at 44 için TS - 22 Pelet kullanılabilirmi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar yatagundan beğendiğim gamo TS - 22 Pelet alacağım ama bu pellet hakkında hiçbir bilgim yok açıklamalarında boyu yazılmamış at44-10 5,5 mm kullanıyorum şarjöre uzun gelirmi yada hızı çok fazla düşermi 22 grain olması başka neleri etkiler kullanan yada bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim rüzgar sapmasını sanırım olumlu yönde etkileyecek amacım bu
    tahrip gücü artarmı azalırmı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Arkadaşım, 7,5 lira kar edeceğim diye TS.22 alınmaz.

Şöyleki :
    TS.22 - kutuda 200 adet ve ~7 tl = 500 adedi ise 17,5 tl ye geliyor.
    FX - kutuda ---------------------=500 adet : fiyat 25 tl

Ben TS.22 yi AT44 te kullanmadım, sadece yaylıda kullandım. Eğer 10-25 m ye atarak şişe kıracaksan kullanabilirsin. Ama uzun mesafe birim isabet oranları ile karşılaştırırsan emin ol ki TS.22 seni aldığına pişman edecek.

Denemek için faklı pellet arayışında isen eğer, tavsiyem crosman pointed, 175 adet / kutu, fiyatı da 9 tl.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Merhaba,

Ben TS22 yi yaylıda kullandım hiçbirşey anlamadım yani bir fayda yada zarar görmedim ama benim kararım şöyle AT44 e JSB(FX,AA aynı malum) haricinde hiçbir pellet sürmeyeceğim,çünkü hep söyleniyor çapaklı pellet namlu içi o-ringi kesiyor diye.

Keyifli atışlar.

-Hiç tüfeğim kalmadı ama kalbim sizlerle.

• Namlu içi oringi, namluyu söktüğünüzde değiştirmek çok kolay. Çapaklı pelletler deki çapaklar istikrarı bozuyor. Pelletin havada izlemesi gereken çizgiye girmesine engel oluyor. F1 gibi düşünün, arabanın yarışı mikkemmel :) bir sürede tamamlaması için bir yarış çizgisi vardır takip etmesi gereken. o çizgiden ne kadar uzak sürerse pilot o kadar geç bitirir. Bizim hobide de aynı mantıkla düşünürsek, pelletimiz o çizgiyi takip edemediği için hedefi vuramaz. veya hedef büyükse istediğimiz yerden vuramaz.
    Saygılar...

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• merhabalar ben ts-22yi at-44üdım bana sorarsan almanı tavsiye etmmem ben uzak mesafeyi vurmak için almıştım ağır diye ama 120-130 metre mesafede ki hedefi vuramıyorum onunla 16 gr crosman premieer çok daha iyi ondan ben ikisinide denedim bana sorarsan crosman daha iyi tahribat olarak ts-22 daha iyi ama o mesefeden hedefin biraz üstüne alman lazım 5-10 cm gibi ama crosmanda öle bir derdin yok hedefin ortasına alıyosun. gamo match pelletide beğendim ben onun yerine onu al gamo pro hunteride tavsiye edebilirim...

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• ts-22 lerde çok çapak var bende 2 kutu var 1 şarjör attm öle kutular dolu vaziyette beliyor kesinlikle tavsiye etmem ....lakin illada ucuz olsun diyorsan (benim gibi maddiyata öenm veren dar bütçeli biri iseniz) pro magnum kullanmanızı tavsiye ederim...50-80 metreye kadar gayet güzel sonuç veriyor, yinede kararı siz vereceksiniz ...

Saygılar.....

Evanix Blizzard S10 Bolt Action PCP Combo ++ Hill PCP hava pompa ++ Optima 3-12x44 AOE Dürbün

• Arkadaşlar ben şöyle basit bir test yaptım, sizin fikirlerinizi almak isterim.

Peleti namlu ağzına, yani arpacık tarafına sürmeyi deniyorum, sonuçta burası namlunun en dar yeri, pelet üzerine doğru dürüst yiv set izi çıkması ve peletin namluyu sallanmadan düzgün terk etmesi için peletin hem ucunun hem eteklerinin namluya girmeyecek kadar sıkı olmasını beklerim. Sonuçlar şöyle:

Webley scott special 5.5 silah;

Hatsan pelet, ucu namluya fazla rahat geçiyor, içinde oynuyor, etek geçmiyor

Gamo TS22, ucu namluya fazla rahat geçiyor, içinde oynuyor, etek geçmiyor

Victory, ucu namluya fazla rahat geçiyor, içinde oynuyor, etek geçmiyor (bu peletin namlu çıkışında takla attığı fotoğrafım var)

Gamo pro magnum, ucu da, eteği de namluya girmiyor.

Crossman diabolo baracuda, ucu da, eteği de namluya girmiyor.

Diana 31 4.5mm Silah:

Diana, Air Arms field heavy, FX, Gamo, hepsi aynı, ucu da, eteği de namluya girmiyor.

İyi atışlar....

Evanix Blizard .22 + iyi bi dürbün
    Airarms Prosport .22 + Gamo 4-16x50
    Zoraki HP-01 .17 + bozuk gözler
    Hoyt 1999 In Tec Carbonite