Diana Mod 350 Magnum Tetiği

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tetik, tetik tertibatına bağlayan pimin girdiği yerden kırılmış. İdareten takılıyor ama çok oynuyor tetik. Yenisini nerden tedarik edebilirim?

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• Neyse, akşam hallettik. Japon yapıştırıcısı ve karbonat çok sağlam iş çıkardı. ;şrofls;.

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• karbonatmı :him:s

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• evet karbonat,karbonat ın olmadığı zaman ben sigara külünü uygulayacağım yere döküyorum,sonra japon yapıştırıcı nı uyguluyorum,kemik gibi oluyor ;kihhik,

• Diana ,Weihrauch kıyaslanan tüfekler ünlü bir kaç araba markaları gibi. her zaman tüfek ve mekanik aletlerde şunu görüyorum pilastik ve metal asla bir arada olmaz olursa zamanla böyle sonuçlar orataya çıkıyor. her iki markayıda çeşitleriyle kullandım, şu anda 350 kullanıcısıyım, weihrauch'u tek geçerim. en ufak bir yerinde pilastik ürün kullanmamış, sağlamlık kaliteyi simgeliyor. bu arada Kadir beyin formulü çok etkili, bende buna benzer tamiratlarda aynı yöntemi kullanıyorum tavsiye ederim.

Webley Patriot 5.5mm 1.Nesil Satılık
    Gamo Hunter 440 4.5mm Satılık
    Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Norica Tribal Basıc 5.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Barska Hot Magnum 3-12x40mm AO Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık
    Akvaryum (Yeni) Moilyalı İthal 1.20 Sea Star Satılık

• ender bey size katılıyorum daha önce diana 27 vardı belki 70 li yılların silahı her yeri metal ve hala hiç kusursuz kullanılmakta idi geçenlerde arkadaş tipini beğenmiş gitmiş diana 35 almış eski dianalarla hiç alakası yok kesinlikle beğenmedim gez göz tertibatı olsun tetiği tutan silahın arkası tetik hiç hoş değildi ama hw tek kelime ile mükemmel silahın her aksamı metal ve mükemmel işcilik

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• şu karbonat ve sıgara külü olayını bende deneyecegım merak ettım. kemık gıbı oluyor haa. bilgi için tesekkürler.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Official Post

Ben metal törpüsüyle çelik yada farklı metallerde yaptığım törpüleme işlemlerinde metal tozlarını atmıyorum, plastik pelet kutusunun içine yerleştirdiğim mıknatısla çelik tozlarını topluyorum, sonra kağıt peçete üzerine getirip kutunun içinden mıknatısı çıkarında kutu tabanına yapışan çelik tozlar peçeteye dökülüyor, bunları daha sonra kırılan her türlü cismin tamiri yapıştırılmasında eklenen cisimlerin üzerine epeleyip japon yapıştırıcısını damlatıyorum.

• Ben metal törpüsüyle çelik yada farklı metallerde yaptığım törpüleme işlemlerinde metal tozlarını atmıyorum, plastik pelet kutusunun içine yerleştirdiğim mıknatısla çelik tozlarını topluyorum, sonra kağıt peçete üzerine getirip kutunun içinden mıknatısı çıkarında kutu tabanına yapışan çelik tozlar peçeteye dökülüyor, bunları daha sonra kırılan her türlü cismin tamiri yapıştırılmasında eklenen cisimlerin üzerine epeleyip japon yapıştırıcısını damlatıyorum.

Birşey daha öğrendim,bunu deniz moturunun döküm ve kırılan yerlerine uygulayabilirim o zaman. :D

• Official Post

Çok doğru Yalçın bey, mükemmel oluyor, hatta başka yerden kırılıyor kaynak yerinden kırılmıyor, yalnız donduktan sonra tekrar tekrar japon damlatınki kuruduktan sonra oluşan mikro gözenekleri tekrar japon doldursun, sıkılaşsın.

• Evet dediğiniz gibi, milyarlık tüfeklerde plastik malzeme kullanılması akıl karı değil. Uygun bi zaman da, hem tetik hem de yay tutucuyu metal olarak imal ettirmeye çalışacam. Umarım astarı yüzündün pahalıya gelmez.

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• yalnız bu türlü uygulamalarda çıkan hafif dumanı veya kokuyu solumayalım çok zararlı ve gözleri acayip yakıyor lütfen dikkat

Hw 97k

• Yok, olmadı gene kırıldı aynı yerden 30-40 atıştan sonra. Metal tetik farz oldu.
    Alabileceğim bir yer varmı yoksa yaptırmamı mı önerirsiniz? Tam modifiye arifesi canımı sıktı ;hirr;

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• patex tutkal deneyin,japon yapistirisindan daha etkili,önce güzelce temizleyin yüzeyi,olmadi birde sigara külü ile deneyin,diana servis ni bir arayin vardir ellerinde ( hurdalikda ) diye düsünüyorum

• Official Post

Yok, olmadı gene kırıldı aynı yerden 30-40 atıştan sonra. Metal tetik farz oldu.
    Alabileceğim bir yer varmı yoksa yaptırmamı mı önerirsiniz? Tam modifiye arifesi canımı sıktı ;hirr;

Yarın gündüz bizim şirketi arayıp Kadir beyden yardım isteyin, distribütör firma ile irtibata geçsiz, bakarsınız ellerinde olabilir, size sormak istediğim bir şeyde silahınız eski modelmi? yeni modelmi? emniyet mandalı plastik ise yeni modeldir, yok metal ise eski modeldir.

• Emniyet mandalı plastik, arka kapak plastik, tetik plastik ;confused; . Bu gün iş nedeni ile arazide olduğumdan mesajınızı yeni gördüm Mustafa Bey. Yarın ararım. Bu gün av doğayı aradım bakarız bugün, yarın bi arayıp sorun dedi.
    Bu arada bişey sormak isterim, yenimodel MOD 460 TH nin tetiği metalmiş okuduğum kadarıyla, o uymazmı acaba?

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• AV-DOĞA'dan sipariş ettim yarın elimde olur heralde.

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• Merak ettim nasıl kırıldı acaba? Tüfek emniyetteyken tetiğe çok fazla güçmü uyguladınız? Darbe almış olsa önce tetik köprüsü kırılması lazım.

Webley Patriot 5.5mm 1.Nesil Satılık
    Gamo Hunter 440 4.5mm Satılık
    Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Norica Tribal Basıc 5.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Barska Hot Magnum 3-12x40mm AO Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık
    Akvaryum (Yeni) Moilyalı İthal 1.20 Sea Star Satılık

• Valla bende anlamadım, tetikte çok fazla oynama hissettim. Söktüğümde pim giriş yerinden kırıldığını gördüm.
    Tetik gelsin hafta sonu aynısını metal olarak yaptırmaya çalışacağım.

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal

• Tetik cuma günü geçti elime Av-Doğa ya teşekkürler...
    Haftaya da metal olarak imal ettirmeye çalışacam, uğraşacak bir usta bulabilirsem.

Diana 350 Magnum 5,5
    Gamo 3-9X40 AO
    Yıldız SPZ M 12 Cal
    Huğlu 202 B 16 Cal