elamerikan adlı kullanıcının mesajları

Slm havalıya ara vermek istiyorum

Av tüfegi hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
    Asla canlı birhedefe atış yapmam demeyin ki 12 adet mermi ile ne yapacaksın tamamen spor amaçlı artistlik:D teşekkürler

Winchester SX3 Raniero Testa 12 Rounds Y. Otomotik Av Tüfeği almak istiyorum.. Önerileriniz nelerdir..

Son olarak şöyle söyliyeyim airwolf alırsanız fx i aramazsınız ama fx' i alırsanız daystate'i ararsınız...
    Airwolfun en can alıcı 2 özelliği elektronik valfli olması şu ana kadar gördüğüm tüfeklerden tüpündeki havayı en verimli kullanan tüfekler(-elektronik harper valfe sahib olanlar)sürekli kullanma şansım olduğu mk4, 230bar 144cc tüpe sahip yüksek güçte(875fps-16grain) 50 atış yapıyor,tetiğinin mouse tuşu ile aynı sertlikte olması yani klasik tetiklerdeki gibi yayın germesi ile mekanizmanın tırnağını oynatmıyor; elektronik olduğundan bir butona basıyorsunuz gerçekten çok hassas bir tetik.İsabetine gelince zaten çok fena, üzerinde konuşulcak tartışılcak bir durum söz konusu değil
    Aynı konuyu gidin yabancı bir forumda açın yabancılarda size airwolfu önerir

teşekkür ederim güzel yorum ama airwolf yüksek güçte kaç atış yapıyor düşük güçte kaç atış yapıyor ?

Fx yüksek güçte 100 düşükte 300 diye yazanlar var forumlarda ne kadar doğru bilmiyorum

Seçim yapmam zorlaşıyor ama FX gladyatör MK2 fiyatları tam belli olsun duruma göre degerlendirecegim.

Ama gönlümde Air Wolf MCT Taktical 5.5 mm dogru kayıyor :D

Tabi bu tüfekler için dürbünde lazım 8x32x56 dürbün düşünüyorum

hobicinin dilinden anlıyacak güvenilir satıcı arıyorum ( herşeyi fahiş fiyatla satmaya çalışıyorlar)(ankarada necatibeyde beylik tabanca var orada bi tane AİR RANGER 6.35 görünüşe göre üzerinde de iyi bi dürbün var sordum 7.000 dolar gibi fiyat çekiliyor bu saçmalık) bildigim 3 site var ak-su*hi-lal*ucar buralardan alış veriş yapanların görüşleri nelerdir?

FX Gladiator MkII .22 (5,5 mm) Regülatörlü PCP Havalı Tüfek

Kalibre : 0.22 "(5.5mm)
    Namlu Uzunluğu : 30 cm
    Toplam Uzunluk : 115-122 cm

Şarjör Kapasitesi: 8
    Namlu : Smooth-twist
    Dürbün rayı : 11 mm dovetail
    Tetik : 400-700 gr arası ayarlanabilir

Namlu çıkış hızı : Ayarlanabilir 3 kademeli 195-235-290 mt/ sn

Güç : 20-30-45 joule
    Tüp Hacmi : 685 cc
    Kullanım alanı : Sportif Hobi atışları
    Eylem : Side lever
    Emniyet : Manuel
    Güç kaynağı : pcp pompa veya scuba tüp ile kuru hava dolumu
    Ağırlık : 4 kg

Air Wolf MCT 5.5 mm

Toplam Uzunluk : Rifle - 102.8 cm , Carbine - 97.8 cm.
    Namlu Uzunluğu : 43 cm.
    Tüp Hacmi : 500 cc.
    Ağırlığı : 3,63 kg.
    Kalibre : 5.5 mm (0.22 cal)
    Kurma Sistemi : Bolt
    Şarjör Kapasitesi : 10 adet, sol veya sağdan takılabilir.
    Tüp Basıncı : 230 BAR (3335 psi)
    Enerji : 40 ft/lbs
    Atış Kapasitesi : 40 fpe yaklaşık 70 atış.
    MCT : Elektronik Regülatör.
    Tetik : Elektronik. Ağırlık ve uzunluk ayarlanabilir.
    Emniyet : Manuel-Elektronik.
    Kundak : Thumbhole - Ceviz.
    Işıklı likit kristal ekran, Yeni Harper Mk 4 valf.

Özellikler bunlar yazılmış halen karar veremedim özellikle kullanıcılardan yardım bekliyorum

Bahsettiğiniz Glad da regülatör yok, ) satış yapan sitede regülatörlü yazıyo garip

Airwolf da 2 kademe güç ayarı var yüksek ve düşük. Orta yok )bunu bilmiyordum ögrendim

Şu ana kadar elektronik sistem kaynaklı bozulan Daystate duymadım. )bozulursa çöpe mi atarız

Dürbün zoom tercihiniz iyi lakin önemli olan marka-fiyat aralığınız. )700 800 gibi düşünüyorum

A- Atış kalitesi derken neyi kast ettiniz? ( hedef grup yapma ve mesafe 200m)

B- 200m de atış performans beklentiniz nedir? Ciddi bir mesafe )200 m den soda şişesi kırma ( ar6 ile 140 m den 6 atışta 3 isabet ortalama)

C- Neye göre dayanıklılık? ( tetik ve yay gibi çalışan yani aşınan yerlerde durum nedir

D- Yurt dışı yarışmalarda da pek yok cvp soruda zaten:) )tüfek yokluğundan mı katılım yok yoksa isabet olayı mı kötü?

İncelemeye devam ediyorum ilgilenenlere Teşekkür ediyorum

Merhaba arkadaşlar

Bu 2 havalı tüfekten birini almak istiyorum.

Fx ve Daystate kullanan arkadaşların önerilerini bekliyorum.
    Aşagıdaki tüfekleri kullanmadım ve tahminlerimi yazıyorum

1. FX Gladiator MKII .22 (5,5 mm) Regülatörlü PCP Havalı Tüfek ( büyük tüp hacmi+yüksek güçte 100 atış+orta güçte 200+ düşük güçte 300 atış yapar diye düşünüyorum +sessiz ve isabetli 100 metre için) Regülatörlü yazıyor bu gerçekten öle midir?

2. Daystate Airwolf MCT PCP Havalı Tüfek ( 500cc tüp önde oldugu için agırlık öndedir kol yorar + yüksek güçte 70+ orta güç 100+ düşükte 120 atış yapar diye düşünüyorum+sessiz ve isabetli 100 metre için+ elektronik oldugu için uzun ömürlü olmayacagını düşünüyorum+tamir ve parca olayı sıkıntılı )

Hangi dürbün kullanmalıyım 8x32x56 gibi bişi düşünüyorum cok mu fazla olur

A-Tüfeklerin atış kalitesi de aynı mıdır?
    B-200 m mesafe atış durumu nedir?
    C-hanğisi daha dayalıklıdır?
    D-ilerisi için müsabaka katılımlarında hiç Fx Gladyatör yok neden olabilir?
    E-Fx Gladyatör ile müsabakalara katılabilinir mi?
    F- bakım olayı hava kacırması durumunda o ring değişimi hangisi daha basit dir ?
    G-Evanix AR6 gibi güç beklenir mi bu tüfeklerden :D

Bu elimdeki EVANİX AR6 yı satmayı düşünüyorum
    bi arkadaş gelecek yurd dışından bi sıkıntı olmaz ise FX Gladiatör MK2 getirecek bu tüfek için ne düşünüyorsunuz

O pelletler ar6 için aşırı hafif kalıyor. İstediğiniz sonucu alamazsınız. Modifiye ile 28 graini 1220 fps ile atabiliyor.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

modifiye nasıl yaparız yardımcı olurmusun

Daha bugün denk geldim.
    molla google soruyosun evanix ar 6 hunting muster 2 diye ar 6 nın çift tüplüsü çıkıyor türkiyeye ne zaman gelir bilmem ben sevdim
    güç 1200fps yazıyordu

bunu araştordım bulamadım bi link veririmisin

Pelet olarak RWS Süperpoint Extra 5.5 GAMO Pro Magnum var şuan pelet bulamıyorum kaliteli hep aynı çeşit satıyorlar

Evanix AR6 kullanıyorum Bu tüfekten daha güçlü bir tüfek arıyorum önerileriniz nelerdir MENZİL olarak 300 metre yetişebilen bir tüfek arıyorum

100 metre atışlarında çay bardağını rahatlıkla kırıyorum 200 metrede en50 yükseklik 70 genişlik 40 suntayı vuruyorum ama atışlarım dağınık bir şekilde oluyor :)

ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM