zaferrr adlı kullanıcının mesajları

Teknik konusu çok karışık olduğu için şimdilik bir şey demesem daha iyi olur çünkü çok zahmetli ve mili saniyelik ayrıntılar var. videoyu daha önce bu konuda mesaj attığım daystatenin sorumlularından tony diye bir yetkili var onada gönderip yorumunu sizlerle paylaşacağım.Kendi yaptıkları sling shot çekiç sekmesi sistemini yüksek güçteki air rancerlarda kullanılmasının mümkün olmadığından bahsetmişti onlara bu sistemin videosunu gönderim detaylı bir yorum aldıktan sonra gerekenleri paylaşmaya devam edeceğim.

[Resim Engellendi: https://dub114.mail.live.com/ol/clear.gif][Resim Engellendi: https://dub114.mail.live.com/ol/clear.gif][Resim Engellendi: https://dub114.mail.live.com/ol/clear.gif][Resim Engellendi: https://dub114.mail.live.com/ol/clear.gif]
    RE: About slingshot
    tony@daystate.com (tony@daystate.com)
    Kişilere ekle
    14.04.2015
    Fotoğraflar
    Kime: 'zafer şahin'

[Resim Engellendi: https://a.gfx.ms/ic/bluemanmxl.png]
    Hi
    Sadly no. the air ranger 70 (extreme) does not use a slingshot system.
    Regards

Tony

Tony Belas
    tony@daystate.com?subject=email%20address[/email]

Arkadaşlar yoğun çabalar sonucu air rancera yapmış olduğum çekiç sekmesini tamamen engelleyen sistemin videosunu sizlerle paylaşıyorum. ilk videoda orjinal hali 2. videoda sistemli hali. Slow motion çekim yapmaya gerek görmedim öneceki yaptığım 3 sistemde kaç kez sektiğini görmek için çekim yapmıştım fakat bu sistemde tek vuruşta takılıp kaldığı için gerek görmedim Teşekkürler.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Bu videoda ise orjinal halinin slow motion sekmesi

Arkadaşlar ayrıca birşey daha dikktimi çekti prallaxlı dürbündede ağacın tepesindeki armuda atıyoruz ve ortasına vurması gerekirken 3-5 santim üzerine vuruyor, ortalama 25 m yalnız ağacın ortasındaki rmuda attiğımda sıfırladığım noktayı vuruyr parallaxlarda bu açı sorunu normal mi?

Arkadaş x20 ve busnell 3-9x32 kullanıcısıyım. Bugün sipariş ettiğim pelletler gelidi ve hemen grupman atışlarına başladım 10 metrede sıfırlandıktan sonra 10 atış yapıldı ve hemen hemen hepsi tek delikte toplandı diyebilirim yani beni tatmin eden atışlardı sonra arazi atişlarına başladım 50 ve 80 metre ilk 15 atışta herşey normal yalnız daha sonra atışlar çok alakasız yerlere gitmeye başladı ve acaba dürbündemi bir sapma vardiye tekrar sıfırladım ama pek bir düzelme olmadı sonra evein bodrumuna indim ve 10 metreye atmaya başladım düzensizlik burdada devam etti bunları denerken yaklaşık 150 pellet attim sonunda pes ettim ama aklım almıyor bir türlü, herşey normalken nasıl böyle sapıtıyor anlamadım. Bu sorunu atış yaparkenki sinsi yorgunluğa bağlıyorum aranızda buna benzer sorunlar yaşayan var mı yardımcı olursanız sevinirim. Kuallandığım pelletler FX Ve pro hunter 4.5mm ikiside başta çok isabetliydi

Arkadaşlar forumda parallax ayarı ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamadığımı düşünüyorum malesef. Sizden bu konudaki incelikleri anlatmanızı rica ediyorum.Mesela yaklaştırma 3 teyken parallax ayarını 10 yrd'a ayarlıyorum dürbünden namlunun ucuna baktığımda artıkıl namluda sabit kalmıyor ama 10 metrelik birmesafede artıkıl sabit kalıyor bunun atışalara herhanki bir etkisi var mıdır? Birde dürbünde parallax'ı ayarladığım mesafeye baktığımda sağa sola hafif bir kayma yaptığımda objelerde yamulmalar oluyor bu normal mi dürbün busnell 3-9x32 .Cevaplarınız için teşekkürler

Arkadaşlar tasco 3-12x40mm dürbünümü yatagun dampayla birlikte kullanmaya başladım yalnız çok sorun var paralaxa alışmadığımdan mıdır nedir önce grupmanlar oldukça toplu sonra çook dağınık br hal alıyor acaba böyle bir sorunla karşılaşan var mı.NOT:dürbün dampayla birlikte iyice sabitlendi .Ayrıca bugun hila. avı aradım dürbün sorunlu diye onlarda meydan ava yonlendirdiler kontrol edip değişip değişmeyeceğine karar verecekler. Valla hiç hevesim kalmadı önceki optima dürbünüm bozulmasaydı ondan çok daha memnundum

Arkadaşlar yatagun dampam özenli bir paketle elime ulaştı ayrıca içerisinde olan yatagun şapkada çok güzel bir hediyeydi. Ytaguna itinalı duyarlılığına çoook teşekkür ederim. Yalnız dampayı biraz incelediğimde işçilikle ilgili biraz sıkıntılar olduğunu gördüm; mesela dürbün üst kafalarının simetrisinde çok olmamakla birlikte bira simetri bozukluğu var gibi birde dampanın altına baktığımda montasyon vida deliklerinin kabarmış izlerini gördüm ve genel olarak üzerinde izler var bunlar fabrikasyon izler çünkü üzerleri boyalı. Bu sorunlar diğer yatagunlardada var mıdır ayrıca bir sorun teşkil eder mi? Tşekkürler

Arkadaşlar 20 cal akkar komanchi otomatik düşünüyorum amacım daha çok tek kurşunla uzak mesafelere isabetli atışlar yapmak yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

ya tüfeği sökmek istiyorum yalnız garanti kapsamı dışında kalmasını istemiyorum belki servise gönderirim.Yalnız servis numarasına ulaşamadım bilen var mı?Servisten yay isteseek gönderirler mi?

boş atış yapmadım bende keçeyi düşündüm belki zedelenme vardır diye ama namludan üflediğimde herhangi bir kaçak durumu yok yalnız atış sonrası yay titreşim sesi geliyor bu normal mi? teşekkürler

arkadaşlar benim x20 ile bugün biraz atış yaptım tüfeğin yayı ilk günkü sertlikte değilmiş gibi geldi. 3 kutu pellet ancak atıldı acaba yay kalitesimi düşük yoksa başka bir sorun mu var.Ben yay almak istesem yay ölçüleri nedir bilen var mı?

Arkadaşlar silahı biraz önce denedim silah fiyatına göre gerçektende iyi bir silah. 10 metrede desteksiz 5 atıştan 4 ü 5 kuruş byüklüğünde biryerde toplandı ilk başta dizel etkisinden dolayı biraz sendeledi atışlar ama sonrasında gerçekten toplu atışlar ortaya çıktı (Anlattıklarım dürbünsüz sentetik modelidir) . Gez tertibatı fena değil sağ ve sol ayar çıt çıtı biraz dandik ama ayarı bozulmuyor.Silahın benim için en önemli özelliği dengesi ve hafifliği oldukta güzel tasarlanmış çünkü patriottan sonra hafif bir silah doğrusu çok iyi geldi. Ayrıca silahı kurmak oldukça kolay hatsan mod 70 aklıma geliyorda baya kas yapmıştım X]#+, bu silah hem daha güçlü hemde kurulması kolay tepmeside oldukça yumuşak tetik yolu biraz uzun ama alışınca bu sorun ortadan kalkıyor. Ve en son konu tahribatı; pek fazla cisimde deneyemedim ama 10 metrelik mesafede normalden kalın bir sacı nerdeyse deliyorduu x(; mod 70 le aynı saca attığımda gözle görülür bir fark var.

pellet:pro magnum ts10