HW 100 UN POMPAYLA DOLUMUNUN SİLAHA ZARARI VARMI

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • hw 100 un hill pompa ile dolumlarda sılaha zararları nelerdır bu sakıncalı durumlar nasıl gıderılır ,örneğin belirli aralıklarla hava tupunun sokulup iç temızlığinin yapılması bir çozummudur,bilgi sahibi arkadaşlardan paylaşım beklıyorum.

• Rize de yaşıyorsanız, havadaki nem el pompası ile dolumda sıkıntı yaratabilir. Tüpe dolum yaparken arada bir tahliye vanasını açıp biriken suyu tahliye ediniz. Tüpün kullanıcı tarafından sökülmesi (içinin açılması) sakıncalı ve çok da tehlikelidir. Tüpü beraberinde verilen boşaltma aparatı ile hızlı şekilde aparat altta şekilde tahliye edin içinde biriken nem tahliye deliğinden atılacaktır. Tüfeğin tüpünü her 4 dolumda bir tamamen boşaltarak nemin önüne geçme şansınız olabilir. Ya da pompaya bir nem kapanı monte etmeniz gereklidir. Hill pompalar için opsiyonel nem kapanı mevcut ama türkiye'de bulunur mu bilemiyorum. HW100 ün tüpü çelikten olduğundan korozyon oluşacağını sanmıyorum. Arada bir tüpteki nemi tahliye etmeniz yeterli gelecektir. Tüpü pompa ile doldururken 4-5 mola vermeye dikkat edin Her molada da pompanın tahliyesini açıp nemi boşaltın.

http://www.airriflepump.com/ac…Pac_Kit.html#aZ2128_2d690

Pompanız MKII ise bu kit uygun. MKII pompada havayı çektiği delikler manometre tarafında aşşağıda pompa şaftındadır. Pompa üst kolundan hava çeken MKI modeline bu kit uygun değildir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• murat bey verdiğiniz bilgiler için teşekkurler , tavsiyelerinize uyarsam herhalde fazla sıkıntı yaşamam.birde hw100 lerde bakım aralığı nasıl belirlenir, atış sayısına göremi yada başka bir kritermi var

• Mevcut AT44 lerde mevcut bağlantıları yapıp tüfeği kurup pompaya asılınca doluyor diye okudum ben.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Alıntı: MADMAX

tüp tamamen boşsa tüfeği kurulu hale getirin. böylece valfin iğnesine binen çekicin ağırlığı ortadan kalksın hızlıca pompalayın bir yerden sonra hava kaçağı olmayacaktır genellikle 50 barın üstünde. tüp boşken atış yapmaya çalıştıysanız valfin üstündeki derline veya iğnenin üstündeki oringe zarar vermiş olabilirsiniz.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• HW100 ün tüpünün AT44 ün tüpü ile basınçlı hava barındırması dışında benzer bir noktaları bulunmamaktadır. HW100 ün tüpünün tamamen boşaltılması tekrar doldurlamaması gibi bir soruna yol açmaz. Tüp valfinin kurma kolu ya da çekiç ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. Hızlı dolum olup olmaması da bu durumu değiştirmez. Tüp regülatör gövdesine vidalanmakta ve tüfeği ateşlediğinizde herahngi bir parça tüpe basınç yapmamaktadır. Bakım aralığı konusuna gelince. Her tüfek gibi HW100 ler de bakım gerektiren tüfeklerdir. Tüfeğin bakıma ihtiyacı olup olmadığını bir kronograf yardımıyla öğrenebilirsiniz. Atışlar arası hız farkı dengesizleştiğinde ya da hava kaçağı durumunda kaçağın nereden olduğunun tespiti ve ardından o bölgenin o ringlerinin değişimi gerekmektedir. Ayrıntılı bir regülatör bakımı konusunu geçenlerde açmıştım, regülatör bakımı için o konudan faydalanabilirsiniz. Bakım aralığını belirleyen unsur bence kullanılan havanın kalitesidir. Ben hep skubadan filtre edilmiş hava kullandım. Dolum ucunun kirlenmemesine ve toz kapağının takılı olmasına da hep dikkat ettim. Hatta dolum ucundaki o ringler 2 seneyi geçmiş olmasına rağmen halen orjinal o ringleridir. Bir ara tüp dolum ucunun valfinden hava kaçırdı. Tüpün kafasını açtım herhalde pislik falan kaçtı diye ama seneler geçmesine rağmen tüpün içinde nem toz hiç birşey yoktu. Dolum kafasındaki deliğe bir damla pnömatik sistemler için özel üretilmiş sentetik sıvı silikon gres damlattım (sakın petrol türevli bir yağ kullanmayın havaya uçarsınız) Tüpün kafasını geri vidaladım, skubadan vanayı hızlıca açarak bir dolum yaptım. Kaçak kesildi , herhalde küçük bir pislik gelmişti.

Eğer bir gün hava kaçağı oluşursa tüm o ringleri yenileriyle değiştirmenizde fayda var. Elinizde yeterli alet edevat yoksa ve teknik bilginiz yok ise tüfeği servisine gönderin.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• @TheNightHawk
    İyi bilgiler. Faydalı oldu. Teşekkürler...

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD