Turret Options

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Farklı turret lar ne amaca hizmet ederler.kullanım alanları,durumları değişirmi.elle çevirerek ayarı kolaylıkla yapılabilenler varken, neden tornavida benzeri bir aletle dikey, yatay ayarını yapma gereği arz eden turret lar kullanılır.teşekkürler.airgunturk.com/attachment/794/airgunturk.com/attachment/795/airgunturk.com/attachment/796/airgunturk.com/attachment/797/

:love:(Ahh.Bir karar verebilsem !)
    egeteam.png

• Ben 1 senedir bu işlerle uğraşmaya başladım, ama benim anladığım eskiden bu tornavida veya bozuk parayla ayar yapılan taretler varmış, sonradan elle ayarlananlar üretilmiş. Fakat elle ayarlanan taretler daha büyük ve yüksek, dolayısıyla azda olsa ağırlığada etkisi vardır. Sanırım hala daha küçük taretleri isteyen bir pazar var, yine bu taretlerin maliyetleride düşük olacağından hala üretiliyor.
    Ayrıca biz bu dürbünleri havalısilahlarda kullandığımızdan en azından yukarı-aşağı ayarını mesafe ve pellete göre sık sık değiştirmek durumunda kalıyoruz ama, yivli-ateşli silahlarda böyle bir duruma pek gerek kalmadığından çok sık ayar değiştirilmeside gerekmiyordur. Adam sıfırlamayı bir kez yaptığı zaman sök-tak yapmadıkça aynı ayarı yıllarca kullanabiliyordur.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Windage ayarı solda olan field targette makbuldür sanırım.

• Windage ayarı solda olan field targette makbuldür sanırım.

windage ayarları her zaman sağdadır. Olursa soldaki parallax ayarı oluyor, birde bendeki seri Leapers'ta artıkıl aydınlatma reostası solda.

.

ankarateam.png

• windage ayarları her zaman sağdadır. Olursa soldaki parallax ayarı oluyor, birde bendeki seri Leapers'ta artıkıl aydınlatma reostası solda.

soldan üçüncü resim dürbüne ön çaprazdan bakıyor demek ki. ben bir an bütün resimler arka çaprazdan çekilmiş diye düşünmüştüm.

solda olursa paralax olduğunu şimdi hatırladım.
    bir takım sitelerde solda bulunan geniş paralax çarklarına kullanıcıların kendilerinin kağıtlar yapıştırıp kağırlara birşeyler yazdıklarını görmüştüm.
    acaba ne yazıyorlar, yardaj mı yoksa o yardajdaki saçma düşüşünü mü?

• soldan üçüncü resim dürbüne ön çaprazdan bakıyor demek ki. ben bir an bütün resimler arka çaprazdan çekilmiş diye düşünmüştüm.

solda olursa paralax olduğunu şimdi hatırladım.
    bir takım sitelerde solda bulunan geniş paralax çarklarına kullanıcıların kendilerinin kağıtlar yapıştırıp kağırlara birşeyler yazdıklarını görmüştüm.
    acaba ne yazıyorlar, yardaj mı yoksa o yardajdaki saçma düşüşünü mü?

o mesafe tekerlerinde mesafeler fabrikasyon olarak yazılmış durumda. Fakat herkezin göz optiğine uygun olmadığından her FT'ci mesafelerini ölçtüğü hedefleri netleyip, o teker üzerindeki banta-kağıda kendi ölçtüğü gerçek mesafeyi yazıyorlar. Mesela fabrikasyon teker atıcı hedefi dürbünden netlediğinde 30m. gösteriyor ama mesafeyi ölçtüğünüzde bunun 33m. olduğunu görüyorsunuz. Bir başkası ise aynı dürbünle aynı hedefi 29m.de (fabrikasyon skalaya göre) netleyebiliyor vs.

.

ankarateam.png