Moltak adlı kullanıcının mesajları

Selam. hala bu konuyu araştırıyorsan şöyle bir alet (angle guide) tavsiye ederim. Ben zwilling 250/1000 taşını kullanıyorum Esseden indirimden 180 liraya almıştım.. İşim gereği aylık olarak bıçaklarımı taşlamam gerekiyor ve bu ufaklık baya yardımcı oluyor.

http://www.aliexpress.com/item…01527_5,searchweb201560_9

aramam bitti ve belirtiğim gibi sorun açıda değil yüksek kaliteli bıçakların açısını değiştirmemek bende fabrikaların kullandıklarını aldım ve bu grit işime yaramıyor mutfak bıçakları için yeterli olsada benim bıçaklar için işe yaramıyor spyderco sharpmaker ve 3000-8000 gritlik japon su taşı aldım.Spyderco sharpmaker ı cold steel mini reconda denedim ağzını bozmadan factory çıkışı keskinlğine geri döndü

kullandı iseniz benelli supernova hakkındaki düşünceriniz neler yaz tatilinde alma gibi bir planım var tek kurşun ve şevrotin ile hem savunma hemde hobi atışı için kullanmayı düşünmekteyim

yoğun sınav hazırlık dönemimden dolayı yazamadım elimdeki yüksek kaliteli bıçakların ağzını bozmadan bilemek için spyderco sharp maker alma niyetindeyim elimdeki diğer uyduruk bıçakları tıraş olucak keskinliğe getirebilsemde özellikle opinel carbonları cok yoğun kullanmama rağmen kol kıllarımı alıryor üstünede deriden kemere met-par ile geri çekerek son işlemi yapıyorum ama spyderco ve cold steel bıçaklarıma yapmaya cesaret edemedim

Merhaba daha önce paylaştığım bıçak koleksiyonum(Bıçak koleksiyonum) için biley taşı aramaktayım elimde resmi olmayıp bu koleksiyona dahil ettiğim bıçaklar cold steel survival edge spyderco lgrep3 ladybug 3 ve cold steel fınn bear var(bunları daha bilemeye gerek duymadım) elimde taş olarak düşük gritli bir tane tırpan taşı ağız açma için tahminen 150-300 grit arası veya çok kötü durumdaki bıçaklar için kullanıyorum 2 tanede kombine olan alüminyum oxid taşlar var bunların grit değeri tahminen 400-800-1200 civarında mutfak bıçaklarında ve karbon çelik bıçaklarda çok etkili ve başarılı sonuçlar veriyor son olarak bir tane bitirme taşı aramaktayım cold steeler ve spyderco gibi yüksek kaliteli bıçaklarda aklımda 2 tane taş var bunlardan hangisini tavsiye edersiniz özellikle cold steel kullanıp hangi taşlar ile bilemek yapan abilerimin tavsiyesini istiyorum

1.si doğal arkansas taşı fiyatı 50-70 tl arası değişmekte 4000-6000 grit arası tahmin edilmekte
    2.si japon su taşı 160 tl civarında 3000 ve 8000 grit olmak üzere 2 farklı yüzü var

not:elde biley konusunda şuanda iyi konuma geldiğimi düşünmekteyim sürbisa bıçaklarını ve opinel bıçaklarının hepsini tıraş olucak kıvama getirebiliyorum

aynı dürbünden kullanıyorum böyle bir sorun yaşamadım dürbün 0 mı 2. el mi herhangi bir darbe aldı mı veya turretler fazla zorlandı mı ?

malesef yapamazsın o sistem yaylılar için ürettiği bir moderator sistemi kaplama değil birçok yeni modelinde var gamonun imzamdaki black fusiondaki gibi

ilk olarak geçmiş olsun diyorum kargo şirtketi olarak ups kargo diyorum hem desi hem gram olarak hesaplanıyor kargonuz eger o il'e vardı ise aynı gün kapıda saat 5 kuralı yok kargolar ağırlık ve kırılganlık düzeyine göre diziliyor hem ups in ankara genel merkezini gezdim hemde bölge dağıtım yerlerini uzaktan izleme şansım oldu yani benim için reklam amaçlı değildi.kargolarımın hepsini nerdeyse ups istiyorum 4-5 tl fazla olsun temiz ve sağlam gelsin.Eğer oturdunuz yerde yoksa bölgede az-çok hangi kargonun iyi olduğunu bilirsiniz bölgeden bölgeye çalışan kalitesi değişiyor ankarada örneğin mng berbat aras ortalama yurt içi iyi. ptt ise kargo demeye dilim varmıyorr 10 km lik yere kargoyu tam 22 günde gönderdi 100 gramı aşmayan bir evraktı bu.

ayın 25 inde kapıda ödeme ile yedek parça söylemiştim kargo ücreti dahil 509 tl tutuyor kargocu geldi ve faturada yazan fiyatın tam tersi 565 tl istedi kargo şirketi mng.... 30 dk tartıştıktan sonra faturada kargo bedeli ekli olarak yazdığı halde ödetmeye kalktı genel merkez ile görüştükten sonra normal ücretini alıp gitti şimdi ne mantıkla bana 55 tl fazla istiyor... cepine atıcak demek en mantıklı düşünce faturada yazıyor 495 tl ürün bedeli + kargo ücreti ve kapıda ödeme bedeli ile 509 tl olan ürün birden nasıl 565 tl ye çıktı hayret ediyorum ve tavsiyem mng den uzak durun pahalı ama en iyi kargo şirketi bence ups dağıtım süresi dolsa saat 17.00 bile eğer o gün arabaya kargonuz yüklendi ise getiriyolar..

bear grylls markasını hiç almayın iyi bıçaklar üretmiyor artık tamamen maddi duruma geçtiler cold steel in modellerine bakabilirsiniz spyderco bakabilirsiniz ama bear grylls i tavsiye etmiyorum pek iyi bir marka değil artık Ontario ya bakabilir kalitei bir markadır

yalnız bu arada destek mestek yok yanlış anlaşılma olmasın babalar gibi ft tarzı oturarak atış.
    Üsttek 6 alttaki 4 atış
    Biraz daha şalgam içeyim gözler bozulmaya başlamış galiba

atış her zamanki gibi süper ama emir abi ayıp bir yerlerim şişicek varya burda bulamıyoruz hepsi tuz yuvası iyi kalitede şalgam yok :( ayıp yaptığın emir abi bulan var bulamayan var :D

yalnız bu arada destek mestek yok yanlış anlaşılma olmasın babalar gibi ft tarzı oturarak atış.
    Üsttek 6 alttaki 4 atış
    Biraz daha şalgam içeyim gözler bozulmaya başlamış galiba

atış her zamanki gibi süper ama emir abi ayıp bir yerlerim şişicek varya burda bulamıyoruz hepsi tuz yuvası iyi kalitede şalgam yok :( ayıp yaptığın emir abi bulan var bulamayan var :D

balta olarak o kadar pahalı birşey şart değil 25-40 tl arası olan nacaklardan alabilirsiniz bıçak olarak 4mm ve üstü diyorsanız bildiğim modeller azalıyor bildiğim ve güvenle söyleyebilceğim et kalınlığı esse 5 ve ka-bar bk2 tavsiye ederim daha düşük et kalınlılada kullanırım derseniz model sayarım

Maalesef milletimizde genetik bir bozulma söz konusu.. Bu elim olaydaki yaratık elindeki tüfekle kendini kudretli zannedecek kadar sapkın ve mazosadist dürtülere sahip bu gibi pek çok insan artığı aramızda geziyor.. Bu gibi olayları havalı tüfek perspektifinin dışında değerlendirmek lazım lakin hayvanların ölümlerine en çok sebep olan şey motorlu taşıtlar ve % 90'ı kasıtlı olarak üzerlerine sürülen araç yüzünden hayatını kaybediyor hayatında araba görmemiş hanzolar dört tekere binince kendini nirvanaya ulaşmış zannediyor,baba parası veya kolay yoldan kazanılmış para,emanet,şirket aracı vs gibi liste uzar gider genel olarak profilleri eğitim düzeyi düşük insanlardan oluşmakta..Geçen hafta sokak arasında gözümün önünde yavru bir kediyi kasten ezen ............ malukat noktalı yerleri tahmin ediyorsunuzdur kediyi görünce aracı son gaz üzerine süren sonrasında peşine takılıp takip edip açık camından içeri yedi düveline kadar küfredip aracından indiremediğim ödlekler maalesef bizlerle aynı havayı soluyor..Aracımın muayenesi geçtiği için o malukatı ezemedim Allah biliyor gözümü karardımı bir şey görmem 2.5 tonluk aracımla(minübüs) dahi lüks otomobili kovalayıp ezebilirdim en azından dünya bir pislikten arınırdı..Otomobil konusundan bahsetmemin sebebi günümüzün modern teknolojisi ile araçlar çok atak hale geldi bazı hanzoların altında kötü sonuçlar doğuruyor..Havalı tüfek kısmından bakarsak sadece bildiğimiz kısmı bu kadar yani medyada yer alan..Forumda dahi sıklıkla şahit oluyoruz tilki vurmak isteyen,kedi,köpek,kuş vs gibi can almaktan feyz alan tipler var..Şu mübarek ayda böylesine insanlık dışı olayları duydukça kan beynime sıçrıyor iyi bir eğitim şart ve canlı sevgisini aşılamak ebeveynlerden geçiyor..Eskişehir'deki olayda o malukatı yetiştiren anne-baba da bir o kadar suçludur..Bazen sokakta kaldırımdaki kediye tekme atmaya çalışan 3-5 yaşındaki çocuklar görüyorum tablo o derece vahim yani..Allah sonumuzu hayır eylesin..

Malesef öyle bizim gibi hayvan severler yanımızda mama taşıyoruz ama bazı evrimini tamamlamamış ne olduğu belli olmayan canlılar hayvanlarıa zarar veriyolar/öldürüyor şuana kadar 1 kere gözümle şahit oldum buna ablam ve eniştem olmasaydı o pislik temizlenmişti eniştem ve ben saolsun birkaç kırıkla kurturmayı başardı ne olduğu belli olmayan şey