Havalı Tabanca İçinde Co2 Tüpünü Bırakırsak Silaha Zararı Olur mu ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar Colt Havalı Silahı Tamamen Güvenlik İçin Dükkanımda Bulundurmak İçin Aldım Sürekli Atış Yapan Birisi Değilim Tabancamda Co2 Tüpünü Takılı Bir Vaziyette Bırakırsam Silahıma Zarar Verir Mi ? Çünkü Ne Zaman Kullancağım Belli Değil Dediğim Gibi Güvenlik İçin.Bana Silahıma Zararı Olur Diye Bilgi Verdiler 1-2 Saat Taktıktan Sonra Çıkar At Dediler Benim Silahı Ne Zaman Kullanacağım Belli Değil Ki Sürekli Tüp Değiştiriyim 2 Günde Bile Değiştirsem Yüklü Bi Maliyet Çıkıyo Yardımlarınızı ve Görüşlerinizi Bekliyorum Şimdiden Teşekkürler...

:(

• Official Post

Onur bey,

Ateş ettiğinizde karşınızdakini etkisiz bırakamayacak bir silah ile kendinizi korumayı düşünüyorsanız,bu çok büyük bir yanılgı olur,kuru sıkı ile bile bunu düşünmeyin,elinizdeki silah ancak deride minik kızarıklık yada yaralama yapabilir,korunma için iş yerinize bir hırsız yada bir düşmanınız girdiğinde,sizde bu silahı elinize aldığınızda,karşınızdaki kişide ne gibi bir silah olduğunu bilmiyorsunuz,ve adamın amacı sadece hırsızlık bile olsa,sizi gerçek silahla vurmak zorunda kalır,elinde bıçak bile olsa,o bıçakla doğrudan size öldürücü darbe vurabilir,siz siz olun bu kavalı silahları olsun,kurusıkıları olsun,savunma korunma anlamında kesinlikle kullanmayın.

Diğer taraftan 2 günde bir yüp değiştirmenizi size söyleyenler sanırım,bol bol tüp satmayı düşünmüşler size,hani kullanılmamaktan da zaman içinde hafif gaz kaçaklarından tüp bitebilir,1 ayda yada 2 ayda bir tüpünüzü değiştirebilirsiniz,basınçlı kalmasının bir zararı yoktur.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• ben akşamdan akşama atıyorum..tüp öğlenleri hep takılı kalıyor..bence bi sorun teşkil etmez..rahat ol.... £tabanxalı$;tufey#

• Tüp için üstadlar gerekli bilgiyi vermiş zaten.

Ama güvenlik için bir kez daha uyarayım. Sakın bunu düşünmeyin. Zaten giysi üstünden deriye geçmez bile belki. (düşüncesi bile kötü ama) caydırıcı olması için gözüne nişan almanız gerek, o adrenalinle ne kadar isabetli atış yapabilirsiniz o da ayrı. Zaten kötü niyetli biri "boş" gelmez, sizdeki tabancayı görünce mazallah ne varsa üstünde saydırır size.

Bırakın ne alacaksa alsın, canınıza birşey olmasın. Çok çok güvenlik için bir şey istiyorsanız caydırıcı olarak biber gazı alabilirsiniz.

• Tüp için üstadlar gerekli bilgiyi vermiş zaten.

Ama güvenlik için bir kez daha uyarayım. Sakın bunu düşünmeyin. Zaten giysi üstünden deriye geçmez bile belki. (düşüncesi bile kötü ama) caydırıcı olması için gözüne nişan almanız gerek, o adrenalinle ne kadar isabetli atış yapabilirsiniz o da ayrı. Zaten kötü niyetli biri "boş" gelmez, sizdeki tabancayı görünce mazallah ne varsa üstünde saydırır size.

Bırakın ne alacaksa alsın, canınıza birşey olmasın. Çok çok güvenlik için bir şey istiyorsanız caydırıcı olarak biber gazı alabilirsiniz.

size katılıyorum...çok çok haklısınız..adamın önüne silahı çıkartırsanız elindeki boşaltır bencede..madem işiniz riskli, gerçek bir tabanca düşünün diyeceğim ama o da havalıya keza riskli...

• Bendeki CP99 Compact'ı aldıktan 2 hafta sonra hava kaçırıyor şikayeti ile aldığım yere götürdüm. Serviste tüpün bağlantı contasını değiştirdiler. Arıza sebebi olarak sürekli basınca ve gazın soğuk etkisine maruz kalması olarak gösterdier. Anladığım kadarı ile gereğinden hassas bir conta malzemesi kullanmışlar. Bende bu sebeple tüp takılı ama tam sıkıştırılmamış olarak tutuyorum ve atışlarda tkesinlikle üpü bitiriyorum. Sonra yenisini aynı şekilde bağlıyorum.

• Hımm Çoğu Kişi Takılı Durması için Daha İyi Dediler.Sürekli Takılı Kalanlarda Herhangi Bir Problem Çıkmadığı Sölendi Ama Modelden Modele Değişiyo Demek ki Ben Atışa Gittiğimde 25-40 Arası Saçma Atıcam Ondan Sonra Değiştiricem Tüpü Yenisini Takıp Bidaha Dokunmucam...

• bütun tuplu tabancaların contası deforme olduundan zamanla hava kaçırır buda gayet doğal ve hava kaçırması bı kaç tup kullandıktan sonra başlıor yanı pek uzun surmuo ama bu contayı deiştırmek ıçın kendınız uygun malzeme bulabılıosanız pek sorun olmaz çunku orjınal contalarıda asa yukarı 10 15 tup kullanımında deforme olup kaçırmaya başlıo.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40