Ciklet balıkları yavrulama ve sonrası

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar zebra ve gümüş cinsi ciklet balıklarım var. gümüş cinsi olan karnı şişti sanıyorum yakında yavrulayacak. ciklet kendi yavrusunu yermi diğer türler gibi? kuluçka makinesi var silindir şeklinde pilastik şeffaf onu nasıl hangi zamanda kullanmalıyım yada kullanmama gerek varmı? zahiyat vermeden yavru alma yöntemleri nelerdir bilen arkadaşlar varsa öneri ve grüşlerini bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Webley Patriot 5.5mm 1.Nesil Satılık
    Gamo Hunter 440 4.5mm Satılık
    Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Norica Tribal Basıc 5.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Barska Hot Magnum 3-12x40mm AO Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık
    Akvaryum (Yeni) Moilyalı İthal 1.20 Sea Star Satılık

• Zebralar kendi yarularını koruyan türlerdir. ama gümüş cikleti ilk kez sizden duyuyorum nette de bir bilgiye olaşamadım. zebraları ayırmanıza gerek yok düz bir yere yumurtlayıp yumurtaları ve yavruları koruyacaklardır. gümüş hakkında birşey söyleyemeyeceğim

Hatsan AT44-10 LW .22 cal

Zoraki ultra .177 cal

• Balık satan şahıs bana gümüş cinsi dedi. benimde bu türler hakkında hiç bilgim yok. Balığın rengi beyaz. peki diğer ciklet türleri birbirlerinin yavrularını yerlermi? ilginiz için teşekkürler

Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık

• Chiclid ler yavrularını ağızlarında tutar ve korurlar. Ayrıca diğer balıklar yanaşmasın diye agresif de olurlar ve yanaştırmazlar. Ağzında yavru görürseniz yedi sanmayın.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ebeveynler yavruları korur ama anneleriyle beraber başka bir akvaryuma almak sağlıklı olur, uygun olduğunda beni ara ben ilgileneyim :thumbup:

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• Gerçekten çok ilginç balıklar. Biraz araştırma yaptım bugun. Son olarak merak ettiğim diğer ciklet türleri birbirlerinin yavrularını yerlermi? Eğer öyleyse ayırmam gerekecek.

Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık

• Mesajını şimdi okudum abi tamam buluştuğumuz bir gün daha detaylı bilgi alırım senden teşekkür ederim

Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık

• Tamamdır, ayrıca yetiştirmek için sarı prenses ve yunus tavsiye ederim. Papağan'ı akvaryuma sokma g;$i

AT 44 Long LW Bullpup + Reg
    Gamo Extreme 4.5
    Walther CP 99 & CP 99 Compact

• ciklet kendi yavrusunu yermi diğer türler gibi?

Selam,
    Cihclid'ler yavrularını yemezler.Bahse konu balık ,akvaryumda iyi üreme performansı ile ünlü Cichlasoma Nigrofasciatum adlı güney/orta Amerika cichlid'idir. Yavrularını ağzında tutmaz (O balık da cichlid'tir ama Tilapia familyasındandır).
    Tank çok kalabalık değil ise ( balık başına 10lt'den fazla düşüyor ise ) yavrular az zaiatla büyürler.Gümüş cichlid hiç duymadım. Satan adam da bu bilgiye kaynak gösteremez gibi #hims
    Yavrular filtreye kaçabilir ,önlem alın. Yavruları yumurta sarısı ile besleyebilirsiniz. (Köy yumurtası tercih sebebidir )

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Benim için faydalı bilgiler oldu. satan kişi tam olarak işinden anlamıyor galiba. genişlik 50, boy 30 cm akvaryum var. içinde 2 zebra 2 de beyaz renkli ciklet var, ayrıyaten 1 çöpçü 1 vatoz da bulunmakta. beyazlar, zebraların tozunu attırıyor akvaryumda. bana daha büyük bir tank lazım artık. teşekkür ederim Taner bey.

Gamo CFX 4.5mm Satılık
    Crosman 2200 5.5mm
    Crosman Repeatair co2
    Hatsan pcp pompa Satılık
    Gamo GE39x40RGB Satılık

• mustafa bey akvaryum.com dan istediğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz bu forum balık konusunda tam bir kütüphanedir ayrıca çöpçüyü o akvaryumdan çıkarın cicletlerle çöpçü aynı akvaryumda olmaz. :thumbup:

Weihrauch hw 97 k 4.5 mm. ;tufey#

• Cichlid ler Akvaryum Ortaminda Beslenebilecek Belkide En Keyifli Baliklardir. Malvi Cichid leri Özelikle Benim Baliklarim Odamin Kapisini Actigimda Beni Taniyarak Saklandiklari Yerden Cikip Su Üstüne Yem Vermem İcin Cikarken. Odaya Baskasi Girdiginde Magaralarina Kaciyorlar. Tecrübeyle Sabittir. Ancak Her Balik Cesidinde Oldugu Gibi Bu Türlerinde Bir Popülasyon Orani Var Bu Sekilde 1 disi 1 erkek Pek Saglikli Olmicayacaktir Özellikle Disi Balik Yavruladiktan Sonra Azgin Erkegin Yanina Tekrar Koyulmamali. 1 e 3 d Olarak Popülasyonu Ayarlarsaniz Daha Makul Olur . Akvaryum Boyutunuzda Tabi Buna Elverisli Olmasi Gerekecek. Neticede Pet Shoplarda Kavanozda Hatta Bardakta Duran Baliklarda Yasiyor Ama Unutmamak Gerekir Canli Hayvan Bakimi Sorumluluk Ve Birazda Vicdan İsidir. Bu Söylediklerim Sizin İcin Degil . Cöpcü Baligiylada Benim Sari Prenseslerim Ve Yunuslarim Gayet İyi Anlasiyorlar Birbirlerini Sevmisler Demekki :) Umarim Saglikli Yavrular Alirsiniz. Akvaryumforum.com Dan Daha Detayli Bilgilere Ulasabilirsiniz

• Benim için faydalı bilgiler oldu. satan kişi tam olarak işinden anlamıyor galiba. genişlik 50, boy 30 cm akvaryum var. içinde 2 zebra 2 de beyaz renkli ciklet var, ayrıyaten 1 çöpçü 1 vatoz da bulunmakta. beyazlar, zebraların tozunu attırıyor akvaryumda. bana daha büyük bir tank lazım artık. teşekkür ederim Taner bey.

Sevgili arkadasım balıkların fotolarını koyarsan sana ayrıntılı bı sekılde yardımcı olabılırım

zebra ları ayırman gerekır dıer balıklardan cıftlesme donemıne gırdıklerınde dıer balıklara vurur olumune sebep olabılırler
    beyaz dedıgın sanırım beyaz prenses ıkısıde malawi chiclit i dir ama zebralar diğerlerinden daha agresif yapıya sahıptır..

benimde 500 lt tanganyika cichlit = tropheus sp black pempa koloni
    250 lt karışık malawi cichlit = yunus , ahli , sarı prenses , ice man ,beyaz prenses , demasoni
    60 lt canlı doğuran = lepistes

http://imageshack.us/photo/my-images/502/0001ew.jpg/ Uploaded with [URL=[/img]