daciabmw adlı kullanıcının mesajları

Hocam yanlış anlamazsanız birşey soracağım.Askerde de birkaç arkadaş vardı sağ eliyle tutup sol gözle nişan alıyordu ve nişancılıkları biri hariç bayağı iyiydi.Bunu siz özellikle mi yapıyorsunuz yoksa alışkanlık mı?

Hocam harika bir işçilik harika bir dizayn.Amerikada olsaydınız paraya para demezdiniz .Gerçi orada dolar derdiniz ya o ayrı.Ülkemizde el işçiliği değerini bilen hariç çok önemsenmiyor.Umarım arkadaşınız bu şaheserin (benim açımdan öyle)kıymetini bilir.Allah hepimize sizin gibi bir mesai arkadaşı nasip etsin.

Öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun ve aramıza hoş geldiniz ,daha önce keyifle kullandığım bir tüfekti.Evet biraz ağırdır pek desteksiz atışa gelmez.Kurarken yanda ayı kilidi(tam olarak adını bilmemekle beraber) denen bir sistem vardır.Bu tüfek kurulu iken pellet yükleme esnasında kaza olmaması için düşünülmüş bir sistem ve oldukça başarılıydı.En çok pellet yükleme portu önündeki oringi koparırdı bende sanayiden yedek almıştım ve uzun süre kullandım Size tavsiyem bu yönde.Dürbün konusuna gelince arkadaşlar yardımcı olmuş .Bu arada tuka tüfeğiniz duruyormu?Duruyorsa resimlerini atabilirmisiniz.

Arkadaşlar elimde bulunan zevkle kullandığım fx ime bullpup denemesi yapmaya karar vermiştim.Zamanla fırsat buldukça çalışmalara devam ediyordum.% 85 oranında bitti sayılır.İlk yola nasıl çıktığımdan başlayayım.Bu işleri yapacak bir atölyem veya bir mekan olmadığı için lojmanın balkonunda küçük bir atölye oluşturdum.İlk olarak lojmandan ayrılan bir arkadaşımın kullanma gereği duymadığı(ev taşınırken düşürülüp kırılan ceviz sandığı parçalarını )ceviz sandığı fazla hasar vermeden söktüm.Tamamen el yapımı olduğundan kalınlık farkları vardı.onları marangoza götürüp eşitledim.Sonra dışlara ceviz içeri çamdan 3 kat yapıştırarak sandviç baskı sistemi ile ana kütüğü tamamladım.Sonrada tüfeğin ölçülerine göre oydum.İnt üzerinden çokca araştırma sonunda kafamda bazı şekillendirme yaptım hava biraz soğuduğundan son makyajlama işi biraz sonraya kaldı.Dürbün ayağı ve tetik mekanizması Kraldan alınma ,yalnız tetik adaptasyonu işi az kaldı.Tetik korkuluğu hazır sayılır.Boyada şu an aleminyumdan işledim bitince yerine alıştırarak montajı yapılacak.
    Bu yapılanlar tamamen bu şekilde birşeyler yapmayı düşünenler açısından fikir verme açısından paylaşmak istedim.
    .airgunturk.com/attachment/33721/airgunturk.com/attachment/33722/airgunturk.com/attachment/33723/airgunturk.com/attachment/33724/airgunturk.com/attachment/33725/airgunturk.com/attachment/33726/
    Fikri olan arkadaşlar bilgi verirse (eleştirel veya yorum konusunda)sevinirim.

Hocam bence mükemmel bir çalışma olmuş Benim sheridan 5 mm olduğundan çok zevkle kullanamıyorum.Eğer imkanınız olursa 5 mm deneme yapabilirmiyiz.

Arkadaşım öncelikle aramıza hoş geldiniz,bir ara bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurursanız size hitap etme durumunda sorun yaşamayalım.Tüfeğinize gelince diana yaşı ne olursa olsun kaliteli ellerde toplanırsa gerçekten güzel bir tüfektir.Anladığım kadarıyla avdoğadaki arkadaşlar size yardımcı olmuş.(youtube da gerekli videolar yardımıyla elinizden de geliyorsa çok zevkli çalışmalar yapabilirsiniz)Gücü diğer tüfeklerden biraz düşük olmakla beraber oldukça isabetlidir.kurulumu kolaydır.Tahribatı biraz az olmakla beraber keyiflidir.Tüfeğin eskiliğne gelince bende iki adet sheridan var 1978-1977 model bir tanede diana mod 24 üm var 1990 model ve yeni tüfeklerin hiçbirine değişmem.Tüfeği saklamanız bence çok hoş olur yada değerini bilen bir kişiye satmanız.

Emir hocam aceleye gelmiştir?????????? Pellet yükleme portu ile namlu giriş ağzı arasında bayağı bir fark oluşmuş pellet ezilir gibi gerçi hiç girmiyor diye yazmışsınız ama.Birde size birkaç hatsan ayarlamaya çalışıyorum eğer gelirlerse dürbün ile beraber göndereceğim.

Arkadaşlar bugün görev icabı Ayancık'a gitmem gerekti.Çangal geçidi deniz seviyesinden 1350 m yükseklikte bir yer.İşimiz bittikten sonra dönüş yolunda biraz mola vermemiz gerekti.Diğer ekip arkadaşlarını beklemek zorundaydık.Bende hemen tlf sarıldım.Hazır fırsat biraz safirle atış denemesi yaptım.4 kutu kadardan sonra havanın soğuk olduğuna karar verdik(hava -23 civarı yerler çatır çatır buzdu)airgunturk.com/attachment/33377/.Bunlar güzel ülkemizden birkaç kare umarım beğenirsiniz.havalar iyiyken birkaç deneme yapmıştım
    https://www.youtube.com/watch?v=cYlhYhqS5G0
    airgunturk.com/attachment/33378/airgunturk.com/attachment/33379/airgunturk.com/attachment/33380/airgunturk.com/attachment/33381/airgunturk.com/attachment/33382/airgunturk.com/attachment/33383/airgunturk.com/attachment/33384/airgunturk.com/attachment/33385/airgunturk.com/attachment/33388/

Arkadaşlar malum havalar iyice soğuyunca kendimizi dışarı atamıyoruz.Bende Emir hocamdan aldığım diana mod 26 ya biraz modifiye etme uğraşına giriştim.İlk olarak tüfek üzerindeki boya ve pasları söktüm.Daha sonra tüfeği dağıttım.Güzelce tinerle sildikten sonra bol sabunlu suyla yıkadım.İkinci aşama olarak tüfeği permanent blau perma color ile boyadım yanı bir nevi meneviş tadında boyandı diyebilirim.Tüfeğin arpacığı orjinal değildi orjinaline yakın bir başka model arpacığı montajladım.Tabii arpacığıda ona uyarlamam gerekti.Sonra tüfeğin iç aksamlarını kontrol ettim.Tüpde biraz (yanılmıyorsam honlama adı bilen arkadaşlarım doğrusunu yazabilirler)honlama yaptım (önce 800-1000-1200 kum zımpara ile parlattım ve araba pasta cilası uyguladım) çok pürüzsüz bir yüzey elde ettim.Bu sanırsam atışlarda bayağı bir istikrar sağladı.
    Sonra ise biraz da makyaj yapalım istedim .Orjinalinde olmayan kauçuk dipcik ekledim.Baktım çok sade durdu reklamcıların kullandığı beyaz fleksiglas malzemeyi araya koymak aklıma geldi.Hemen bir parça kestim yapıştırdım .Baktım ön taraf uyumsuz olunca orayada bir parça fleksi glas yapıştırdım ve evde bir kenarda duran ceviz ağacı parçaları vardı hemen kesip yapıştırıverdim.Hemen ufak bir tesviye işlemi sonrası birkaç kat tung yağı çektim.Havalar soğuk olduğu için tüm gövdenin kazınıp yeniden verniklenmesi kaldı .Tabii şunuda söylemek gerekirse bu yapılanlar tamamiyle ev ortamında profosyonel bir yardım almadan yapılmıştır.Bu işten anlayan abilerim ve kardeşlerim hata ve eksiklerimi yazarlarsa çok memnun olurum
    Arkadaşlar bu paylaşım aklında böyle bir düşüncesi olan arkadaşlar için fikir olması açısından yayınlanmıştır.
    airgunturk.com/attachment/33306/airgunturk.com/attachment/33307/airgunturk.com/attachment/33308/airgunturk.com/attachment/33309/airgunturk.com/attachment/33310/airgunturk.com/attachment/33311/airgunturk.com/attachment/33312/airgunturk.com/attachment/33313/