ugur uludag adlı kullanıcının mesajları

keske hatsan at 44 lerde su emniyetin altındaki delikten kundağı sökmeten ayar yapabılsek ciddi anlamda tüfeği ezberdim her setskur ayarı sayesinde gözüm kapalı yapıcak konuma geldik saolsun hatsan :) sizin sorunada tüpe toz kacmıstır tamemen bosaltıp tekrar doldurun

ben o sorunu çözdüm sökmeden ayar yapabiliyorum ve çekicin dönmesinide engelledim süper oldu en kısa zamanda resimleyip paylaşırım

gerçekten ince mehmet bırakın tozu capak ve görsel bozukluk gibi problemleri çözse eğer tahribatık yanı sıra stabile atışlarsın vazgeçilmezi olur diye düşünüyorum

malum hafif pelletler rüzgarda sarhoş oluyor

hassas terazim ile yapmış olduğum ölçümler fiyat farkı sebeplerinden birini daha göz önüne çıkarıyor sizlerle paylaşmak istedim

ince mehmet 5.52mm 30.25 grain pellet ölçümlerimde 28 grainle 32 graine kadar 4 graini bulan ölçüm farklarıyla karşılaştım

elimde bulunan jsb exact junbo heavy 18.13 grains pelletlerde 18 grains ile 18.30 grains
    h-jsb exact jumbo heavy 18.13 grains pelletlerde 18 grains ile 18.30 grains
    hn diablo baracuda 21.14 grains pelletlerde 21 grains ile 21.40 grain arası değerler ölçtüğümde ise 0.40 grain farkı görünce gerçekten şaşırdım sizlerle paylaşmak istedim

ben hatsan ile görüştüm şuan çalışmalar olduğunu ve henüz regülatör olmadığını gladıanın regülatörlüsünün çıkacağını ve regülatör sisteminin hatsanın diger modellerine uygulanamacağını söylediler

Satıştaki sitelerde 25 ve 30 grainlik modellerin her ikisinde de çap (5.52mm) ve uzunluk (9.2mm) aynı görünüyor. Öyleyse ağırlık nasıl değişiyor? :huh:
    30 grain olanlar BT65 şarjörüne hafif uzun geliyor, şarjör dönerken önden yada arkadan hafif tıraşlanıyor. 25 grain daha ufak boyutlarda olur diyer niyetlendim ama durum karmaşık...

Kullanan arkadaşlardan ölçme imkanı olan olursa çok makbule geçeöncelikle uzunluklar aynı değil 25 grain gözle seçilecek derecede kısa at 44 performansını bilemem ama benim gibi bt65 te kullanacaklar için kesinlikle 30 graini tavsiye ediyorum bizzat denedim 5kutu 30 grain 5 kutuda 25 grain tükettim 100 metre ve üzeri denemelerimde 30 grain isabet oranı açıkça daha başarılı çıktı