Yeni aldığım AT44 ile yüksek basınçta saçma yere çakılıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar hepinize merabalar aranıza yeni katıldım bu işte biraz acemiyim yeni aldığım at44-10 tüfeğimle atış çalışmaları yapıyorum 120 mt grupman yapmak istedim bugün bayağıda başarılı oldum ama sorunum başka at44'e webley pompam ile 215bar hava bastım hava basıncı 190 bara düşene kadar pelletlerin hepsi yere çakıldı daha sonraki yaptığım 40 atışta mükemmel vuruşlar yaptım ama 215 hava ile nezaman atış yapsam 190 bara düşene kadar pelletlet yere çakılıyor kullandığım pellet gamo pro much 120 metreden bira şişesini iki kez deldi geçti 140 bar ortalama hava varken aceba 215 barda pelletler neden yere çakıldı bu durum gamo hunter içinde aynı sonuçta idi 190 barda 50 bara düşene kadar tam isabet ve şişe kıracak güçte atışlar elde ettim bana bu sorunda yardımcı olacak bilgili biri varmı aceba

• Cevap basit cekiç valfi tam açamıyor.Tüp içindeki basınç çekiç yayından daha fazla güç uyguluyor.Çekiçte tam olarak valfi açamıyor

• önerilen basınç değeri 190 bar, 200 bar maximum ,niye 215 bar basıyorsunuz? 175 bar ile 135 bar arası daha güzel atışlar yapıyor bu tüfek,

215 bar basmamanızı öneririm,zaten oralarda stabil atış yapamazsınız

• Bu bir sorun değil. Her silahın bir çalışma basıncı vardır. Bu basınç yüksek olabileceği gibi düşük de olabilir. Bu çalışma basıncının üzerindeki basınçlarda fazla basınç silahın valfinin açılmasını engellediği için namlu çıkış hızını ciddi şekilde düşürür. Çalışma basıncının dah da üstüne çıkılrsa bir noktadan sonra silahın valfi tamamen kilitlenir ve atış yapmak ya da tüpü boşaltmak imkansız hale gelebilir.

PCP silahlarda ASLA silah için belirlenmiş olan basıncın üzerine çıkmayın. Fazla basınç altında hem performans düşer, hem de patlama gibi tehlikeler ortaya çıkar.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• bir sorum daha olacak webley pompa ile at44 üzerindeki hava basıncı ölçen saatlerde değişik değerler oluyor yani pompanın saati 200 gösterirken tüfeğin saati çoktan 200 geçmiş hangisine güvenmeliyim

• Sorularım sizleri sıkmıyordur umarım tüfeğimde yatagun moderatör kullanıyorum tüfeğin stabil atışına bir etkisi yok çok isabetli atışlar yaptım merak ettiğim hız değerini etkileyip etkilemediği bazen pellet'i giderken görebiliyorum bu normalmi dürbünün bana oynadığı bir oyunmu

• Tüfeğininkine değil, eğer manometrelerin kalibrasyonu doğru yapılmış ise daha büyük manometreler daha doğru sonuç verir.
    Fakat yine de tedbir olarak yüksek değeri veren manometreyi dikkate alarak hareket etmek en sağlıklısı.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• En fazla hangisi gosteriyorsa ona uy ve 200'u kesinlikle gecme. Arkadaslarin da dedigi gibi tufek en iyi degerleri 150-170 arasi veriyor

• Ben öncelikle şansın için tebrik ederim. Orjinal GAMO pellet denk gelmiş sana. GAMO pelletler ile değil o mesafelere 10 metrede bile çok istikrarsız vuruşlşar yaptım ben.

Basınç olayına gelince, 200 ü geçme. Düşme olayı ise bende 75 metrede 100 barın altında da gerçekleşiyor. Ama 10-25 metre atışlarda ise 100-50 bar arası ve hatta altına bile düştüğünde pek düşme görünmüyor.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Sorularım sizleri sıkmıyordur umarım tüfeğimde yatagun moderatör kullanıyorum tüfeğin stabil atışına bir etkisi yok çok isabetli atışlar yaptım merak ettiğim hız değerini etkileyip etkilemediği bazen pellet'i giderken görebiliyorum bu normalmi dürbünün bana oynadığı bir oyunmu

Daha evvel Mustafa Bey'e ben de aynı soruyu sordum,hızda bir fark yaratmıyor dedi.Dediyse doğrudur;zaten bende bir fark göremedim.Pelleti giderken nasıl görüyorsun ona şaşırdım. :him:s

• @frog

Pelleti giderken görmenin çook kolay bir yolu var. Gökyüzüne kaldır tüfeği ve dürbünden bakarak ateş et.:) Ben üstümde saatler boyu dönerek uçan uçağa ateş ettiğimde keşfettim. :)

GAMO pelletler zig zag çizerek düşerken, AA pelletleri düz bir hat izleyerek düşüyor.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Daha evvel Mustafa Bey'e ben de aynı soruyu sordum,hızda bir fark yaratmıyor dedi.Dediyse doğrudur;zaten bende bir fark göremedim.Pelleti giderken nasıl görüyorsun ona şaşırdım. :him:s

fx gladı moderatörsüz ölçdüğümde Mustafa abi nin bana verdiği değerler çıktı ( namlu ucu chrony ile )

moderatör ü takınca 100fps düşük ölçmeye başladı, yokki bir hayır sever 1 günlüğüne versede ölçsek

• yokki bir hayır sever 1 günlüğüne versede ölçsek

Kadir abi senin bu çırpınışlarını gördükçe bir crono alıp sana 1 günlüğüne ödünç veresim geliyor. ;,;-

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• sıpariş geçecemde,satıcıya mesaj atdım,soruma cevap gelmedi,mesaj gitdimi gitmedimi onuda bilmiyorum,olmadı bilen bir arkadaş a mesaj attırayım :pinch:

• x gladı moderatörsüz ölçdüğümde Mustafa abi nin bana verdiği değerler çıktı ( namlu ucu chrony ile )

moderatör ü takınca 100fps düşük ölçmeye başladı, yokki bir hayır sever 1 günlüğüne versede ölçsek

100 fps az sayılmaz ancak Evanix zaten aşırı hızlı,bence düşüyorsa eğer daha iyi;daha stabil olur sanırım. g;$i

• bilgileriniz içi sağolun gamo pellet kullanıyorum ama diğer kalitesiz pellet lerlede yaptığım atışlar saşırtıcı ama gerçek 8) 100 mt uzaklıkta hedef kağıdı bulmakta zorlandığım için 8 mm sunta lama çizdiğim hedefe atış yapıyorum delip geçiyor :D kullandığım pellet okadar adi'ki elimle ezebiliyorum ;$., LW namlulu olmayan bir at44 100 barla ortalama 100 mt uzaklıktan bukadar isabetli ve güçlü atış yapması normalmi ;d; sizlere daha sonra resimler eklerim