karabin10 adlı kullanıcının mesajları

bu konuda lazer marka yarı otamtik bir tüfeğe arkadaşım bir aparat yapmıştı çok basit bir aparat hemde dampa kadar sağlıklı birşey olmuştu size kısaca özetliyeyim tetik aparatının tüfeğe monte etmeye yarayan iki pimi varta onların yerine iki adt vida taktı birde L şeklinde saç kıvırdı tüfeğin sol kısmından bu L şeklindeki saçın deliklerini ayarladı üstede dürbün delikleri için iki adet alyan vida yuvası ayarladı çokta güzel bir aparat oldu benim size tavsiyem çelikalimintum köşebent tabi bunun en az 10 luk olması lazım et kalınlığıda ince olacak veya eğer sağlıklı kıvırma şansınız varsa 2 mm lik saçtan da yapabilirsiniz bir L aparat yapmak eğer ustasını bulabilirseniz U şeklinde bir saçta kıvırtıp tüfeğe üstten takıp pim deliklerinide somunlu vidayla sıkarsanız size çok daha sağlıklı bir aparat olur dürbünüde tabi dampa şeklinde monte etmiş olursunuz alttan mekanik nişan alabildiğiniz gibi üsttende optik nişan alabilirsiniz umarım yardımcı olabilmişimdir

peki ama avrupada birçok avcı bu tür pompalı tüfekleri ördek kaz avlarında kullanıyor benim derdim peş peşe 5 mermiyi saydırmak değil zaten iki atıştan sonra vuramadığın avın 3 4 atışta vurmanın anlamı yok ben çifteylede 3 atışta tavşan vurmuştum ama onun eceli gelmiş olmalı önemli olan benim için tesiri otamatiklere ve çiftelere göre fişek yatağının 89mm olması yoksa otamatik tüfeğimde var çiftemde ama her ikiside domuz avında bana kalleşlik yaparak tutukluk yaptı fişekleri yakmadı benim bir tercih nedenimde bu başka yorumlarınızı bekliyorum

www.bulentuzun.azbuz.com

selam arkadaşlar akar ın karatay marka pompalı tüfeğini kullanan varmı bu tüfeği almak istiyorum menzil ve tesir olarak otamatik tüfeklerle kıaslama yapabilirmisiniz ben bunu av maksatlı kullanmayı düşünüyorum özellikle domuz avında seri olmaz hedefi ıskaladığında kurup tekrar nişan alması dez avantaj uçar ve kaçarlarda otamatik kadar veya çifte kadar pratik değil belki ama zaten otamatiklerde fişek kapasitesi malum 3 fişekle sınırlı aya pieper marka 16 lık bir çiftemde var ama 89mm fişek yatağına sahip bu tüfek çok güçlü bişeye benziyor tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

www.bulentuzun.azbuz.com

[Resim Engellendi: http://img24.imageshack.us/img24/5151/rs359507.th.jpg]

verdiğin bilgi için teşekkür ederim peki crosman 357 nasıl tabi s&w yanında kıyaslanmaz ama bu silahtan gördünmü veya kullanan varmı ben yaklaşık 10 15 m mesafeler için kullanacağım bu tabancayı ama en azından bir kutuyu delebilecek gücü varmıdır bunu öğrenmek istiyorum

arkadaşlar içinizde bu tabancayı kullanan varmı bu tabancanın tesiri mesela boş tenekeyi delebiliyormu nekadar mesafeden delebiliyor birde crosman 357 ile arasında bir kıyaslama yaparsanız sevinirim bu tabancaya baya kafayı takmış durumdayım eğer özellikleri iyi ise almaya kararlıyım yarumlarınız için şimdiden teşekkürler

www.bulentuzun.azbuz.com

arkadaşlar yapmış olduğunuz yorumların hepsini okudum dragonov (kns) tabir edilen silah ordumuzda rafa kaldırılmaya yüz tutmuş bir silah sebebine gelince atış alanında sıfırlanıp kundaktaki bebek gibi özenle korunarak silahlığa getirilenyanına sinek bile yaklaştırılmadan ertesi gün tekrar atış alanına götürüldüğünde tekrar sıfırlanmaya ihtiyaç duymakta bukadar hassalıkta sıfırlaması bozulan bir silahın dağda kim sıfırlamasını bozmadan taşıyabilir? bunu yapabilecek delikanlıyı ben görmedim ordumuzun keskin nişancı timlerine ihtiyaç olduğu söylenmekte orduda sizlerin sözlerini duymuş ki yaklaşık 5 seneden beridir uzm erbaşlara bu konuda kurs vermekte erbaş erlere ise kurs vermemelerinin sebebi 15 ay askerlik süresinin kısa olmasından kaynaklanmakta tabi bunların içinde yetenekli olanlar bu konuda kısa bir eğitimle (birliklerinde) görevlendirilmekte. uzm erbaşlardan kursta başarılı olanlar ise sizlerin söz ettiği bir birlikte toplanmakta ve bunlar güney doğuda görev yapan birliklere 2 şer kişilik timler halinde görevlendirilmekte birliğin yeri önemli değil ama varlığını kesin olarak bilin yeter. bunların kullandığı silahlara gelince ellerinde genellikle yazılışını tam olarak bilmiyorum ama ingiliz yapımı 7.62 mm lik eccuruci adında bir silah bulunmakta tesirli mesafesi 1100m olarak biliyorum yanlışım olabilir kanası kullandım atış hassasiyetini biliyorum ama eccuruci ile yapmış olduğum atışlarda 400 m den 330ml lik kola kutusuna dans ettire bilme şerefine nail oldum ki bu silahın olduğu operasyonda çok tererüstin girdiği taşın altından kafasını çıkarıp ateş etmeye cesaret edeceğini sanmıyorum en kullanışlı silah şimdiye kadar orduda karşılaştığım silah budur ha bunun yanında özel birliklerde daha güçlü silahlarda mutlaka vardır ama dağda pkk ya karşı en iyi silah benim nacizhane görüşüm bundan ibarettir saygılarımla

www.bulentuzun.azbuz.com

slm bu silahın resmini internet siteme koymuştum ancak dünyanın en güçlü silahı yeni modeli üretilmediyse casıl diye biliyorum şimdiye kadar üretilmiş çıkış hızı en güçlü 6 patlar tesir konusuna gelince s&w nun 6''lik bir silahı daha varki adamlar gergedan avlıyorlar türkiyede ise gördüğüm en güçlü silah alman mauser 7.62 namı değer kasalı 20 cm toprak çatıyı ve + su deposunu deldiğine gözümle şahit oldum ki bu silahın üzerindeki gezi 1000 m yani kaleşnikof ta bile genelinde 800m gez olduğu düşünülürse en az 300 m ye atış yapabilir bir diğer özelliği ise tahta kılıfı dipçik görevi görüyor ki atış kalitesini çok çok arttırmakta ve son olarak bu silah 1912 model kurtuluş savaşı zamanında şehit düşmüş bir askerin eşine hediye edilip torununa miras kalmış bir silah silah.com da satış fiyatı 45000$ diye okumuştum isteyen varsa alabilir

www.bulentuzun.azbuz.com

usta silah mükemmel olmuş sadece birkez inceleme şansım oldu ama gerçek bir M16 ya %90 benzemiş tesir konusunda söylediklerine katılıyorum ama kaçar avında seri atış şansı çok az bu silahın çünkü gez olayı daire şeklinde tutukluk konusunu halletmek çok zor ne tür silah olursa olsun tutukluk yapmıyacak silah yoktur sadece azalır 5 tanede değil de 10 tanede 1 yapar sana kazasız belasız zevkli atışlar

www.bulentuzun.azbuz.com