akşemseddin adlı kullanıcının mesajları

Murat abi çok ama çok sevindim boyle güzel bir hobi ve üretimlere el attığın için. Sap konusunda bence reçine ile kumaş denemeleri bilinen adı ile mikarta denemeleri yapar mısın? Görselliği daha şık olacaktır. Primleri pirinç borular ve içine yerleştireceğini farklı pirinç çubuklar ile de görsellik ve dikkat çekici detay yakalarsiniz sanırım primlerin icine geçen çubukları kurşun veya daha kolay yontem olan reçine ile bir arada tuta bilirsiniz. Ayrica şuan bulamadım ama sicak çeliği pirinç ile kaplama gibi bir islem ile ekstra guzellillerde olabilir. Istanbulda yasayinca insanın iconde ukde olarak kalan şeyler. Elinize emeğinize sağlık tebrikler...

Tekrar ölçüm yaptım. Hatsan 18.13 pellet ile denedim. 2.kez de deneme yaptım ve birbirine yakın sonuçlar aldım. Sonuç tüfeğe servis yolu göründü. İlk atışları tablo haline getirdim.Screenshot_20201113-221732.png

Teşekkür ederim guzel bir çalışma ama üzücü sonuçlar olmuş umarim gerekli düzeltme yapılır. Tufegin regülatör basıncını kullanmadaginiz zamanlarda alt seviyelere de tutun yani regülatör basıncı kac bar ise ondan 30 veya 40 dahs düşük tutun ki regülatör uzerinde uzun sure basınç kalmasın.

Servise gitme nedenini de belirtmek istedim. Effectonun çekici ayarlı yapılmış, baş kısmı vidalı mesafeyi artırıp azaltan biliyoruz. Sabitlemek için konan setuskur vida sı gevşemiş ve çekiç valfi yeterince itemiyor bunun çözümü kolay. çekiç sökülüp gerekli ayarlamalar yapılabiliyor. Benim sorunum tüfek 2. Denemede 100 bar altına inince hava kaçırmaya başladı ve tüp bitene kadar devam etti. Daha sonra pompa ile doldurmayı denedim ancak hava kaçağı devam etti. Fabrikayı aradım valf açık kalmıştır tüp ile deneyin dedi ama tüp mevcut değil dedim bize gönderin gerekli ayarları yapalım dediler. Bu normal mi bilemedim daha önce bu gibi sıkıntı yaşayan oldumu acaba. Marka model farketmez.IMG-20201103-WA0002_autoscaled.jpg

Bu durum olduğunda tüfeği kurulu hale getirdiniz mi? Yada kurulu ikende kaçak devam ettimi biraz önemli nokta şu yay valften güçlü bir basınç uyguluyor olabilir. Veya daha kötüsü ki yerli uretimde sık sık olmasada denk grlen bir husus olan toz girmesi durumu ama bu durum sizin yaşadığınız sorunda zayif bir ihtimal gibi duruyor. Gec cevap icin kusura bakmayın. Gerçi ek bir yardımcı olmadım. Saygılar.

Sorunu hâlen çözemedim fakat tetiğin içinden bi vida düştü acaba bundan dolayı mı

Fabrika ile görüşün zira bir tetik tertibatinda boyle bir somunu gormek dahi pek normal degil ya hadi normal olsun. Siz risk almayin fabrika cozer

Silah hakkinda tek bildiğim görsel olarak dunyada yapılmış en guzel tufek. Bunun dışında el beceriniz trknil bilginiz varsa çekiç yayini daha güçlü bir yay ile değiştirip gücü artırabilirsiniz. Ama bu konularda deneyimli degilseniz pek tavsiye etmem zira yay konusu sizi memnun degil pismanda edebilir. Tufek nadir bulunan bir parca oldugu icin hic inceleme şansım olmadı. Fabrika ile görüşmeniz en saglikli çözüm olacaktır. Onlardan tüfeği 1250fps power yapmalarini isteyin.

Ustam ayna yardımı kısmını biraz açar mısınız?

Nasıl yapıldığını tarif edebilir misiniz?

Harici İçerik youtu.be
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Linkte göre ceginiz gibi ayna ile mekanik olarak sifirlama yapma şansımız var. Bazı markalarin dürbün bitişi güneşi kesmesi icin acılı olur bu durumda güneşlik çıkıyorsa çıkarıp denemek yada farkli bir parca ile aynayi kullanma şansımız olabilir. Burada onrmli konu açı ve bu yapilan islemin sadece mekanik olduğu gerçeğidir.

selam ayna ile daha önce sıfırlama yaptım. fakat bu sefer çok uğraştım fakat aynada gölgeyi bir türlü göremedim. bu yüzden yapamadım. belkide dürbünğn ön tarafı düz olmadığı içindir.

Hocam optik bir zemeberek ile sağ üst tarafa doğru baskılanır. Sizin ayar yakalayamamaniz ya zemberek yani yayla alakalı yada dürbün ayar kapaklarında(turret) sorun var. Optik tamiri bildigin kadarıyla yapan bir kaç kisi var ama üst segment olanlara bakıyorlar. Ve ciddi ücretler. Sizin suan icin yapacağınız dürbünü kullanabilieceginiz yada kulllanamayacaginiza karar vermeniz olacaktır.

Sorun ile alakalı değil ama dürbünlerde montaj öncesi ikinci el olanlar için ayna yardımı ile artikili sifirlayabilirsiniz buradaki kolaylık bastan sona klikleri saymaktansa bu şekilde hızlıca ortalaması yapılır montaj yapildiktan sonra da sıfırlama yapmak biraz daha kolay olur

Arkadaşlar esasında emsal teşkil eden bu tarz sorunları video çekerek eklerseniz ileride başkasının basina geldiğinde çözülen sorunları servise gitmeden daha hızlı çözme şansı olur. Burda önemli konu uygulamayı yapacak kişinin emniyet kurallarına riayet etmesi yaralanma yada maddi hasar olmaması açısından konuya hakim ise yapması esas elbette bu sebeple hobi anlamında her ilde grup yada ekiplerin olmasi yardımlaşma ve aktivite açısındanda ciddi keyifli olur.

O konuştuğunuz kişilerden biri de bendim hocam. Hatta yaklaşık 1 buçuk saat konuşmuştuk. Ama açık konuşmak gerekirse bu forumdan kimle irtibata geçtiysem sizi tenzih ederek söylüyorum dolandırıcı mantığı ile iletişime geçti benimle. Sonuçta bu güveni kimsede bulamayınca sıfıra yöneldim ki en doğrusunu yapmışım. Zaten sizle de konuştuğumuzda bu sonuca varmıştık. Yani demem o ki her mecliste olduğu gibi atıcılık meclisinde de üç kağıtçı baya bol. Tabiki yine istisnaları tenzih ederim.

Buradan bu durumun önüne geçmek pek mümkün değil. Ama kendi yapacağımız bir kac küçük arastirma ile biraz daha guvenili alışveriş yapmakts mümkün. Diger taraftan benim gözlemlediğim sıkıntı aslinda şu yönde var sayalım ki ozensiz dikkatsiz bir kişi ile alışveriş yaptınız çiçek gibi tüfek dedi. Ama kargo geldiğinde durum bazen vahim olabiliyor. Matematik bilmeyen bir vatandaş 5 kutu 500jsb den fazla attığı silahı satarken iki kutu pellet attim dedi. Cok atış yapmak silaha zarar vermez bunu bilmeyen yok her neyse. Bir tüccar vardı arkadasim bana sordu nasıldır bu adam vs. Bende güvenilir diyerek bir halt ettim ikinci el malzemeyi sifir fiyatina verdi...

Hayatta tecrübe yediğimiz kazıklar ile doğru orantılıdır.

Bende denedim. Effecto px4 ile akşam üzeri 7-8 arası 26 grain spoton solid ile 153-254-143 m/s ölçüm aldım. Jsb 18.13 ile 221-222-208-225-226-276-277-224-223-276-218-218-218-216-214 m/s ölçüm aldım. Fabrika çıkışı hali hiç ellenmedi. Ortalama 725 FPS gibi bir sonuç çıkıyor arada 276 gibi sonuçlar vermesi tuhaf. Huğlu 900 FPS civarı ayarlı olarak gönderdiklerinden bahsediyor. Ölçüm doğru ise 25 grupmanının dağınık olması hız düşüklüğü olabilir. Acaba ışık mı yetersizdi. Tekrar deneme yapıcam. Videoda çektim

Gün ışığında ve aydinlatma altinda ayni agirlik ve pelletlerle atis yaptınızmi denemek maksadıyla

kutuda kullanım kılavuzu yok. Videolarda bazı cihazlar ölçüm sırasında sorun varsa error uyarısı veriyor bunda vermiyor sanırım. Diğer bir sorum namlu cihaza çok yakın olduğunda ne gibi sıkıntı olur.

Hocam namlu ucunda konumlanmış olmasi bizim havalı silahlarda büyük bir sorun teşkil etmez diye düşünüyorum. Maksimum Güç bile ateşli silahlarda olduğu kadar güçlü bir basınç oluşturmaz. Daha evvel hic kullanmadığım için ölçüm doğruluğu hakkinda bilgi sahibi değilim ve brn her zaman sağlamasının yapilmasindan yanayım

Pellet konusunu bence çok kurcalamamak gerekiyor. Şahsen ben kendi afima şöyle bir tercih yap derseniz jsb ye alternatif h&n derim. Fark fiyat anlaminda degil ama sertlik anlaminda var buda kimi silahta iyi sonuç kimisinde kötü sonuc verir

Çinden 02.08.2020 de sipariş ettigim hız ölçeri bu gün teslim aldım. Bu cihazlar ışık yetersiz olduğunda hatalımı ölçer

Hiç kullandığım gibi araştırma yapma fırsatım da olmadi ama hiz ölçümü için aydınlatma cok inem arzeden bir konu

Vazgeçtim bu siteden almaya zaten 1600 ken dün 1900 küsür olmuş fiyatı ikinci ele geldiğimizde ise tüfek tüp veya dürbünde sıfırla aralarında 200-300 oynatıyolar en iyisi sıfırını almak daha iyi en düşüncem cevabınız için teşekkür ederim.

Hayırlısı olsun birkac marka var belki onlarin arasinda secim yapabilirsiniz illa drager olmasi gerekmiyor vana uygun olduğu surece sıkıntı yaşamazsınız.

Arkadaşlar normal av marketlerde 2bin üzeri drager tüpler var dün araştırdım birazda uys iş güvenliği diye bi site var 1600 küsür sıfır olarak fiyatı var aynı mıdır bunlar hercules Bullyi tam doldurabilir mi bilgisi olan yardımcı olabilir mi linki bırakıyorum.

https://www.uysisguvenligi.com…lt-300-bar-celik-silindir

300bar test degil kullanim basinci olan drager fabre vs herhangi bir markayı tercih edebilirsiniz isiniz görür ikinci el almak isterseniz forumda biraz arastirin yada almak icin ilan açın