hatırlarsan özellikle belirttim, bolt kolu tam çekecek tam ileri itip yuvasına kilitleyeceksin, tabiki 2 - 3- 4 -5. peletleri ardı ardına sürersen kilitlenme kaçınılmaz, bence artık sen bu hatayı bir daha yaşamazsın,

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• İlk kullandığımda benim de başıma gelmişti: şarjörü bozmamak için çözüme namluyu sökerek ulaşmıştım.

S&W 686-6

• söylemiştiniz mustafa abi ama attığımı vurdukça biraz aceleci oldum galiba ;kihhik, umarım bidaha başıma gelmez panik oldum ;lol; bu silahıda yeni alanlar bu yazıyı okuyup aynı hatayı yapmazlar :)

ARMTAC RS-X2 ;tufey#