rmzarsln adlı kullanıcının mesajları

İstanbul'da havalı tüfeğimle atış yapabileceğim ve kendimi geliştirebileceğim yer var mıdır? Orman-dağ-bayır farketmez. Ancak önemli bir problem; aracım yok. Yani gideceğim yere toplu taşımayla gitmek zorundayım. Şöyle göze batmayacak, sesten insanların rahatsız olmayacağı(yaylı tüfek) bir yer arıyorum. Avrupa yada anadolu olabilir. Şu an bahçelievlerdeyim ama ümraniye'ye yakın yerler de olabilir, ailemin evi var orada. Siz ustalarım nerelerde gidip atış yapıyorsunuz acaba? Tecrübelerinizden faydalanmak isterim, teşekkürler.

Vortex ile yaylı arasında güç farkı konusunda tereddütüm var. Sağlam bi yaylı havadan daha çok etkilidir gibi geliyor.tabi sağlam olunca tepmeside sağlam oluyor. Namlu çıkış hızı 5.5mm de 300m/s olsun istiyorum diğerleri sanki tatmin etmez gibi

Vortexin güç farkı yok, normal hava kullanılmıor özel bir gaz kullanılıyor, aynı zamanda yaylılar kurma aşamasındayken atma riski barındırıyor, ben neredeyse parmağımı kaybediyordum bı yüzden, ama vortex böyle bir riske haiz değil

Bence vortex olmasına özen göstermek gerekir, yaylılarda yay değişimiyle vb uğraşmak gerekiyor. Ben bir yaylı kullanıcısı olarak, "paraya kıysaymışım da pistonlu(vortex) alsaymışım" demişliğim vardır.