ardaseyhan adlı kullanıcının mesajları

bulletler konusunda seçenek az İncememed biraz daha gramaj olarak sapmayı azaltır vede tüfekler üzerindeki denemelerdeki sonuçlara göre kendini geliştirirse iyi olacak ama her tüfekte aynı olmuyor tabiki kimisi 5.51 kimisi 5.53 seviyor .

kurusıkı tabancayı hiç bir şekilde önermiyorum birçok insan bile üzerinde silah olmasa en fazla normal kavgaya tutuşacağı halde sinirlenip kendine hakim olamadığı için akşam çocuklarının yanına değil hapishaneye gidiyor Dikkatli olmak lazım.Hepimiz insanız sinir hali insana mantığını ve doğru düşünme yeteneğini kaybettiriyor.

Hawke 8-32x56 53 Moa x4=212
    Hawke 6-24x56 62 Moax4=248
    Hawke 8.5-25x42 65 Moax4=260
    Hawke 6.5-25x42 70 Moax4=280
    Hawke 4.5-14x42 80 Moax4=320
    Bu rakamları 4 le çarpınca klik sayısı çıkıyor bende 6-24x56 var yaklaşık 250 klik var Bildiğim kadarıyla böyle...

şu an için sadece ön bilgi edinmek istedim çünkü sökme takma gibi işlemleri yapacak ne alet edavat var nede yetenek yapabileceğim birşeyse dalacağım bu işe tabi ilerleyen zamanlarda alışırız.deneriz.o yüzden neler yapılabiliyor onu öğrenmek istedim.

şu an için sadece ön bilgi edinmek istedim çünkü sökme takma gibi işlemleri yapacak ne alet edavat var nede yetenek yapabileceğim birşeyse dalacağım bu işe tabi ilerleyen zamanlarda alışırız.deneriz.o yüzden neler yapılabiliyor onu öğrenmek istedim.

Cricket 25 üzerinde yay,ayar vidası,regülatör basıncıyla oynayarak en fazla kaç FP güç üreten var ?ayrıca isabete, atış sayısına etkisi nedir ?Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar varsa paylaşırlarsa sevinirim

Öncelikle gerçekten mükemmel çalışma olmuşelinize sağlık.Bbendede 6.35 var.6 .resimdeki tüpteki o sıvı çıkması benim cricettede var.ama kontrol ediyorum tüp basıncı 2-3 hafta baktım düşmedi ayrıca regülatörde normal çalışıyor.bu durum neden neden kaynaklanıyor o bölge regülatörün neresi yada bu durum ne gibi sıkıntılar yaratabilir?Bilgisi olanlar paylaşırsa çok sevinirim.İyi akşamlar

30 kalibre için bir gelişme varmı acaba?isabeti düşürmeden 35-40 grain arası 30. Kalibre pellet yapılabilirmi?malum en hafif pellet 44.75grain jsb düşme bIraz fazla oluyor bu kalibrede ama hafifleyince isabet bozulacaksa düşmeye razıyız tabiki

Önerilerinizi mutlaka değerlendiricem arkadaşıma ileticem plastik kundağı bende tercih etmiyorum her zaman cevizden yanayım.teşekkür ederim.

Yanlışım varsa düzeltsinler ama şöyle biliyorum valf yayı gevşek yani gücü yüksekten başlayıp düşen bi silah için Konuşayım çekiç valfe göre fazla ağırdır tam açar belki zaman olarak 200 barda 150 bara göre valf daha az zaman açık kalır ama 200 barda birim zamanda kaçan hava 150 barda birim zamanda kaçan havaya göre oldukça yüksek olduğuaçığı bu açığı kapatır hatta öne geçer 150 bardada valf yine çok açılsada bu sefer arkadaki hava çok iyi besleyemediği için enerji düşüktür bunlar kendim deneyip tecrübe ettiğim bilgiler değil araştıp böyle olduğunu anladığım bilgilerdir yanlışımız olabilir iyi akşamlar

Sizin tüfeğiniz ilk duruma benziyor valf tam açıl dığı için güç yüksekten başlıyorhedefin üstüne vuruyor attikca güç 150 barda düşüyor mermi daha çok düşme yapıyor hedefi vuruyor böyle gibi ama tüfeğin sıfırlamasını kaç metreye yaptığını ve atışı kaç metreye yaptığını belirten daha net cevap alabilirsiniz bence

Bildiğim kadarıyla valf yayı ile çekiç yayı arasındaki uyuma göre bazı tüfeklerde güç en yüksekten başlar sonra düşer(valf tam açılıyorsa)bazılarında da güç yüksek basınçta azdır çünkü basınçtan dolayı valf ilk başlarda tam açılmaz güç düşükten başlar attıkça tüpteki basınç azalır valf daha iyi açılmaya başlar enerji artar bi noktada en yüksek güce ulaşır eğri( curve) yapar sonra attıkça bu sefer basınç azaldığı için güç düşmeye baslar ki regülatörsüz tüfeklerin stabil olması için 2. Durum her zaman yakalanmaya çalışılır örnek bir tüfek düşünün 200 bardan 140 bara kadar 30 atış yapıyor 1. Atışla 30. Atış arasındaki fark 100 FPS olsun bu 1. Duruma göre düşün yani 1000 fps ile başlasın 900 ile bitsin pekte stabil
    sayılmaz ama eğri yaparsa yani 950 FPS ile başlayıp 15. Atışta 1000 FPS e çıkıp sonra 30. Atışta tekrar 950 ye düşerse 50 FPS aralikta 30 atış yapılmış olur ki bu işten anlayan abilerimizin tecrübesiyle yaptıkları ayarlar bu yöndedir
    Yani değişkenler çok fazladır tüfeğin gücü,pellet etekleri,gramaj hataları,anlık rüzgar değişimi,atıcı hatası gibi

Değerler oldukça iyi 210 bar basılırsa 30 FPS aralıkta yaklaşık 40 atış yapar diye düşünüyorum.kendi Silahım içinde düşünsem iyi olucak...