Diana mod 54 tüfeği söküyorum ustalarım bakarsa sevinirim..

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşım anladığım kadarı ile yay dengeleyiciyi pistona oturt,arkasından yay tutucuyuda pistona sok, sanki arada yay varmış gibi, yay tutucu ve dengeleyicinin uçları birbirine değdiğinde, yay tutucunun şapka kısmı pistonun etek kısmı ile aynı hizada olması gerekir. Bu bilgi banada lazımdı, teşekkürler Mustafa bey
    Gelelim ikinci konuya, geçenlerde buna benzer bir işlem bende yapmıştım ve tetik kurulamamıştı, silahı söküp, parçayı kısaltıp topladım, ama sonrada güç düştü, Sebeb olarak yay kapanmış, artık gücü tükenmiş denmişti, Eğer parçaları oturtup, silahı toparlayıp, atış yapabilirsen gücü bir dene, çok düşük ise malesef senin yay da gitti. Bu denemenin sonucunu merakla bekliyorum.

FX T 12 + BSA 8-32X44+FX Pompa
    Remington Airmaster 77 + Tasko 3-9X32
    anadoluteam.png

• Official Post

Haydar, piston iç uzunluğunu ölç, sonra yay tel kalınlığını ölçüp spir sayısı ile çarp, eğer sonuç piston iç uzunluğundan fazla ise tetik kurulmaz, yada piston iç uzunluğundan kısa ise silahın gücü düşer, yani aynı olacak.

• yay yeni ise ve ilk taktığınızda 10 dakika tam kapalı vaziyette kalırsa o şekilde set alır. Gücü de düşer. En güzeli içerideki alan kadar setlemek. Ya da tüfeğin üzerinde setlemek.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Yay tutucunun ucunu yay çekicine oranla aynı ölçüde kısalttım...

Sonuç başarılı tüfek kuruldu....

İlk başta çelik yay tutucu ile yay çekici olmadan atış yaptım kalın bir suntayı deldi tam çıkışda kaldı..

Daha sonra yay tutucuyu kısaltıp çekici taktım aynı mesafeden tathtayı deldi arkadaki mindere girdi...

Ayrıca bu atışlarda ses değişti gerçek tüfek gibi bir ses çıkartıyor neden bilmem ama hoşuma giti :)

Daha çok deneme yarın yapacam inşallah...

Ama güç arttı yarın daha emin olacam..

Yayla ilgili yay kapanmış mevzusu bende olmadı çünkü her seferinde toplarken aynı sertlikdedi yay...

• Selamlar,

Kundak dan ayırdım tüfeği ondan sonrasına şemaya baktım ama nerden başlayacağımı bulamadım....

Nereden başlamam gerekiyor acaba....

Arkadaş niye söküyorsun?Bir problem varsa Av-Doğa Bayii Mehmet Ali Bey'e gönder,eskisinden daha iyi gelsin.Bana inan. g;$i x;.z x;.z

• [Resim Engellendi: http://s2.directupload.net/images/090813/ipyluren.jpg]

[Resim Engellendi: http://s4.directupload.net/images/090813/xry5jxoe.jpg]

Tüfek kundağa oturmadımı sizce mod 54 de bu şekilde olan varmı?

3 pul var pirinç kısma geçen yüksekmi geliyor neyi yanlış yapıyprum?

Ve duman çıkıyor tüfekden ya dizellememi yapıyor zararı varmı acaba?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kibrit ().

• Bu tüfek bu halde "Diana" değil de "Anaaa" olmuş... Sen acilen tecrübeli birini bulup ona toplat tüfeğini...

Sevgiler,

This is AnkaraTeam, you know...

WR LW 10 w VO 6-24X50 Mil-Dot
    C NS 4,5 w O RD
    STEYR AUG A1 modified by B.A.S.A.R
    Mod 99 w GM 4-16x50 AO on YD

Ankara / B(Rh)+"Gezcik, Gözcük, Arpa!.."

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Plastikden yamukmuş o üstten biraz bastırınca yerine geldi :)

Alttaki büyük pullarıda yerini değiştridim oturdu yerine tüfek :)

Şuan iyi denemler yaptım eski atışlarda delemediği medefeyi deliyor artık :)

O beyaz yerler çizik değil bu arada abi..sildimi gitti.

• Hadi gözün aydın...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote."

• Teşekkür ederim abi de şu tahtaya ateş ederken beyaz duman olayı ve yanık kokusu var sanki ya bu neden atış yapmadım o yüzden fazla.

• Duman bir süre sonra geçer, tabi denilenleri yapıp pistonu son kez takmadan önce piston contasının önüne kaçan gresleri temizlediysen :) Diğer türlü de yakıtı bitene kadar dumanlı atış yapar. Eğer yağlamayı çok abartmamışsan korkacak bir durum yok.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Tüh biz biraz fazla kaçırdık..

Zararı varmı peki önemli olan o.

• Tüh biz biraz fazla kaçırdık..

Zararı varmı peki önemli olan o.

patlama yani dizel etkisi yapıyorsa, piston keçesi ve yaya zarar verebilir.ama aşırı bir patlama yoksa pek bir zararı olacağını sanmıyorum.

HATSAN TORPEDO 155 .22 CAL.+ 3-9*32
    GAMO HUNTER 440 .177 CAL.+ TEK PARÇA AYAK 3-9*44
    MARKSMAN 1010 AIR PISTOL .177 CAL.
    SARSILMAZ
    AIR PISTOL .177 CAL.
    REMINGTON 870 MAGNUM 12 GA TEFLON KAPLAMA

• patlama yani dizel etkisi yapıyorsa, piston keçesi ve yaya zarar verebilir.ama aşırı bir patlama yoksa pek bir zararı olacağını sanmıyorum.

Namludan alev çıkıyorsa atma :D

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Ya abi eğlenme benle :)

Sanki bir yerde duydum ondan korkuyorum zararlı diye...

• Tamam... Yaya ya da pistona bir zarar vereceğini sanmam... En fazla keçe zarar görebilir ama onu da sanmam... Ne de olsa Diana...

Sevgiler,

C NS 4,5 w O RD

ankarateam.png

• Duman bayağı azaldı,fakat kurma kolunu çekince pellet yükeleme yerinin oralardan duman çıkıyor yinede..

• 350X2 ye veririm abi çanta+harbi seti hediye ;şrofls;. ;şrofls;. ;şrofls;.

• O tüfekten duman çıkıyorsa işin zor söliyim. Sen en iyisi o tüfeği ''351'' ytl'ye bana ver. :!:;,;-

Şaka bi yana duman çıkması gayet normaldir, bi 200-300 atış kadar da o dumanı atmaya devam edebilir. Becne daha fazla da kurcalama bi an önce atışa geçip grupman çıkarmaya başla. ;tacli#

Tekrardan hayırlı olsun...

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177