AT44 X10 LW aldım. Sıfırlamada sorun yaşıyorum. Lütfen yardım !!!

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 1996 dan beri ava çıkarım. Çeşitli marka ve modellerde av tüfeklerim vardır. Av sezonu kapanıyor diye mod 125 sas havalı tüfek aldım. Evimize yakın bahçelik alanlarda atış yapıyordum. Bu havalı tüfek merakı beni çok aşırı derecede etkiledi. Av tüfeklerimi elime almaz oldum. Sonra sitede yazılanları iyice araştırdım. Mod125 verdim AT44X10 LW aldım. Dürbünü tam sabitledikten sonra, 180 bar basınç, Hellov Poınt paletle 10 metreden hedef kağıdına atışlar yaptım. Tam sıfırlama odu derken, bir sonraki atışımda genelde sağ üst tarafa doğru sapmalar oldu. Hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. Halbuki çok araşırarak aldığım tüfeğe bayağı güvenmiştim. Aynı deliğe yakın atışlar yaparım diye düşünüyordum. Nede olsa 10 metre. Bu namlunun daha iyi iş çıkaracağını tahmin ediyordum. Bir türlü istikrarlı sıfırlamayı yapamadım.

_ Acaba naluda problem olabilirmi. ;duello;
    _ Yanlış palet mi kullanıyorum. ;duello;
    _ Neden 3 atışı tam noktadan vuruyor, sonrasında bir daha aynı yeri vurmuyor. ;duello;
    http://s5.directupload.net/file/d/2150/twrddsbd_jpg.htm

• ben 10 veya 15 metreden defalarca aynı delıge nokta atısı yapabılıyorum.bu kadar yakın mesefaden asla sızın yasadıgınız sorunu yasamadım buyuk ıhtımalle pallette sıkıntı olabılır yada sarjorlerde olabılır premıer ultra magnum pallet kullanıyorum ben sılahım bu paletı ssevıyor oyuzden hıc degıstırmedım ama emın olun aldıgınız sılahın performansı o degıl bı yerde bı tuhaflık var sılah yenımı 2,elmı 2,else namlu temızmı vs.. namlu orıngı nedurumda.ama sanıyorum palletlerle ılgılı

• bu arada kesınlıkle tufegınızde bu bıpotu kullanmayın.atısları yaparken bu bıbotla yaptıysanız namlunuz agırlıktan dolayı ufak esnemeler yuzunden atıslarınızda sapmalar olmustur.kundaktan destek alarak atıs yapın derım.bır uzun bır sure bu bıbotla sılahı kullanmaya devam ettıgınız surece yakında metal govde ve kundak arasında oynamalar baslayacak benden demesı

• ben 10 veya 15 metreden defalarca aynı delıge nokta atısı yapabılıyorum.bu kadar yakın mesefaden asla sızın yasadıgınız sorunu yasamadım buyuk ıhtımalle pallette sıkıntı olabılır yada sarjorlerde olabılır premıer ultra magnum pallet kullanıyorum ben sılahım bu paletı ssevıyor oyuzden hıc degıstırmedım ama emın olun aldıgınız sılahın performansı o degıl bı yerde bı tuhaflık var sılah yenımı 2,elmı 2,else namlu temızmı vs.. namlu orıngı nedurumda.ama sanıyorum palletlerle ılgılı

Tüfeğimi sıfır aldım. 10 gün oldu. Aslında değişik paletler de denedim, Ama tam sonuç alamadım. Bayiye gittim elindeki en iyi paleti istedim. Belki palettendir diye, ama gene aynı, gene aynı. Ayrıca benim aldığım palet sizin tavsiye etiiğiniz marka. Sanırım model farklı. Saygılar.

• Atış sırasında namlunun ve hava tüpünün hiçbir yere temas etmemesi gerekir. Atışlarda resimdeki bipodu kullanıyorsanız isabetsizlik yaşamanız normal.

AnkFilİst Team

Daisy Powerline 856 ,177 + Gamo 4x20 TV
    Weihrauch Hw 97k ,177 + Walther 3-9x40
    AirArms S410 SL XTRA ,22 + 6-24x50

Corvus Corax'tan başka kuş tanımam

• Atış sırasında namlunun ve hava tüpünün hiçbir yere temas etmemesi gerekir. Atışlarda resimdeki bipodu kullanıyorsanız isabetsizlik yaşamanız normal.

Ben bu bibotu sadece resim için koydum. Atışta hiç kullanmadım. Fakat ava tüpüne hiç dikkat etmedim. Bir daha deneyim. Teşekkür ederim saygılar.

• Arkadaşlar ;
    Tüpün herhangi bir yerine gelmemesine de dikkat ettim. Fakat gene alakasız yerlere gidiyor. Bir atış merkezde iken diğer atış başka yerlerde. Yarın fabrikasına götürecem. Halbuki bu cumartesi günü atışlar vardı. Tühhh.

• Benim fikrime göre dürbünle alakalı olabilir.Gördüğüm kadarıyla 3-12x44 takılı .Dürbünü sıfır almış olabilirsiniz ama dürbünün iç yayı çok hassas veya bozuk ise en ufacık oynamalarda bile hata yaptırır.Beni dinlerseniz birde başka dürbün deneyin derim.

• kesinlikle dürbünden diye düşünüyorum parallax ayarlı dürbünlerde sıkıntı var paralaxı çevirdiğinde ayar değişiyo 10 mt gibi bir mesafede her attıgını aynı delikten geçirmen lazım susturucuyu söküp dene olmazsa.çarpma yapıyosa aynı hatayı verebilir.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44