Evanix Blizzard S-10 hakkindaki goruslerinizi alabilir miyim lutfen

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Renault veya başka otomobil üreticilerine gelince, o fabrikalara standart dışı, markanın onaylamadığı pul-vida bile giremez. Renault-Ford-Toyota bunlar global markalar, daha kurumsallaşmamış bir aile firmasıyla karşılaştırmak abesle iştigal olur.

Otomotiv üretiminde her parçanın standartlaştırılmış resimleri vardır.
    Bunlarında toleransları sıfıra yakındır.
    Firmalar bunlardan hiç bir şekilde taviz vermezler.
    Oysa ki hatsan için çok basit bir örnek vermek gerekirse Webley Patriot'a yaptıklarını duymayan kalmadı.
    1.,2.,3. nesil diye bir sürü tavizlerle patriot görünümünde silahlar piyasaya verildi.
    Ben bu yapılanların hiç bir mühendislik çalışmasından geçmeden yapıldıklarını düşünüyorum.
    Tamamen eldeki malzemeleri değerlendirerek paraya çevirmek hedeflenmiş olduğu açıkça ortadadır.
    Bu zihniyet ve bakış açısıyla yürüdüğü sürece hatsan dan dört dörtlük silah yapacağını beklemek tamamen hayalcilik olur.
    Hatsan fabrikasını hiç görmedim.(görmeyi çok isterdim.) g;$i
    Makina parkı eminim çok modern ve teknolojik yeniliklerle doludur. 8o
    Ama umarım bu gafletli uykudan uyanarak bir an önce hasretlerimizi gidermelerini bekliyorum. :rolleyes:
    İnşallah Ewanix bu uykudan uyanış için bir fırsat olarak değerlendirilir. :rolleyes:

• Ewanix kelimesindeki yazım yanlışı hariç ( :) ) +1

• Hatsan'ın Evanix yapması hiç bir probleme ya da kalite düşüklüğüne yol açmaz bence.Renault da bu ülkede üretiliyor ve eski TS 12 modelleri Fransa'dan daha iyi üretiliyor diye belge almıştı fabrika.Artık teknoloji ve herşey değişti.Global bir dünyadayız.Bozuk mal yapan artık 1 kere bilse olsun satamıyor,anında herkes haberdar oluyor.Yerli malımız eğer Evanix'i yaparsa çok ucuza servisi iyi olan PCP lere kavuşacak insanlar.Yabancılara bu kadar para akıttığımız yeter artık. g;$i

Bir de Webley'e sorsanız...

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• Aykut bey si hava kacirma sorunu yasadiniz mi AR-6 da ?

Benim Blizzard Side lever S10u ilk kez bu hafta sonu denedim. Ilk gun cok hava kaciriyordu sonra cokca atis yaptiktran sonra azalir gibi oldu ama dun biraktigim 170 bardan sabh 100 bara dusmus basinci.

hiç hava kaçirmıyor150 bar doldurup 36 atiş yaptim 100 bara geldi
    2 gunde basinc 150 de kaldi sorun yok bende :huh:

• Ayrıca aykut bey istenirse s10da ufak bir yayı değiştirilerek ar6 kadar güçlü yapılabilir s10 10lu şarjorü olması açısından bence daha iyi vede ar6 gibi kütük tetiği yok.

Arkadaslar evanixin kütük tetiklidir weya stabil atişi 5-6 taneDİR bunlairn hepsi BOŞ laf ;#taban^l
    150 bar doldurup 36 atiş yapabiliyosunuz 150 barda iken 2 çelik saci delip geciyor ve cok guclu bi ses cikartiyor gorunusude mukemmel hawali tufek demiyor goren bence bu silah kuş tavşan icin deil ceylan avlayabilirsiniz buyuk bas hayvanında vicuduna girer kafatasinada girer attigi sacmalar bence denemedim ama 2 çelik sacdan kalin degildir heralde buyuk bas hayvanin kafa tasi:)

• Arkadaslar evanixin kütük tetiklidir weya stabil atişi 5-6 taneDİR bunlairn hepsi BOŞ laf ;#taban^l
    150 bar doldurup 36 atiş yapabiliyosunuz 150 barda iken 2 çelik saci delip geciyor ve cok guclu bi ses cikartiyor gorunusude mukemmel hawali tufek demiyor goren bence bu silah kuş tavşan icin deil ceylan avlayabilirsiniz buyuk bas hayvanında vicuduna girer kafatasinada girer attigi sacmalar bence denemedim ama 2 çelik sacdan kalin degildir heralde buyuk bas hayvanin kafa tasi:)

Bunlar sizin için boş olabilir, güle güle kullanın. Forumlarda bu silahların hız ölçümleri yayınlanması yanısıra kendi sitesinde de atış serilerinin hızları ve tetik ağırlıkları verilmiş, pek boş değil 6-7 atış sonra hızı düşmeye başlıyor ve gittikçe düşüyor. tetiği PCPlerde bulunan en ağır tetik. başka PCPlerle atış yapmadan bu kadar kesin konuşmayın bence.

dünyada PCP'ler değerlendirilirken gücünden önce:
    1. stabil atış sayısı
    2. tetik ağırlığı
    gözönüne alınıyor. inanın dünyaca ünlü PCP üreten markaların hepsi Evanix kadar güçlü PCPler üretebilir. Sizce niye üretmiyorlar? o kadar ağır tetikli silahta üretirler, niye üretmiyorlar?

AR6ile de S10 ilede atış yapma fırsatım oldu, ikisi arasında tercih yapmak zorunda kalsam S10u seçerdim. Tek PCP sahibi olacaksamda hiçbirini seçmezdim. Zevklerle renkler tartışılmaz, güç isteyenler buyursunlar Evanix alsınlar. Ama aka kara/karaya ak demenin alemi yok.

önemli olan silahınızı sevmenizdir, silahınızı seviyorsanız tetiği hafif, stabil atış sayısı size çok gelebilir. Mühim olan bu hobiden keyif almaktır.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Raptorx güzel açıklama yapmışsınız teşekkürler.İstediğiniz pcp yi getirin size evanix gücüne ayarliyim forumda bunca kişi böyle bir imkan varken neden o güce getirmiyor acaba :him:s

• hiç hava kaçirmıyor150 bar doldurup 36 atiş yaptim 100 bara geldi
    2 gunde basinc 150 de kaldi sorun yok bende :huh:

150 bardan 36atış 100 bara düşmüş, yani toplam 36 atışda 50 bar harcamış buda demek oluyorki her atışda yaklaşık 1.4 bar hava harcamış.
    Güçlü bir silah olsaydı yani o sitesinde verdiği hız rakamlarında atsaydı, stabilitesini geçtim, atış başına en az 2 bar hava harcaması gerekiyordu ki 1.4 bar; standart bir PCP nin atış başına harcadığı yaklaşık hava miktarıdır.
    Not: Şayet, 150 -100 bar arası Valfin max. açtığı aralık ise ( max. hızın atış bar aralığı ise ), Yukarıdaki söylediklerim geçerlidir.
    selamlar...

• 150 bardan 36atış 100 bara düşmüş, yani toplam 36 atışda 50 bar harcamış buda demek oluyorki her atışda yaklaşık 1.4 bar hava harcamış.
    Güçlü bir silah olsaydı yani o sitesinde verdiği hız rakamlarında atsaydı, stabilitesini geçtim, atış başına en az 2 bar hava harcaması gerekiyordu ki 1.4 bar; standart bir PCP nin atış başına harcadığı yaklaşık hava miktarıdır.
    Not: Şayet, 150 -100 bar arası Valfin max. açtığı aralık ise ( max. hızın atış bar aralığı ise ), Yukarıdaki söylediklerim geçerlidir.
    selamlar...

silahın tüp hacmi ne olacak? 320cc tüp hacmine sahip bir silahla 180cc tüp hacmine sahip silah her atışta 1.4 bar (veya herneyse) harcıyorsa aynı hızda ve aynı adette atış yapıyor diyebilirmiyiz?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Evet Doğru, birde tüp hacmi var bunuda gözardı etmemek gerekir.
    Tabiiki farklı tüp hacimlerinde olan silahların atış sayılarıda farklı olacaktır, her iki silahın her atış aralığında aynı miktarda hava harcamak koşulu ile. Hızlarıda yaklaşık aynı kalacaktır niye, aynı miktar hava, aynı özellikte mermi.
    selamlar..