Hill pompa ile scuba tüp doldurmak?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlarım, abilerim. Ben Ankaradan Alperen, aranıza yeni katıldım.

4-5 gündür forumu inceliyorum ve pcp silahlar, dolumu, scuba tüp vs. hakkında epey şey okudum. Birşey merak ettim, acaba scuba tüpünü doldurtmaya imkanımız olmasa ve (benim gibi) gücümüzün de yeteceğine inanıyorsak :rolleyes: 250bar kullanımlı Hill pompa ile 7 litrelik bir scuba tüpünü (yavaş yavaş) doldurmak mümkün müdür.

Forumda ilk konum, umarım çok abest birşey sormamışımdır, cahilliğime verin. Maksat ben de burdayım demek ve fena halde bu havalı silahların büyüsüne kapıldığımı belli etmek 8o

Saygılarımla.

• Aramıza hoşgeldiniz. PCP pompa ile scuba tüpünü uygun aparatlarla birbirine bağlayarak doldurabilirsiniz. Kaba bir hesapla 10-14 saatinizi alır. Pompayla direk olaak silahı daha rahat doldurursunuz.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Vakit ve kondisyon yetse, pompayı nasıl soğutucaksın.. Haldır, haldır basılmıyor ki..Hele yaz da geldi, 40 pompa yap bekle ki ılıklaşsın...

Çok doğru. :thumbup:
    Bence bu macera başlamadan biter. ;şrofls;.

• Benimki maksat muhabbet, forumda daha yeniyim. Biraz tanışmış olalım bu vesileyle diye düşündüm.

Değerli ve esprili cevaplarınız için teşekkür ederim. Ve ayrıca hoşbuldum :)

Saygılarımla.

• Pompa ile doldurmak pek mantıklı gözükmüyor. ;grin;
    Çaresiz kalınırsa tüfeğe hava basarsınız daha iyi olur,böylece tüp yükündende kurtulmuş olursun.
    İlla ki tüpü dolduracağım dersen allah sana sabır, pompaya da dayanma gücü versin. ;şrofls;.

• Yok canım daha neler :) Güzelim pompa mahfedilir mi.

Benimki merak işte :)

• Yok canım daha neler :) Güzelim pompa mahfedilir mi.

Benimki merak işte :)

Küçük bir deneme yap, ama pompadan önce bu sıcaklarda ilk olarak senin dağılacağını garanti ederim. ;lol; ;lol; ;lol;

• Aslında zor tabiki ama ben burdurda yaşıyorum il olarak çok küçük bi yer , benim 200 bar basınçlı scuba tüpü bulmam burada iimkansız yok yani bi tek yer Habaş gaz adında bir yer var ordaki yaşlı amcada 150 barı geçemem diyor oda zaten İzmirden doldurtup getirtiyor anlıycanız 150 bar basacak makina bilem yok burdurda onun için ben pompadan başka bişey kullalanamam arkadaşlar ........ ;#^+. ;#^+. ;hirr; ;hirr; ;hirr; ;hirr; Hayat boş,pompala coş.....:) ;lol; ;lol;

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Burdur itfaiyesine git elinde tüp boynun bükük illaki soracaklar ne istersin diye anlat derdini dene şansını

• Burdur itfaiyesine git elinde tüp boynun bükük illaki soracaklar ne istersin diye anlat derdini dene şansını

itfaiye ile ne alakası var anlayamadım orada dolduruyorlar mı___? :him:s:him:s

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• itfaiyecilerde genelde 300 barlık kompresör bulunur bilginize ;keyfs;

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Scuba tüpüne pompayla basılacak ilk 50 bar için fazla zorlanacağını sanmıyorum. Biraz sabredip scubaya 7 litre 120 bar basarsanız işinizi kolaylaştırır bence. Tüfeğin tüpüne basmadan önce scubadan 120 bar + üstüne pompayla 80 daha. Yarı yarıya vakitten kazanırsınız heralde. :rolleyes:

• hatsan at 44 ler acaba kaç pompalamada dolar (200 bar gösterene kadar) çok merak ediyorum deneyip kullanan varsa cvp yazarsa çok sevinirim....... x;.z