namludan kırma alttan kurma nasıl oluyor?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Namludan kırma tüfekleri mi tavsiye edersiniz, alttan kurma tüfekleri mi tavsiye edersiniz? Bir de bu alttan kurma nasıl oluyor? Hangi silahlar var? Videosuna ulaşabileceğim bir adres?

• Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Thenighthawk in gondermis oldugu resimler namlu altindan kurma tufeklere ornektir. Weihrauch HW97K, hatsan torpedo serisi ve gmo cfx royal bu tufeklere ornektir.
    Namludan kirma tufeklerin daha saglikli oldugu soylense de ben inatla namlu altindan kirma tufek istedim. benim kanaatimce estetik acidan cok daha guzeller..
    namlu altindan kurma tufek namlularinda bir sure sonra oynama olabiliyormus..
    Eger forumda ayrintili bir arastirma yapabilirseniz cok daha faydali bilgilere ulasabileceginize eminim..
    saygilarimla..

Crosman 357 8" .177 Cal made by Karaoğlan

• Namludan kirma tufeklerin daha saglikli oldugu soylense de ben inatla namlu altindan kirma tufek istedim. benim kanaatimce estetik acidan cok daha guzeller..

Ya okuduklarınızı yanlış anladınız ya da anlatmak istediğinizi yanlış anlattınız. :) Ben söylediklerinizin tam tersi diye biliyorum.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Thenighthawk in gondermis oldugu resimler namlu altindan kurma tufeklere ornektir. Weihrauch HW97K, hatsan torpedo serisi ve gmo cfx royal bu tufeklere ornektir.
    Namludan kirma tufeklerin daha saglikli oldugu soylense de ben inatla namlu altindan kirma tufek istedim. benim kanaatimce estetik acidan cok daha guzeller..
    Eger forumda ayrintili bir arastirma yapabilirseniz cok daha faydali bilgilere ulasabileceginize eminim..
    saygilarimla..

+1

• Ya okuduklarınızı yanlış anladınız ya da anlatmak istediğinizi yanlış anlattınız. Ben söylediklerinizin tam tersi diye biliyorum.

+1.1

• Doğru bilgi: Kırma namlu tüfeklerin namlusu eksen kaçması yapabilir. Alttan kırmalı tüfeklerin namlusu zaten sabittir. Bir yere çarpmadığı, darbe almadığı sürece sorun olmaz.

+1000 ;d; ;d; ;d; ;d; ;d;

Namludan kirma tufeklerin daha saglikli oldugu soylense de ben inatla namlu altindan kirma tufek istedim.

• Doğru bilgi: Kırma namlu tüfeklerin namlusu eksen kaçması yapabilir. Alttan kırmalı tüfeklerin namlusu zaten sabittir. Bir yere çarpmadığı, darbe almadığı sürece sorun olmaz.

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• Namludan kirma tufeklerin daha saglikli oldugu soylense de ben inatla namlu altindan kirma tufek istedim. benim kanaatimce estetik acidan cok daha guzeller..

Kesinlikle tam tersi. Namludan kırma tüfekler namlu bağlantı noktasında zaman içinde gevşeme ve bollaşma yapabilir. Bu çok küçük ve çok çok nadir rastlanan bir ihtimal olsa bile böyle bir ihtimal vardır. Kaliteli markaların kırma namlularında yıllar sonra bile böyle bir soruna neredeyse hiç raslanmamaktadır.

Öte yandan alttan kurma, yandan kurma vb. kurma sistemlerinde namlu silahın silindir gövdesine sabitlenmiş olduğundan namlu oynaması gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Namludan kırma tüfekler de çok büyük oranda son derece sağlıklı çalışır ama alttan kurmalar her zaman daha garantidir.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• Ayrııca namludan kırma bir tüfeği kurarken elinizden kaçırısanız, namlunun yukarıya doğru eğilmesi kaçınılmaz bir durumdur. Alttan kurma kollu modeller bu tip durumlarda genelde büyük bir hasar görmezler . Namlu kırma tüfeklerde piston hacmi genelde daha büyük dolduğundan daha güçlü olabilirler. Alttan kurma silahlarda (ya da yandan) kayar bir sistem (sliding breech) ile pistonu geriye almak gerekebilir. Ya da namlunun başlangıcına yakın bir yerden bir kapak açarak pelleti aradan yüklemek de bir seçenektir (cfx gibi, diana mod 46 gibi) Bence her iki sistem de kaliteli üretildiklerinde isabet problemleri bulunmaz. Ama namlu kırmalarda hassasiyet için güçlü bir namlu kilidi gerekmektedir. Bu da kırmayı zorlaştırmaktadır (örneğin patriot) Weihrauch un namlu kırmalı ve namlusu kilitli çok hassas modelleri vardır.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• şimdiye kadar kullandıgım butun model tufeklerde namlunun sabit mi yoksa seyyar mı ( kırılabilen )oldugu çok önemli olmadı. diana gibi dünya markası bir fabrika bile kendisine her üç tipte tufek yaptı.

diana 350 magnum , mod 34 gibi namludan kırma , mod460 gibi sabit namlulu ve mod54 gibi yandan kurmalı tipleri yaptılar.

hw ,gamo gibi diğer dünya devleri de aynı sistemlerde namlu yaptılar. sadece bildiğim kadarı ile diananın yandan kurması var.

bütün bu dünya devleri en iyi malzemeden ,en ekonomik ve uzun ömürlü olanları satıyorlar.

şimdi bir namlu kırmalı ise ,bence sabit namlulardan tek üstünlüğü seri atışlarda zaman kazandırmasıdır.

bunun dısında bence pekbir farkı yok.

saygılar.

• yandan kurma kollu dianalar hariç :)
    yandan kurma kollu dianalar diğer altdan kurma kollu ve namludan kurmalı tüfeklere göre şöyle bir avantajı var,daha hızlı yükleme,ve yatarak atış pozisyonunda dahi kendinizi doğrultmadan tüfeği kurup atış yapabiliyorsunuz,yani kurması daha kolay

• Ya okuduklarınızı yanlış anladınız ya da anlatmak istediğinizi yanlış anlattınız. :) Ben söylediklerinizin tam tersi diye biliyorum.

yok sadece son cumlede hata yapmisim. namludan kirma diyecegime namlu altindan kurma demisim. zaten tekerlemeye donmus cumle iyicene. ornek olarak;
    su kara siseyi namludan kirmali ile mi patlatsak yoksa namlu altindan kurmali ile mi patlatsak?;şrofls;.

Crosman 357 8" .177 Cal made by Karaoğlan