gunayster adlı kullanıcının mesajları

Herkese selamlar. fiyat/performans olarak dikkatimi çeken bir pcp var Cometa Lynx V10 .Kullananlardan ve tecrübesi olanlardan yardım istiyorum bu konuda.Sorunu sanıyorum tetik sertliği ve 14lü magazinin peletleri yuvaya verirken eteklerini ezmesi. Buna herhangi bir çözüm üretilebiliyor mu ? Ya da sorun o kadar önemsenecek birşey değil mi ? Şimdiden teşekkür ederim

mod 125 ve sniper 125 'le fps değerleri aynı. Tek farkı benim hoşuma giden sabit namlu olayı ama en büyük dezavantajı da ekstra ağırlığı (4.800 gram ) .bipod olmadan tutamadım elimde . mod 125 ve sniper 125 daha hafif ama tahribatları aynı olmalı .

Azimle aynı yere atıp duvarı delmişsin :) Tüfeğin kutusundan stoper çıkmadı ne yazık ki.bipod,kılıf,3-9x44 optima dürbün ve askı kayışı geldi sadece.425 TL verdim nakit. Peletleri ayrıca aldım . Ama dürbün olayı canımı sıktı ne yalan söyleyeyim. Dampa olmadan sanıyorum o tüfeğe dürbün dayanmaz. Stoperi kendim de yaparım burada istesem ama dediğim gibi gücünü görünce üzerine dürbünü direk bağlamamak gerektiğini düşündüm.O yüzden tecrübe önemli ,sen kullanmışsın ve sorun çıkmamış.Başka kullananlar varsa onlar neler yapmış nasıl çözüm üretmişler onları da duymak isterim. Saygılar

500'lük bir kutum var rws super h point .22 marka,onlarla başladım ,100 kadarı gitti bugün zaten. dürbünle çok iyi iş çıkardı ama 2-3 atıştan sonra kayınca tekrar eski yerine alıp sıktım ,tekrar kaydı.Ondan sonra sorunu anladım haliyle ,tepmesi çok güçlü. dürbünü söktüm ve öyle devam ettim kolumun dayandığı kadar :) iyi sol kol kası yapacağım sanırım. İnşallah dediğiniz gibi biraz yumuşar yoksa yayını söküp kendim daha yumuşak bir yayla değiştireceğim (neticede mesleğim yaycılık) .

Öncelikle herkese selamlar. Bugün bende sonunda seçimimi yaptım Hatsan 155 torpedo aldım ama sanırım alır almaz pişman oldum :) Birincisi çok ağır,ikincisi çok güçlü,üçüncüsü de dürbünü üzerinde durmuyor. Forumdan okudum araştırdım ,dampa ayak almam gerekiyormuş ama onun da ne kadar verimli olacağını sizlere sormak istedim. Kullanıp da hala sorun yaşayan varsa dürbünle hiç uğraşmadan gez göz arpacık devam edeyim diyorum.Neticede 50 metrenin üzerine atış yapmayı pek düşünmüyorum pcp almadan (ki o da sanıyorum yakın bu tecrübeden sonra ) ...

Sorum dampa kullanan abiler kardeşlere ; ne kadar memnunsunuz , ya da hiç bulaşma paran cebinde kalsın mı dersiniz (100 lira gibi bir fiyatı var çünkü yatagun dampanın ) ???

Herkese güvenli atışlar şimdiden.

(Tahribat korkunç,beni gerçekten ürküttü tüfeğin gücü bu arada )