NeSHTeR adlı kullanıcının mesajları

Merhaba arkadaşlar;

Bugün tış yapmaya gittim. ince mehmet in 30 grainlik mermi çekirdeği gibi olan pelletlerden atıyordum ortalama 40 - 60 atış yaptım daha sonra
    tutukluk yaptı. kurma kolunu çektim tekrar bastım ileri gitmedi. tekrar da çekince toplamda 3 adet pellet arka arkaya sıkıştı.
    şarjörde sıkıştı kaldı.

Ne yapmalıyım arkadaşlar.
    DAHA ALALI 2 AY OLMADI.

bende bt65 kullanıyorum daha grupman yapmadım ama bu denli kötü bir grupman beni üzdü. silahımı herkes över ama özellikle son resimdeki gruplama içler acısı.
    atış mesafesini yazmamışsınız 150 metre civarı diye umut ediyorum :(

Merhaba arkadaşlar Yetenek sizsiniz programlarına kadar çıktı havalı tüfekler.
    Burada havalı tüfek ile (tam otomatik) mona lisa tablosu yapan yetenekli bir arkadaş katılmış.
    elindeki tüfek nedir bilmiyorum Sanırım M16 şeklinde bir CO2 tüfek.
    ama mükemmel bir sonuç çıkartıyor.

Bu arkadaşlın gösterisi sayesinde bile eminim havalı tüfek tutkunluğu daha da artacaktır.
    Videosunu bulamadım. Kusura bakmayın.

[Resim Engellendi: http://www.kirikhan.net/images/haberler/yetenek_sizsiniz_turkiye_abidin_yurdakul_mona_lisa_gosterisi_izle_h5161.jpg]

gamo pro magnum normalden dahamı agır

15.43grain ağırlığında.

Ayrıca bu gün atışlara gittim. video yada resim çekemedim. kusura bakmayın. fakat 6. sıradaki ince mehmet 30 grain pellet mükemmel.
    120 metre ilerideki pet şişeye attım vuramadım derken meğerse delip geçmiş. hiç hareket etmediği için vuramadığımı sandım.

ince mehmetin pelletlerini arkadaşımın mod 125 sniper a takmaya çalıştık namluya girmedi nedense. fakat bendeki bt65 e tam oturdu. sanırım jarjördeki oringin sayesnde oldu.

birde kaza geçirdik. Diğer arkadaş mod 125 vardı 6.35 lik. onu kırıp mermiyi taktı kapatırken baş parmağı ve işaret parmağını arasını sıkıştırdı ve baya kesik oldu. 3 dikiş atılddı.

60 pellet anca yaktık.

ama pelletlerden keyif aldım diyebilirim.

6. sıradaki pelet şarjörde sallanıyor düşme yapıyor. umarım sizin şarjörünüzde bu sorun olmaz.

6. sıradaki pellet favorim olduğu için hemen paketi açıp bir jarjör doldurdum ve evden çaktırmadan attım 2 el.
    jarjöre tam oturuyor ve yanlış farketmedi isem bt65 in tetik sonrası çıkan sesde bile değişiklik farkettim.

6.'yı bende merak ettim, BT-65'le nasıl sonuç verdiğini paylaşın lütfen, iyi atışlar.

Paylaşmaya çalışacağım. Yarın için ankarada kar yağışı bekleniyormuş. umarım yağış olmaz.

Sürekli kullandığım kaç grain olduğu bilinmeyen İnce Mehmet pelletin kaç grain olduğunu hep merak etmişimdir bilememek benim için büyük kayıp. Bu pellet hakkında tek bildiğim şey Örnek marka pelletlerden (bunların da kaç grain olduğunu bilmiyorum sad.png ) daha hafif olduğu. Bunu da tahminimce kendi attığı bb'leri 150fps'den yukarı hızda fırlatmayan bir bb'li tabancada kendimce ispatladım, hep aynı açıda tutarak her iki pelletle de 10'ar atış yaptım (pelletleri namluya namlu ucundan sürdüm namlu 6mm çapında) ve İnce Mehmet pelletler büyük farkla daha ileriye düştü her atışta, Örnek pelletler daha uzun zaten biraz olsun belli ediyorlar ağır olduklarını :) . Umarım yazım yanlış anlaşılmaz sadece merak eden üyeler için yazdım. airgunturk.png

Üstadım sanırım o grainleri yazmayanlar 12 ila 14 arasında bir ağırlığının olduğunu tahmin ediyorum. çünkü içlerindeki boslukları az. duvarlarını kalın yapmışlar.
    kalitesiz pelletler gibi durmuyor. ince mehmet malzemeden kesinlikle kaçmamış. ince mehmetin dorumlardan okuduğum kadarı ile tek problemi metrik ölçümler.
    JSB nin pelletilerine baktığımda o kadar pürüzsüz duruyorki. bir çizik bile yok. kalıp izi bile yoktu.

[Resim Engellendi: http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/19194_10151275387262409_1304195658_n.jpg]

Yeni gelen pelletlerim..
    Soldan itibaren

1. Jsp hatsan 15 grain
    2. İnce mehmet grain bilgisi yok
    3. ince Mehmet point Paraşüt saçma 15,89 grain
    4. Gamo Pro Hunter 21,6 grain
    5. Gamo Pro Magnum 15,6 grain
    6. İnce Mehmet Point Lead Pellets 30,25 grain (Favorim)

Denemeleri yarın yapacağım. özellikle 6. sırada olan ince mehmeti merak ediyorum. Hepsi 5,5 mm dir.
    Deneme yapacağım silahlar BT65 , mod 125 ve mod 125 sniper.

at44 te 170-130 bar arası stabil ve güclüydü ama deneyerek bulmustum sizde bi deneyin o bar arasını

cmz arkadaşımızın dediğine katılıyorum. bende de bt65 var youtube da izlemediğim video kalmadı.

Maximum basabileceğiniz basınç 200 bar.
    genelede profesyonellerin gruplamalarda kulandığı 130 ila 170 barlar arası tercihediyorlar... buda ortalama 25 atış civarı oluyor.

Bende bt65 var 10 bara kadar atış yapıyorum sadece performansı düşüyor biraz.
    çünkü aldığımda bana dedikleri 200 bar ile 50-60 atış yapabilirsin dediler.
    50-60 atış da 10 bara kadar düşüyor.

Mesela ilk jarjör ile attığımda 200 bardan 150 bara düşüyor. yani 10 pelletde 50 bar harcıyor.

bu normalmi onuda bilmiyorum :D

Hobist kelimesini biz balık severler (akvaryum) arasında çok kulanırdık.
    ondan söylemiştim. Osman abi sizinle tanışmak için dün yerinize geldim fakat siz yoktunuz. Birazda fazla geç gelmişim.
    Yanlışımı düzeltiyorum Hobidaş dostlarım Saygılar....

Ewet bende dün gittim fakat saati tutturamadığım için tek başıma atış yapmak zorunda kaldım.
    Ama keyifli geçti. serkan abi ile tanıştım sağolsun ayakustu bir kaç cümle ile yardımcı oldu.
    araba olmayınca emanet le erken gelemedik. bu yüzden kaçırdık. bir daha ki sefere inşallah.

Mekan uzak ama gayet güzel....

Merhabalar saygı değer dostlar;

Ankarada tekrar buluşma ne zaman olacak. Buluşmayı güncelleme adına açtım konuyu. umarım yanlış anlaşılmam.
    Arabam yok ama buluşma olursa otobüs dolmuş taksi vs şeylerle gelmeye çalışacağım.

Toplantı düzenlemeyi düşünürmüsünüz.

Saygılarımla...

Arkadaşlar etlik antares de yeni bir yer açılmış. poligon
    havalı tüfekatışları için aslında tüfek değilde tabancalar için desek daha mantıklı olur çünkü kapalı alan ve 25 m atış kulvarı varmış.
    kendi tabancaları da varmış bizde kendi tabancalarımızla da atış yapabiliyormuşuz.

açık hava da tüfekle atış daha keyifli ama aklınızda bulunsun.

Saygılar...