akşemseddin adlı kullanıcının mesajları

Dediğim gibi henüz çok fazla deneme şansım olmadı ilk defa doldurdum tüpü ve sonuç bu şekilde oldu. Dün baktığımda 180 bar basınç vardı yani yaklaşık %30 kadar kayıp vardı. Bu hobi için ben acemiyim kaçağın nereden olabileceği hakkında da hiç bir bilgim yok.

Sorun değil çok fazla kurcalamadan firma ile irtibata geçmeniz en sağlıklısı

scuba tüp ile dolum yapıyorsanız ani basınc ve ısı değişkenliği yaşayan tüfek tüpü 5-10 dk içinde soğuyup kendine gelir ve basınc kaybı yaşar.
    bu durumu da değerlendirelim

Evet Cemal ama burda düşme çok fazla olmaz zannımca ama ince bir detay :thumbup:

Silah size gelene kadarki süreci de baz almanız gerek ayrıca imalat sirinasinda belki oring hasar gördü diğer türlü açıklamasını ise Cemal yapmış bu sorunu ya nadiren yaşarsınız yada sık sık burda bir ince ayrıntı şu kayıp nereden oluyor ve bu kayıp miktarı ne kadar yani %kaç oranında

Her atış arası hız farkı çok fazla olur muhtemelen sarfiyatı konusu zaten belli isabet konusu pelletde yumuşak olduğu için bu hızda ne kadar sağlıklı namlu ya sürülebilir hadi oldu ki bizi şaşırttı oringler bu duruma ne kadar dayanacak hadi oda başarılı oldu pelletde sıkıntısı da yok her gittiğinde 500 atış tam otomatik sonuçta üzerindeki tup bu kadar hızlı doldur boslat için uygunmu yada ne gibi sorunlara gebe

Hatsan estetiğe verdiği kıymeti Predator modeli ile gayet net bir şekilde önümüze koydu çok büyük beklentilerin olmasına gerek yok hemde hiç gerek yok

namlu kısa

Yerli üretimin yüksek güç verisi verme telaşı

Kutuyu doldurmak adına yağ eklemek (petrol bazlı ise baya şenlik olur)

Üretim kalitelesini son kullanıcıya ispat etmek gerekiyor insanlar para verip mağdur olmaması açısından

Yıllar içinde değişen yenilenen tüfeği servise giden eski versiyonlarından düzeltme garantisi olmalı

Regülatörlü modellerin bakim aralıkları ve firmanın burdaki ücretlendirme yada ücretsiz onarimi yani garanti süresi

Bence başarı en iyi çok tekrar ile olur nasıl mı? Bu tüfeği fabrikanın kendi çalışanı (havalı silah üretim bandının başındaki kişi ) bir yıl boyunca gerekirse her gün atış yapmalı bu hem silahı tanitirken hemde kusur yada olumsuz yanları tespit etmede önemli faktör olur

Benim diyecekler im bu kusur aramışsın diyenlere olursa insanlar para verip kullanacak diye hatirlatmak istiyorum tabi en çok sevindiğim konu eksikleri kusurları dahi olsa yerli üretimin zamanla mesafe kat ettiğini görmek olacak

Basit bir Mengene ve sağlam bir işkence ile sökülür Arıza tespit edilir sıfırdan parça yapmak biraz meşakkatli ama inanın pirinç bir parça ile tetiği siz bile yaparsınız yeterki uygun ölçü ve düz zemin oluşturun

Tüfeğin tetik tertibatı güzel hafif karmaşık ama o tetik sıfırdan yapılamaz demek değildir prinçten çok güzel bir şekilde yapılır. Kundakta bir hafta sonu zımparalanırsa ortaya bir şaheser çıkar lakin meblağ ne tutar bilemem. Geçen gün bir kral puncher ettiğini azcık elden geçirdim resim çekme fırsatım olmadı ama ilk haline oranla tetiğin yürüyüşü çok değişti tavsiyem acele etmeden sakin kafa düşünüp karar vermeniz yapacak biri mutlaka çıkar

Bende black decker derdim Mahmut herşeyi tamı tamına yazmış şimdiden hayırlı olsun ucuz etin yahnisi hesabı fazlada ucuza kaçmayın black decker iş görür hemde fazlasıyla

O mesafe için arka tarafına bir paket a4yada o kalınlıkta kitap koyun gazetede olur ben gazeteleri ahşap tutkal ile us ust koymuştum buda hem esnek hemde mukavemetli oldu ama şöyle kötü bir durum var Allah muhafaza sekme ihtimali çok çünkü pelletler zamanla üst üstte gelebilir o sebeple bu kağıt veya gazeteleri sık sık kontrol etmenizde fayda var

Tüpü boşaltıp dikkatlice vali sökün gelen oringlerin en büyük olan iki tanesi sizin sorunu çözer takarken dişlere dikkat edin oringleri kesmesin tüpün boş doğumdan mutlaka emin olun

Emek zaman para hepsini elinizden geldiğince kullanıyorsunuz emekleriniz boş gitmeyecek ben eminim grupman konusunda sorun bile yaşarsanız bence problem edecek bir durum yok tüfek alıp ormanda atış yaparak hobiye destek olduk diyenlerin sizin emeğinize şapka çıkarması katkının nasıl olduğunu görmesi dileğiyle

Ellerinize sağlık, Mustafa'nın da emeğine.Valfide tek deliğe düşürüp biraz ayar çekince tamamdır.Artik isabet ve saat gibi çalışır.Keske bu işlemler kullanıcıya kalmasa ve 60 fpe ye modlayinca atılacak pellete uygun şarjör olsa...

Mükemmel bir nokta (valf teki gereksiz ve yanlış konumlu transfer delikleri 1 yeterken neyse işte :D) vaktiyle bu konuyu bende bir kaç arkadaşa söyledim ama gel gör ki adamlar anlamadı neyse bu konun dile getirilmesi ve sistemin buna dönmesi beni mutlu etti

Selam güzel çalışma ben aldığım yerli silahların genelde namlu ucuna ve pellet yatağın çok daha sade basit sizinki kadar sağlıklı olmasada 2000lik zımpara ve kontrollü bir şekilde işlemler yaptım ve gayet başarılı sonuçlar elde ettim. Mustafa Ekiz'in yanına gidersem bu defa çok daha özel bir çalışma için tepesine çökeceğim güzel paylaşım ve emek için teşekkürler

Yurtdışı için araştırma yapıyorum sipariş ettiğimiz birkaç ekipman daha mevcut ama 10 gün oldu hala yolda biraz hızlı bir çözüm olması açısından buradan da bakmak istedim

Iyi gunler arkadaşlar,

Yazarken noktalama işaretlerini kullanarak cümlelerin nerede başlayıp nerede bittiğini gösterebilirsek, okuyucuyu hem yormayacak hem de yazılanları daha anlaşılır kılacaktır. Emek verip değerli tecrübelerinizi paylaşmışsınız. Bu bilgileri hiç bir ayrıntısını kaçırmayacak şekilde anlamak isterim. Paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.

Ben bu konuda size katılıyorum. Kusura bakmayın.

dürbün kamera aparatı için yardımcı olabilirim.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Güzel bir uygulama olmuş fiyatını ayrıca aksiyon kamera için direk dürbünün arkasına konımlandırılacak şekilde olan mevcut mudur. Sipariş edildiğinde teslimi kaç gün sürer