Webley Raider mı yoksa Hatsan AT44WX10 mu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar ben PCP tüfek almayı düşünüyorum ve bilginize tecrübenize ihtiyacım var ilk etapta 100 mt ve üzeri atış çalışacam sizce etkili menzil ve teshir olarak bu iki tüfek arasında seçim yaparsanız hangisi daha üstündür Webley Raider mı yoksa Hatsan AT44WX10 mu bu iki tüfeginde artı ve eksi olan yönleri hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.bunların haricinde tavsiye edibileceginiz modelleride incelemek isterim.

• Webley Raider 10 (lw) gayet hoşuma gitti, bugün 140m soda şişesi patlattım. kompakt-isabetli ve hafif, tetiği biraz ağır geldi.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• 140 metreden soda şişesi?Mükemmel bende sürekli bu 2 pcp arasında dönüp duruyorum..Webley fiyat açısından daha uygun gibi gözüküyor..

• arkadaşlar ben PCP tüfek almayı düşünüyorum ve bilginize tecrübenize ihtiyacım var ilk etapta 100 mt ve üzeri atış çalışacam sizce etkili menzil ve teshir olarak bu iki tüfek arasında seçim yaparsanız hangisi daha üstündür Webley Raider mı yoksa Hatsan AT44WX10 mu bu iki tüfeginde artı ve eksi olan yönleri hakkında yorumlarınızı da bekliyorum.bunların haricinde tavsiye edibileceginiz modelleride incelemek isterim.

Sıfırsa raider 2. el ise at 44.

• Webley Raider 10 (lw) gayet hoşuma gitti, bugün 140m soda şişesi patlattım. kompakt-isabetli ve hafif, tetiği biraz ağır geldi.

güzel atış olmuş tebrik ederim webley raider standart halindemi kullandınız yoksa herhangi bi modlamamı yaptınız 140 metre atışı için

• güzel atış olmuş tebrik ederim webley raider standart halindemi kullandınız yoksa herhangi bi modlamamı yaptınız 140 metre atışı için

ben kullanılmış olarak aldım, kendim birşey yapmadım silaha. krono ile ölçme imkanım da olmadı henüz. onun için hızı vs bilgileri veremiyorum.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yaklaşık 6 aydır webley raider'ın lw namlu 10'lu modelini kullanıyorum. ilk pcp silahım.
    lw namluyu anlatmaya zaten gerek yok. uzun mesafelerde bile çok isabetli. 10'lu şarjör ve bolt action kol kullanım açısından çok zevkli. tahribat gücü de iyi.
    silahı alır arazide dolaşırım diyorsanız biçilmiş kaftan. hem hafif hem de boyu çok uzun olmadığından hareketlerinizi kısıtlamıyor.
    tetik güç ayarı da olsa süper olurmuş. ama bir süre sonra eliniz zaten alışıyor.
    unutmadan ben de silahı forumdan 2. el aldım. bir kez o-ringini değiştirmek dışında hiç bir şey gerekmedi.
    bütçenizi fazla zorlamadan alınacak (2. el veya sıfır) en makul pcp'lerden biri.
    at 44 kullanmadığım için yorum yapamayacağım. onu da kullanan arkadaşlar eminim yardımcı olur. g;$i

webley raider 10 lw .22 cal 6-24x40 tasko aoe :thumbup:

• Fiyat / performans olarak ilk defa başlayacaklar için iyi tüfekler.Raider hiç kullanmadım ama ilk defa PCP alacak olsam 532 lira gibi cüzzi bir rakama bu tüfeği sıfır olarak almayı düşünürdüm.Kendim de AT44 WX10 kullanıyorum.Tüfekten memnunum.Fiyatına göre performansı iyi bir tüfek.

• Ekrem hoca AT44'ünden memnun....Eline de yakışıyo maaşallah.... ;şrofls;.

Bence kişisel beğeni çok önemli.Mesela ben fx glad almayı kafaya koydum fakat hw 100 S K görsel olarak hayallerimi süsler her zaman.

Webley de AT44 de birbrini dengeleyen silahlar gibi geliyo bana.Teknik detaylar müstesna..Sanki AT44 biraz daha mı ileride acaba??(LW namlu)

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

Sarsılmaz Kılıç 2000 Mega 9x19 mm.

• big_wolf

Teşekkür ederim hocam.Vücut büyük olunca tüfek te tam gömülüyor vücuda.Eller titrek ama burdan kazanıyorum ben de ^^

Kullanmadım ama AT44 tüpü biraz daha büyük gibi Raider tüpünden.Ben Raider'ın şu özelliğini seviyorum.Elime almadım mesela ama görsel olarak daha küçük ve kompakt bir silaha benziyor.Bu özelliği beni çeken bir unsur mesela.Ama sorum bir arkadaşa emniyet mandalı yok dediler.Bence her PCP silahta olmazsa olmaz bir özellik bu.AT44'e göre bir güzel özelliği de kozmetik olarak manometrenin gövde alt kısımda olması.AT44'de tüpün ucunda olan manometre bence hem görsel değil hem de emniyet açısından yanlış yerde buluyor.Bununla birlikte AT44'ün atışı için birşey diyemem.Kendi atıcı hatalarım ve dürbün mildot ayarını tutturamam dışında atış kaçırmıyorum.Tabi bunlar hep bir kombinasyon.Çok zorda kalsam bile JSB veya FX dışında saçma kullanmıyorum.İyi atış bir kombinasyon işidir.

• Vücut büyük olunca tüfek te tam gömülüyor vücuda.

Ben de ona şaşırmıştım sendeki resimlere bakınca ...ulen dedim bu silah ufacıkmış...Fakat seni hesaba katmamışım.. ;lol; . Geçenlerde bir arkadaşımın AT44'ünü inceledim.fena bir silah değil gerçekten.Ama webley için bir şey diyemem.Bildiğim kadarıyla webley'in tüpü sabit.tüpün sabit olması avantaj mı yoksa dezanataj mı...?

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

Kalibrgun-Cricket Standart PLB 5.5 mm+ Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42 [s]

[s]FX Gladiator.22

• Şimdi şöyle bir durum da var.AT44 plastik T kundak, ahşap S kundağa göre biraz daha hacimli gözüküyor göze.Ebat olarak da biraz daha büyük.Benim resimlerde ahşap S kundak vardı.Sen onlara bakmıştın.Ahşap S kundak cidden daha küçük gösteriyor tüfeği.

Tüp soruna gelirsek buna bir cevabım yok.Tek parça olması mı daha iyi yoksa böylesi mi daha iyi ben de bilmiyorum.

• benim tercihim at44 olur burda, güç bakımın dan her 2 tüfeğin standart ayarlarına göre bakınca at44 önde.tüp konusuna gelince değişebilinir özellikli tüfek bana göre daha avantajlı, örneğin bir tane daha yedek tüp alıp araziye çıkıp yaklaşık 100 atış yapmanızı sağlar,öte yandan şayet aksi bir durumda tüfeğin tüpünü bozduğunuz da sadece tüpü söküp tamire gönderebilirsiniz,tüpü sabit olan bir tüfeği şayet tüpü bozulduğun da komple göndermeniz gerekir,garantisi de bittiyse epey masraf çıkarabilirler diye düşünüyorum,

• Hocam sen ona bir de regulatör uygulaması yaptırsan çok güzel olur bence.diğer forumda adamlar güzel iş çıkarmışlar.Malum AT44 pek de stabil bir silah değil.

sideprensi07 ağabeyime katılıyorum bu konuda....

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

[s]FX Gladiator.22

• Şayet benim silahım olmamış olsa kesinlikle AT 44 den yana kullanırdımneden mi gerek yedek parça gerekse servis yönünden Hatsan çok iyi arkadaşlar . Tek eksiği bence regületör olmaması artık bunada bi çare bulundu küçük bir regületör modifiyesi ile çok etkili bir silah haline geliyor tabi biz ne desek boş karar senin arkadaşım he son olarak hatsan webleye göre şıklıktada 1 adım önde .... ;d;;d; ½bay£bay`;½bay£bay`;

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Etkili derken? Satabilizasyon sağlanıyor etkili yerine satabil denmesi daha uygun gibi.

• Etkili derken? Satabilizasyon sağlanıyor etkili yerine satabil denmesi daha uygun gibi.

merhaba ben etkili derken nişan alarak hedefi vurma ve etki etmesi anlamında söylemiştim

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen kaynak34 ().

pardon İlker kardeş stabilize demek daha mantıklı dediğiniz gibi.....
    Sideprens arkadaşımız uyardı beni özelden Webley zaten Hatsanın die servis ve yedek parça kararını kaldırıyorum ;kihhik,;kihhik,
    Saygılar..... ;şrofls;.;şrofls;.

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• pardon İlker kardeş stabilize demek daha mantıklı dediğiniz gibi.....
    Sideprens arkadaşımız uyardı beni özelden Webley zaten Hatsanın die servis ve yedek parça kararını kaldırıyorum ;kihhik, ;kihhik,

Forumdaşım muhataplarına yazı yazarken söz konusu kişinin yaşını dikkate almanı tavsiye ediyorum. Arkadaşım ya da kardeşim şeklinde hitap ettiğin kişiler yaşça senden ve benden bariz büyükler.Kişilerin profillerinin altında yaşları parantez içinde belirtilmiştir.Beni yanlış anlama...

Sevgiler

FX İmpact 5.5mm-4.5 mm

[s]FX Gladiator.22