pcp tüfek tavsiyesi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 2 ay önce ilk havalı tüfeğimi aldım diana 460 oldukça memnunum bu tüfek fakat tek atışlık olması beni biraz sıkmaya başladı artık bir pcp almanın zamanı geldi diye düşünüyorum . ama benim için en uygun olacak modelde karar veremiyorum kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum hw100 , a.a. s410 , birde yeni gelecek olan fk t12 veya gladyatör arasında kararsızım. fiyat konusunda bana en cazip gelen fx t12 oldu ama pek bilgi edinemedim bunun hakkında acaba bu modeller içerisinde en güçlü olanı hangisidir almışken iyi bir şey almak istiyorum önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim ...

diana mod 460 magnum 22. barska 6x24x42

crosman pumpmaster 1077 tasco 3x9x50

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• Hız - güç olarak standart tüfeklerde sıralama 16g pellet ile namlu çıkış hızları:
    1. Fx Gladiatör 290m/s
    2. AA 410extra 282m/s
    3. Fx T12 265m/s
    4. hw100 255m/s
    şeklinde, FXlerle ilgili birçok bilgi sitenin ilgili başlıkları altında var, yine hw100 ve aa410 ile ilgilide yazılar var.

not: daha önce hw100'ün T12'den daha hızlı olduğunu yazmıştım, düzelttim.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• valla duygusal açıdan problem varsa t12 yoksa gladiator :)

• Bence fiyatına göre en iyi tüfek t12 ;tese;kkur .Ufak bir modifiye ve tüp uzatma ile uzak mesafeler için biçilmiş kaftan.

• bende t12 de karar kıldım sanırım ama hala kesin karar vermedim peki pompayla doldurma işini yapmak istiyorum bunda sorun yaşarmıyım mesela tek atışlık kurmalı tüfekte her atış için bir kurma gerekiyo bundada her atış için bir pompa desek aynı performans gerkir gibi bu düşüncem nasıl

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• bende t12 de karar kıldım sanırım ama hala kesin karar vermedim peki pompayla doldurma işini yapmak istiyorum bunda sorun yaşarmıyım mesela tek atışlık kurmalı tüfekte her atış için bir kurma gerekiyo bundada her atış için bir pompa desek aynı performans gerkir gibi bu düşüncem nasıl

forumdaki üstadların yazdıkları çerçevesinde, tüpten doldurmak gibi bir kolaylık mevcutken, pompayla uğraşmak gereksiz kalıyor; pompa ancak zevk için alınabilir kanısına vardım. öyle tek pompayla da dolmuyormuş tüp :)

• pompa bana daha kolay geliyo sonuçta 15 -20 dk pompalayıp 60 atış falan yapıyorsun sanırım t12 ile tüpün doldurma ile uğraşması falan var istediğin zaman elinin altında deil yani kompresörleride oldukça pahalı galiba

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• pompa bana daha kolay geliyo sonuçta 15 -20 dk pompalayıp 60 atış falan yapıyorsun sanırım t12 ile tüpün doldurma ile uğraşması falan var istediğin zaman elinin altında deil yani kompresörleride oldukça pahalı galiba

sanırım yapacağınız atış sayısına göre karar vermek en doğrusu. az sayıda atacaksanız pompayla uğraşmak rasyonel olabilir. ama şahsi fikrimi sorarsanız, pcp kullanıyor olsaydım, kesinlikle tüp tedarik ederdim. aparatı takıp doldurmak şüphesiz çok çok daha kolay, rahat ve kısa sürede gerçekleşecektir. eğer arkadaşlarınız ile birlikte atış yapmaktaysanız, grubunuza ortak bir tüp de alabilirsiniz.

• evet sizde doğru söylüyorsunuz peki bu tüplerin en büyük olanları acaba kaç kiloluk

walter cp 88
    steyr hunting 5
    walter lever action

• valla en çok kullanılan scuba tüplerinin kapasitesi 10, 12, 15 ve 18lt. imiş... farklı büyüklükte tüpler de mevcut olabilir...

• düzeltilmiştir.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png