HW 100 TEK ATIŞ ŞARJÖRÜ/APARATI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İnternette defalarca görüp, methiyelerini okuyup, hw100 ile REVOvari pellet harcamaktan sıkılınca siparişini verdiğim Weihrauch tek atış şarjörüm bugün geldi. Bu hw100'lerin FT yarışmalarında kullanılabilmeleri amacıyla Weihrauch tarafından üretilmiş bir adaptör. 14'lü magazini çıkarıp yerine bunu takıyorsunuz ve silah "multishot"tan "oneshot" silaha dönüşüyor.
    Büyük merak ve mutlulukla paketi açtığımda "yahu bunada 30pound verilirmi?" diye düşünmekten kendimi alamadım. Ama vermiştim artık ;kihhik, küçücük birşey, metalden anlamam ama döküm gibime geldi. Boyası biraz kötü, sanırım depoda orda burada biraz çizilmiş. Yalnız ölçüleri, işlenmesi çok güzel yapılmış silaha hiç zorlanmadan tık diye oturdu ve kolayca açılıp kapanıyor. Yaylı bir sistemi var, parmağınızla çekince tık diye açılıyor, sonra pelleti koyup yerine ittirince tık diye kapanıyor. Henüz atışta kullanma şansım olmadı, sanırım haftasonu deneyebileceğim. Denedikten sonra kullanımı ile ilgili izlenimlerimide aktarırım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem o zaman buluşmalarda ben senin şarjörleri kullanabilirim sen teker teker ben de 14 x 4 er atarım eheh

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hayırlı olsun ,cok güzel pratik bir parca ,sonucta pratik işlem yapması bakımından da güzel ve engüzeli hv 100 ne taksan yakışıyor . :thumbup:
    birde şu tüfeği silseydiniz be abi ;)

• hayırlı olsun ,cok güzel pratik bir parca ,sonucta pratik işlem yapması bakımından da güzel ve engüzeli hv 100 ne taksan yakışıyor . :thumbup:
    birde şu tüfeği silseydiniz be abi ;)

tüfeği silmez olurmuyum yahu? her atış dönüşünde temizleme-koruma yağıyla silip kılıfına koyuyorum, hafta içi canım çekiyor bir daha çıkarıp siliyorum, yağıyorum.
    Siliyorumda bezin tozları kalıyor sanırım, birde gözle bakınca bişey görünmüyor ama, macro foto çekerken flaşta patlayınca görünmeyen şeyler görünür oluyor ;)
    Sen benim 1 senelik tüfeği gördün işte, bakmasam, silmesem, korumasam öyle durur mu?

.

ankarateam.png

• yahu bendeki lafa siz kulak asmayın,bizim ufaklık üç aya kadar evlenecek o zamana kadar fxler gelir tabi sizde hv100 den bıkarsınız inşallah, yani uzun lafın kısası benim ufaklıktan aldığım söz ölmeden ,siz bu tüfekten bıkarsınız diye öyle kötü kötü hesap yapıyorum napim

• hw100 sahiplerine bu adaptörü şiddetle tavsiye ederim. Süper bir ekipman. Atış yaptıktan sonra kurma kolunu çektiğinizde otomatikman açılıyor. Pelleti yükleyip kapatıp tekrar atış yapıyorsunuz. Atış yapmazsanız otomatik açılma özelliğini farketmiyorsunuz, çünkü atış yapmadan kurma kolunu çektiğinizde açılmıyor.

.

ankarateam.png

• Çok güzel bir olay demekki bence verilen parayı hakedior:DGüle güle kullan erdem :D

• Ben bugün denedim bu aparatı gerçekten çok süper bir şey, pellet canavarlarına birer tane lazım. Pellet dayandıramıyoruz yoksa ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• hayırlı olsun yalnız ben pek anlayamadım şimdi bu tufein sarjöru var ve 14 tane alıo sız sımdı neden bunu tek atışa duşurduz tek atışa duşurunce tufeın menzilimi artıor yada kullanması dahamı zevkli oluor böle.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• Tasarrufun yanısıra bazen belli pelletler bu tip çoklu şarjöre oturmayabiliyor. HW100 için birşey söyleyemem ama bu aparatın AA410 için olanı bende var. Benim AA şarjörüne örneğin Predator ve Dynamic gibi pelletler girmiyor. O zaman bu tekli şarjörü kullanıyorum.

S&W 686-6

• farklı pelet kullanmak ta işe yarıyor demekki.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• farklı pelet kullanmak ta işe yarıyor demekki.

"İşe yaramak" dan kasıt kişiye göre değişir: örneğin Predator, havalı tüfek literatüründe genelde kanatlı hayvan avı için kullanılan bir pellet olarak geçiyor. Silahlarımızla avlanmanın yasak olmasının yanısıra, benim bu gibi bir merakım da olmadığından bu pelleti sadece merak ve kıyaslama amacı ile aldım ve kullanıyorum. Dynamic ise kurşun dışında bir maddeden yapılmış olduğundan farklı davranış gösterebiliyor.
    Zaten silahı çeşitli pelletlerle kullandıktan sonra en sevdiği tipi belirleyebiliyorsunuz.

S&W 686-6