Yamaha adlı kullanıcının mesajları

Selam arkadaşlar;

Spoton un üretmiş olduğu 26 grainlik kurşunlar hatsan türkbull un şarjörüne uygunmudur deneyen varmı acaba elimde 30 grain incememet var tip olarak aynı model kurşunlar fakat incememet uzunluğundan dolayı şarjöre sığmıyor deneyen bilen arkadaşlar yardımcı olabilrmi yada bu palleten elinde olan varsa uzunluğunu ölçebilirmi yardımlarınızı bekliyorum.

Selam arkadaşlar türkbull u bende aldım tüfeğin isabeti mükemmel gücüde gayet ideal fakat tüfek çok ağır tetiği sert ve nişan alması çok konforlu değil bilginiz olsun barrage daha konforlu bir tüfeğe benziyor fakat pişman değilim tüfek kompak bir tüfek 250 atış yapmışımdır daha 1 kez bile takılma yaşamadım 100 barın altına indirmedim 100 den sonra sürekli hava bastım 250 bardan den 100 e ortalama 100 atış yapıyorum sorunsuz çalışıyor bilgilendirmek istedim tüfek için biraz yüksek dürbün ayağı gerekiyor bullpup olduğundan başınızı bayağı aşağı indirmeniz gerekiyor ve buda atış konforunu bozuyor yüksek dürbün ayağı ile bu sorun kolayca çözülür.

Tüfeğe güç arttırması yapılabiliyormu bende merak ediyorum daha henüz denemedim deneme amaçlı spoton un 26 grain kurşunlarından alıcam şarjörüne sığacakmı emin değilim incememet 30 grainler sığmıyor elimde var deneyen varsa güç arttırımı ve solid kurşun tavsiyesi olan arkadaşlardan tavsiye bekliyorum.

chrony testlerini paylaşabilrmisin bende chrono connect programıyla ölçtüm duydunmu bilmiyorum adroid programı ses ile ölçüm yapıyor ve gerçektende çok stabil ölçüm yapan bir program tavsiye ederim gamo promagnum pallet ile ortalama 870 fps alıyorum tüfek mod125 sniper vortex 5.5 qe yi test bile etmeden gönderdim çünki stoeger x20 supressorun delip geçtiği kağıt destesini bile delip geçemedi bilemiyorum belki tüfek bozuktu ama test etme şansın varsa bende öğrenmiş olurum.

Namlu uzunluğu konusuna gelince kısa namlu herzaman yaylıda isabetli ve çıkış hızları sürtünme azaldığı için daha hızlı ama bu ölçü bir yere kadar namlu aşırı kısa olduğunda tüfekteki gaz boşa gider ve itiş gücü düştüğünden kurşun namludan yavaş çıkar çok uzun olduğunda sürtünme arttığından hız yine düşer itiş gücnüne en uygun ve en ideal namlu uzunluğu en hızlısıdır fakat yinede isabet daha önmli dersen tabi kısa herzaman daha isabetli kurşun tüfek sarsılmaya başlamadan en az titreşime maruz kalarak namluyu terk eder.

chrony testlerini paylaşabilrmisin bende chrono connect programıyla ölçtüm duydunmu bilmiyorum adroid programı ses ile ölçüm yapıyor ve gerçektende çok stabil ölçüm yapan bir program tavsiye ederim gamo promagnum pallet ile ortalama 870 fps alıyorum tüfek mod125 sniper vortex 5.5 qe yi test bile etmeden gönderdim çünki stoeger x20 supressorun delip geçtiği kağıt destesini bile delip geçemedi bilemiyorum belki tüfek bozuktu ama test etme şansın varsa bende öğrenmiş olurum.

Namlu uzunluğu konusuna gelince kısa namlu herzaman yaylıda isabetli ve çıkış hızları sürtünme azaldığı için daha hızlı ama bu ölçü bir yere kadar namlu aşırı kısa olduğunda tüfekteki gaz boşa gider ve itiş gücü düştüğünden kurşun namludan yavaş çıkar çok uzun olduğunda sürtünme arttığından hız yine düşer itiş gücnüne en uygun ve en ideal namlu uzunluğu en hızlısıdır fakat yinede isabet daha önmli dersen tabi kısa herzaman daha isabetli kurşun tüfek sarsılmaya başlamadan en az titreşime maruz kalarak namluyu terk eder.

qe aldım çok beğenmedim şahsen iade ettim hemen bilginiz olsun namlusu aşırı kısa gücü düşük geldi bana ama bağzı arkadaşlar senin tüfeğinde bir sorun varmış güçsüz değil diediler kendi gözlemlemem bu şekilde eğer bulabilrsen mod135 sp al ucuna moderatör takılabiliyor namlusuda ideal uzunlukta 125 sniperden birazdaha uzun namlusu var fakat vortex yok tüfeği fabrikasına gönderip taktırman lazım 400 450 tl tüfek 200 tl civarınada fabrikası takıyor çok şık bir tüfek.

qe aldım çok beğenmedim şahsen iade ettim hemen bilginiz olsun namlusu aşırı kısa gücü düşük geldi bana ama bağzı arkadaşlar senin tüfeğinde bir sorun varmış güçsüz değil diediler kendi gözlemlemem bu şekilde eğer bulabilrsen mod135 sp al ucuna moderatör takılabiliyor namlusuda ideal uzunlukta 125 sniperden birazdaha uzun namlusu var fakat vortex yok tüfeği fabrikasına gönderip taktırman lazım 400 450 tl tüfek 200 tl civarınada fabrikası takıyor çok şık bir tüfek.

150 bar bence kurulmamış halidir diye düşünüyorum ama basılı gelen kaç bar bilmiyorum max 150 bar yazısı var bence daha az basılıdır pcp tüfek pompası girişi gibi bi girişi var elimde pompa yok olsa deniycem göz kararı sanki ordan hava basılıyor gibime geldi.

Merhaba arkadaşlar mod 125 vortex in gaz pistonunun üstünde max 150 bar yazıyor ama içinde nekadar hava basılı bilmiyorum daha önce deneyen kaç bar ölçen ve hava basan varmı varsa konu hakkında bilgilendirebilir misiniz?
    gaz tüpünün yanında bir delik diğer tarafında br vida var sanırım vida havayı boşaltıryor deliktende hava baslılıyor pcp pompası ile basılabilrmi acaba?

namludan kurma silahlarda malesef zaman içinde bu dediğinize benzer şeyler olabiliyor. Özellikle yüksek güçlü magnumlarda namlu bağlantısı ve kilidinin kontrol edilmesi gerekli.

ZETAX hocam yanlış hatırlamıyorsam geçen sene bu zamanlr sizinle pallet yağlama mevzusunu konuşuyorduk :) hatırladınızmı bilmem dizelleme etkisi hakkında konuşmuştuk epey bi

bide şu 125 in standart sorunu namlu vidasinin surekli dönerek açılma olayi beni maf etti ama bugün uzun uğraşlar sonucu namluyu sabitleyebildim çok şükür sağa sola gram oynama yapmiyor aşagı kolay açılıyor ama namluyu sıkıştıran yaylı kilit pimin de yayini sertleştirmek lazım sanırım bana çok çektirdi şu hatsan ama yinede vazgeçemiyorum arkadaş :) çoğu isbetsiz atışın buyuk miktardaki sebebide bu namlunun oynaması genelde dürbünün içi oynuyor saniliyor evet dandik dürbünler oynuyo ama orta kalite bi dürbünle namlu sabitse gayet isabetli atışlar yapiliyor bu tüfeklerle

mutemelen arizaliydi çünki bugun hatsan i aradiğimda sordum 135 qe lerle 125 sniper gaz pistonu ayni dedi gas ram standart 150 barlik belki fabrikasyon hatali az hava basilmiş olabilir zetax sizin fps ölçme şansiniz oldumu acaba? Yine de kisa namlu da hiz kaybedicek diye düşünüyorum eğer ölçme şansiniz varsa ve tüfeğiniz 5.5 ise gamo pro magnum ile ölçermisiniz size zahmet 125 sniper vortex le ortalama 850 860 aliyorum

Arkadaşlar fabrikasını arayıp öğrendim gas ram ler aynı ama takmak için birkaç farklı apart gerekiyormuş yani satın alıp fabrikaya gönderiyoruz ücret karşılığı yapıyorlar 130 tl gibi bir fiyat söyledi tam aklımda kalmadı tam fiyat.

qe kullanmadım sp yide 150 pellet anca atmış olduğum için kullamıyorum tüfek çok güçlü olduğu için dürbünü bile dağıttı bende kaldırdım kullanmıyorum :) Hw 97k işimi görüyor benim için güç ikinci planda ben isabet istiyorum ilk zamanlar bir hevesle almıştım :(

Laqqer kardeş dediğim gibi satmayı düşünürsen iletişim bilgilerimi mail olarak attım tüfeğin resmini çekip gönderirsen takas yada satın alabilirim. Herkese hayırlı cumalar.

Konu yine farklı yerlere kaydı arkadaşlar soruma cevap verebilecek bir akradaş varmı acaba ? Mod 125 sniper vortex i 135 e uyarmı uyarsa 135 sp alıp gas ram i 135 e yayı 125 e takıpp 125 i satıcam.
    Net söken gören arkadaş varsa yardımlarınızı bekliyorum.

bu arada şimdi ölçtüm 125 sniper ın namlusu 36 cm qe ninki tahminim minimum 25 maximum 28 dir ölçmedim ama bu civardır bence bu tüfeği bukadar kısa yapmalarının sebebi yurtdışında 30.cal oalrak gönderiyor olamları yani büyük kalibrede kısa olması yine avantaj namlu hacmi büyüdüğü için basınç ta düşüceğinden uzun namluda sürtünme ve yavaşlama çok olur 6.35 içinde ideal olabilir ama ben 5.5 ciyim.