yaylı havalı tüfekler ile uzun menzilli atış sizce bu ne kadar inandırıcı?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • slm arkadaşlar henüz bu sitede yeni olmama rağmen gayet güzel hoş bir dostluk ortamı gördüm ve sizlerin beni bu konu aydınlatmanızı bekliyorum. ;tese;kkur internetde gördüğüm okuduğum kadarı ile bazı arkadaşlarımız açıklama yapmış örneğin bir arkadaşımız 150 metreden ördeği düşürmüş ve yine buna benzer bir kişi 150 metren 1 parmak boruyu vurduğunu söylüyo ?( ?( ?( hattaa bir arkadaşımız 200 metreden bira şişesini vurduğunu ve saçmanın şişeyi delip geçtğini söylüyo sizce böyle bişey ne kadar inandırıcı geliyor?piyasada o mesafelerde hedefi vurabilecek havalı tüfek varmı? beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.ayrıca sizlerin yaptığı uzun mesafe atışlarıda burada benimle paylaşırsanız çok sevinirim ;tese;kkur ;tese;kkur ;tese;kkur ;tese;kkur

• Piyasada o mesafelerden o işleri yapabilecek tüfekler var. Tüfeğin markasını söylersen ben de ne kadar inanman gerektiğini söylerim ;#taban^l

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• dostum ben bilmediğimden soruyorum eğerki varsa öyle bir valı tüfek modelini söylermisin lütfen.maddi sıkıntım yok ALLAH A şükür.az önce yabancı bir sitede bir tane havalı inceledim tüfeğin fiyatı 1899 dolar çıkış hızı bizim hatsan bayaa bi düşük.kafam karıştı vallah ?( ?(

• Böyle tüfekler var.Yurdumuzda yeni satıl maya başlanacak olan FX serisi( http://www.airgunturk.com/havali-sİlah-teknİk/havalı-tüfek/board48-fxairguns-pcp/ bu bölümü inceleyin) tüfeklerle +100 mesafeden hedefleri rahatlıkla vurabilceğiz .Ayrıca Airarmy s410 modeli tüfeklerle vurulabiliyor.bu tüfeklerin özelliği pcp yani tüplü olmaları..

Maddi sorunum yok dediniz bu tüfeği alın (FXairguns Revolution .22" (5,5mm) Semi automatic 500cc Tube) 1737 euro 3200 ytl.Çok pahalı derseniz buna bakın FXairguns Gladiator Duble Air .22" (5,5mm)

• 100 + mesafeden hedefi vurmak sadece tüfekle bitmiyor tabii ;) . Atıcının silahıyla bütünleşmesi, bol antrenman ve sıkı bir atış disiplini de gerekli.

Bir de o mesafeden hedefi görebilmek tabii ki. ;kihhik,

FX :love: T12 + BSA 6-24 x 44 MD Side Focus
    AA :love: S410 XTRA (Mustafa Serdar tarafından modifiye edilmiştir ;d; ) + 8-40 x 50 MD Side Focus No Name

"MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR"
    ankarateam.png

AB RH (-)

• güzel bir tüfek ama çok pahalı dostum bune 2225 ytl ben bu tefin bir alt modelini görmüştüm yabancı bir sitede 1225 dolar.bu gün aklıma bir fikir geldi pazar günü atış yerine bir masa bir adetde mengene götürecem.maksadım kullanıcı hatasını sıfıra indirebilmek 80 100 120 metreyi denemek istiyorm.70 metrede her hangi gibi bir sorun olmadı biraz zorlandım yaptığım araka arka atışlardan sonra

• Havalı tüfeklerde çok uzak mesafeden atış yapmak için sadece atış yapmak yetmiyor. Her ne kadar tecrübeniz olsada şansta gerekiyor rüzgar arkadan esebilir rüzgar önden esebilir sağdan veya soldan esebilir. Bir çok ihtimal var, fakat havalı tüfekler aslında göründüğü kadar basit silahlar değildir onların en büyük etkisi dürbününüzdür. Çünkü genelde herkezin dürbünü ayarlı değildir bozuktur ayarlayamamıştır vs. mutlaka her zaman biraz şans ;)

Professional Shooter
    2FAN A.K.A®

Hatsan Mod 125 5.5mm .22 Caliber Air Rifle + Tasko 3-9*40E
    Hatsan Torpedo 150 TH 4.5mm .177 Caliber Air Rifle(SIRADAKİ)
    Dessert Eagle Füme Kurusıkı Ses Tabancası (x2)

Unutma kurşun her gülümsediğinde bir kalp ağlatır.

marmarateam.png

• Ya cidden 150 metreyi her atışta 5 cm lik daire içinde toplayacak bir babayiğit havalının olduna inanmıom.neticede hava şartları , tüp basıncı , rüzgar faktörlerini unutmamak lazım.Öle 18 kg luk tenekeye bizim togayda atıor mod 54 le.Yada bizim Nucleux Onur yada kuatele .ve hemen hemen her atışı değior.Bence 150 metreden neye attığını anlamak yani hedefi anlamak daha önemli. Benim şahsi kanaatimdir ; Havalı Tüfeklerde Menzil (Etkili'her atışta vurulan mesafe ) 100 metredir.

Selamlar HAKAN :D

• inşaalah bir aksilik olmaz rüzgar da olmazsa bu pazar 150 metreyi bi deniyecem dürbünsüz olacak atışlarım.ayrıca kullanıcı hatasını sıfıra indirmek için gene bir adet masa ve bir adet de menge götüreceğim atış yerine..hedef yine büyük bir tahda olacak gazamız mübarek olaa ;tufey#;tufey# ayrıca 150 metreden ördeği vuran arkadaşı ben tanıyorum ( kızmaca yok) ;rofl.;

• gördüm adamın elindeki silahta silah yani :thumbup: heralde yanındaki tüpe paralel bağlamışlar direk basıncı ordan alıyolar ;kihhik, ama 150 m'den ördek vuracak silah türkiyede varmıdırki ?(

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Türkiye'de havalısilahlarla avlanmak yasak arkadaşlar g;$i

ülkemizde yok ancak .50 kalibre, 9mm havalısilahlar var, yurtdışında bunlarla bizon vs bile aylıyorlar.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tamam 150 m den hedef vurulamaz demiyorum ben zaten ama karşıdaki hedef canlı olunca bide mesafe 150 m olunca benim kafama o takıldı bence vursa bile sadece gıdıklar g;$i

AA S410 5,5

• Chairgun programına göre 1000fps hızla atılan 16g.lik bir pellet 160 yardada 10-11ft/lb güce sahiptir (modifiyeli bir aa410 bunu yapabiliyor), bu güç gıdıklamaktan öte hasar verir .

.

ankarateam.png

• yani mümkündür ;tufey#

AA S410 5,5

• Chairgun programına göre 1000fps hızla atılan 16g.lik bir pellet 160 yardada 10-11ft/lb güce sahiptir (modifiyeli bir aa410 bunu yapabiliyor), bu güç gıdıklamaktan öte hasar verir .

+1

not : HW 100 sahibi birinden bu yorumu duymak çok güzel. Objektif yorumunuz için tebrik ederim. Modifiyeli bir HW 100 de bu atışları yapabiliyor diye biliyorum.

• doğrudur, hw100'de güçlendirilip bu hızlara çıkar, ancak 175cclik tüp hacmiyle 25-30 atışta bir doldurmak gerekir.

not: hw100 ile aa410 arasında bende çok zorlandım seçim yapmakta, ancak kararım hw100'den yana oldu. seçimde bana kararı hw100ün kurma sistemi verdirdi, tek atış adaptörüde cabası g;$i

.

ankarateam.png

• Peki benim merak ettiğim yaylılarda böyle bir hız söz konusu olabilirmi?Ayrıyetten ben iki hafta önce webley patriot aldım (iş yoğunluğundan bir atış bile yapamadım X( ) bu tüfek 100 metredeki performansı nasıl sizce?

• Official Post

Pistonlular içinde bu silahı geçecek,aynı zaman da istikrarlı bir silah göremiyorum ve 100 olmasada 70 - 80 metreden oldukça güzel sihir yapabilirsin,ben denedim güzel ;)