FX, JSB ve AA 16 grain makro.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • güzel tespit, bu durumda AA pelletler ağırlığı aynı olmasına rağmen, ağırlık merkezi daha önde olması demek. elime geçince 100m de düşme farkı vs varmı bakayım?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• güzel tespit, bu durumda AA pelletler ağırlığı aynı olmasına rağmen, ağırlık merkezi daha önde olması demek. elime geçince 100m de düşme farkı vs varmı bakayım?

BC değerleri farklı olacağından, düşme farkı da olacaktır diye düşünüyorum abi.

Bu arada peletler aynı düs çizgi üzerinde ve uzaklıklar eşit. Yani biri arkada biri önde değil. Gözle de belli olan bir durum zaten ama herkesin görmesi açısından paylaştım.

• ben sürekli söylüyorum bu pelletler farklı diye, aynı fabrikada üretilse bile atışlarda bariz fark oluyor. ben şimdiye kadar Fx le yaptığım hiçbi grupmanı diğerleriyle yapamadım. Birde AA ları ne kadar sakınırsanız sakının kutunun içinde hafif sallanmalar bile pelletlerin eteklerinin yamulmasına sebep oluyor.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5