dürbün sıfırlama

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Değerli site üyeleri öncelikle kurban bayramınızı kutlar hepinize saygılar sunarım. Arkadaşlar çok istediğim ve siparişini verdiğim FX T12 bayramdan sonra gelecek sizlerden bir konuda yardım talep ediyorum. Yaklaşık olarak 100 m. civarındaki hedefi vurabilmem için dürbün ayarını kaç metrede yapmam gerekiyor. Birde tüfekle beraber susturucu siparişi de verdim ama tereddüt içersindeyim çünkü bazı arkadaşlar susturucuların hedefi vurmakta problem yarattığından ve sapmalardan bahsetmiş ben tüfeği susturucu ile kullanmak istiyorum. Şimdi 100 m civarı yapacağım atışlarda isabet hususunda problem yaşarmıyım. Bu konuda siz üstadların önerilerini bekliyorum.

FX ROYAL 400 ++++Hawke Varmint 25 SF 6-24 *44
    6 lt Scuba 300 bar+dolum aparatı

• şu anda deplasmanda olduğumdan, chairgun programını kullanamıyorum. ancak yanlış hatırlamıyorsam 8-10m ye sıfırlama yaparsanız yaklaşık 100m 2. sıfırınız olur. chairgun programını indirip kurun, her zaman kullanacağınız/gerekli bir program.

susturucu konusuna gelirsek, bence bir sıkıntı yaşamazsınız. yatagun susturucular bence gayet başarılı. evvelki hafta çok ciddi atış yapmasamda 100m de 5-6cm gurupmanlar çıkartabilmiştim gladiatör+yatagun susturucu ile. susturucusuz yapacağınız ayar ile vuruş noktası değişir, ama sıfırlamayı susturucu ile (baştan/tekrar) yaparsanız bir sıkıntı olmaz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• huyum kurusun cevremi rahatsiz etmemek icin devamli susturuculu atis yapiyorum,kisacasi susturucusuz atis sayim 20 yi gecmemistir,basarili bir susturu ile hic sorun yasamazsiniz,ben 100 metreye göre nokta atisi sifirlamami söyle yapiyorum,mesafe fark etmez,genelinin de böyle yapiyorum,uzak mesafeye atacaksam 20 mt civari ilk sifirlamami yapiyorum,önemli bir husus sifirlama yaptigim arazi nin yesil otlarla dolu bir yer olmamasina dikkat cekiyorum,yani atis güzargahimin kuraklik bir alan olmasi isimi kolaylastirir.20 mt sifirladim,atiyorum 100 mt deki hedef noktamin altindan vurdu,clik ayarini yukari kaldirip bir kez daha atis yapiyorum,bu islemi 100 mt ye nokta atisi yapmak icin kullaniyorum,amacim o noktayi vurmak,

10 mt ye sifirladiniz,tavsiyem 50 70 100 mt ye sise dikin sirayla deneme atisi yapin,sayet 100 metredeki hedefe altdan vurur yahut ön tarafina düserse.bu sefer arti kil in alt noktalarini kullanarak atis denemeleri yapabilirsiniz,dürbün ün ayarlarina dokunmadan, 200 metre atmayi düsünüyorsaniz dürbün artikil noktasi kurtarmaz(clik kurtarmaz ),dürbün ün arka kismindan destek vermeniz gerekir,tüp contasi.namlu oring i kalinliginda bir destek,arka bilezigi söküyorsunuz,dürbünü kaldirip arka ayaga dürbün ün oturacagi yerin altina oring i yerlestiriyorsunuz,vidalari fazla cevirmeyin( alman laptop un dan yaziyorum cevirmeyin kelimesini kullanmak istemezdim ama i harfini kullanacagim icin kelimenin anlami degisecek basin da S harfi oldugu icin ;kihhik, )

• Tamer bey sizin silah 16g FX pelleti ne hızla atıyor bilemiyorum, yaklaşık olarak:

850fps atıyor ise: 4 yarda (3.6m)
    870fps atıyor ise: 5 yarda (4.5m)

sıfırlama yaparsanız 100metreyi vurursunuz.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Değerli site üyeleri öncelikle kurban bayramınızı kutlar hepinize saygılar sunarım. Arkadaşlar çok istediğim ve siparişini verdiğim FX T12 bayramdan sonra gelecek sizlerden bir konuda yardım talep ediyorum. Yaklaşık olarak 100 m. civarındaki hedefi vurabilmem için dürbün ayarını kaç metrede yapmam gerekiyor. Birde tüfekle beraber susturucu siparişi de verdim ama tereddüt içersindeyim çünkü bazı arkadaşlar susturucuların hedefi vurmakta problem yarattığından ve sapmalardan bahsetmiş ben tüfeği susturucu ile kullanmak istiyorum. Şimdi 100 m civarı yapacağım atışlarda isabet hususunda problem yaşarmıyım. Bu konuda siz üstadların önerilerini bekliyorum.

Selamlar. Öncelikle Chairgun programı Trojan içeriyor. Kurarsanız bilgisayarınıza bulaşacaktır. Bence öncelikle 15-20 m gibi bir mesafede normal sıfırlamanızı yapın ondan sonra 100 m. için ince ayar çekersiniz.
    Susturucu konusuna gelince Yaylı silahlarda dediğiniz doğru ancak PCP'lerde ben bir sorun yaşamadım. Ben Yatagun'un kendi ürettirdiği susturucuyu kullanıyorum. Çok memunum. Bir konuya dikkat çekeyim. Sıfırlamanızı susturucuyla yapasanız ve susturucusuz atış yapacak olursanız pelletler daha yukarı vurabilir. Bunun sebebi susturucunun çok az da olsa namluyu aşağıya doğru ağırlığıyla esnetmesidir, ama namlunuzda namlu tutucu takılı ise bu da olmaz.
    İyi atışlar.

FX Gladiator .22 + NikkoStirling 8-32x60

Bu Vatanın varlığının ve Bölünmez bütünlüğünün bedeli Çanakkale'de Ödenmiştir !

Arabalar ikiye ayrılır. SCENIC ve Diğerleri :) (SCENIC 2.0 16V BVA - Yollar gidişime, Kızlar duruşuma hasta :) )

Kula bela gelmez Hak yazmayınca, Hak Bela yazmaz kul azmayınca, Hak intikamını kuldan kul ile alır. Din, İrfan bilmeyen, bunu kul etti sanır.