ardaseyhan adlı kullanıcının mesajları

Mustafa bey öncelikle tebrik eder başarılarınızın devamını dilerim yanlış görmediysem s 510 TC yedemi regülatör takıyorsunuz?eğer takılıyorsa kaç Fps yada kaç FP güç ve kaç atış elde ettiniz yada edilebilir ?cevabınızı merakla bekliyorum iyi akşamlar

Ben mesleğim gereği ödemiyorum bildiğim kadarıyla 5 yıllık bulundurma 900 TL civarı taşıma 2900 civarı ödemediğim için ilerde yine alırım diye Pcp ye kaynak yaratmak için satıyorum iyi günler

Arkadaşlar tüfeğin sahibi benim almak isteyen arkadaşımız olursa görüşebiliriz özelden tüfek sıfır sayılır envanteri azaltıp Pcp ye kaynak yaratmak adına satlıktır hayırlı günler...

İlk dürbünüm 6-24×50 nite digital dı ve programla bitürlü uyuşmuyordu yaptığı m denemelerde hep olması gerekenden 1,2 mildot kat daha fazla mildotta kullandığını. Gördüm mesela programa göre 2 mildot üst vurması gerekirken 2 nin 1,2 katı olan 2,4 mildotta vuruyordu yani dürbünüm 10 kat büyütme yerine 12× gibi çalışıyordu dürbünde böyle bir sıkıntı varmı şöyle anlayabilirsiniz bunu sadece kendi kullandığım dürbün için söylüyorum 1 DOT 100 metre mesafede 10 cm alan kaplar mesela 100 metreyi elle ölçün 20 cm lik bi cisim koyun ve bakın 2 mildot kaplıyormu formül şöyleydi diye hatırlıyorum hedef büyüklüğü×optik büyütme=mildot sayısı×mesafe örnekhedef büyük lüğü 40 cm 10× büyütme 100 metre mesafe olsun
    40×10=mildot×100 mildot=4

Dürbün konusunda sıkıntı olacağini sanmıyorum 137 FPlilk federal 40 grain kullunıcam aldığım dürbün bildiğim kadarıyla hawkenin en üst serisi ve ateşli için oönerilen bir dürbün yinede bu tüfekte sıkıntı yapacağını düşünen varsa dinlerim tecrübesi olan varsa ayak olarak dampa almadım ht 071 sportmatch yüksek ayak aldım hayırlısı varsayınki sumatrafan az güçlü bir silah tepmenin çok olacağini sanmıyorum.

Mesleğimden dolayı sağlık raporu yada harç ödemiyorum sadece avcılık belgesi onuda zaten ödüyorum ruhsat uzatma derdim yok haklısınız tüfek çok kaliteli olmayabilir ama seçenek yok keşke sıfır erma werke anschütz olsaydı gerçi onlarda epey pahalı olurdu biraz zevk için çok azda av için olabilir belki dediğin iz gibi sadece tavsan için o dediğimiz paraları ödeyecek olsam bende almam 30 06 falan almamamın nedeni domuza falan gitmem geyiği kim bulmuş keçi falan sıkıntılı avlar elimde ateşli bir yivli olsun istedim mermi az haklısınız ne yapalım tamam herkes leblebi gibi mermi alamasın ama 200 mermi de çok az tüfeği öğrenmeye ancak yeter harçların bu kadar yüksek olmasında doğru bulmuyorum ama çok az olupta herkesin de silahlanmasını da doğru bulmuyorum dengeyi kurmak lazım neyse zaten tüfeği aldım yarın elime geçecek Hawke 8.5-25*42 ile denemeleri yapıcaz yorum yapan bilgi veren arkadaşlar ateş ek kur ederim

Arkadaşlar cz 455 standart 22 LR kullanan yada bilgisiolan varmi?bu tüfekle av yyapılabiliyormu ördek kaz tavsan gibi 22 LR tüfeklerde müsabaka tipi olanlar diye ayrılıyormu müsabaka tipi olanlarla av yapılmıyor diye bir yerde okudum bilgisi olan varsa sevinirim

kırmızı kutulardan 2 kutuda ben aldım (500 lük)2 sinide açtım bence temizlik pürüzsüzlük bakımından çok iyi yani bendeki paketler böyle atış olarak deneyemedim kutu arkasında 5.52 yazıyor ayrıca çokta yumuşak değil hemen yamulmuyor zaten bence çok sertte olmamalı yivseti tamamen hissetmeli ayrıca siz olsanız kendi adınıza olan ürünümü yoksa baskası adına ürettiğinizimi iyi üretirsiniz ?hadi daha iyi üretmedin herhalde daha kötü üretecek kadar hata yapmazlar herhalde hatsanı incelemedim ama onlarda güzel duyduğum kadarıyla çok bekledik ama neyse herkes güle güle kullansın...