Paşabey adlı kullanıcının mesajları

Bence bu süre zarfında ban yememiş olması bile şans kurduğu cümlelere bakılırsa ergenliğe adım atma arefesinde olan birine benziyor böylesi kişiler her forum ortamında israftır..

Almanlar,Amerikalı AR10'dan esinlenmiş klonlamış HK417 diye sürmüş bizimkilerde HK417'yi kopyalamışlar MPT 76 adıyla yersen yani! Melezin melezi bir tüfek MKE'nin en güzel yaptığı icraat bire bir kopyalayıp üzerine yeni bir isim yazmak keza Mehmetçik 1 (HK416) fiyaskosu unutulmadı..Medya'da fazlaca servis edilmesede Sarsılmaz Silah sanayi tarafından geliştirilen iki prototip incelemeye dahi lüzüm görülmeden ortadan kaybedildi..MPT 76'nın kovan tahliye pimini 2'den bire düşürmesi patent ihlali olmasını önlemesi için düşünülmüş bir çözüm bunun gibi sayısız eksi yönünü sayabilirim..Özgün bir tasarım gibi lanse edilmesi bu camiaya aşina insanlara hakaret etmek gibi bir şey..Maksat yermek değil fakat bu memlekette MKE harici piyade tüfeği üretip tasarlayabilecek pek çok mühendisimiz ve kuruluşumuz var..Mermi üretmeyi beceremeyen bir kurumdan ne beklenebilirki..

Maalesef milletimizde genetik bir bozulma söz konusu.. Bu elim olaydaki yaratık elindeki tüfekle kendini kudretli zannedecek kadar sapkın ve mazosadist dürtülere sahip bu gibi pek çok insan artığı aramızda geziyor.. Bu gibi olayları havalı tüfek perspektifinin dışında değerlendirmek lazım lakin hayvanların ölümlerine en çok sebep olan şey motorlu taşıtlar ve % 90'ı kasıtlı olarak üzerlerine sürülen araç yüzünden hayatını kaybediyor hayatında araba görmemiş hanzolar dört tekere binince kendini nirvanaya ulaşmış zannediyor,baba parası veya kolay yoldan kazanılmış para,emanet,şirket aracı vs gibi liste uzar gider genel olarak profilleri eğitim düzeyi düşük insanlardan oluşmakta..Geçen hafta sokak arasında gözümün önünde yavru bir kediyi kasten ezen ............ malukat noktalı yerleri tahmin ediyorsunuzdur kediyi görünce aracı son gaz üzerine süren sonrasında peşine takılıp takip edip açık camından içeri yedi düveline kadar küfredip aracından indiremediğim ödlekler maalesef bizlerle aynı havayı soluyor..Aracımın muayenesi geçtiği için o malukatı ezemedim Allah biliyor gözümü karardımı bir şey görmem 2.5 tonluk aracımla(minübüs) dahi lüks otomobili kovalayıp ezebilirdim en azından dünya bir pislikten arınırdı..Otomobil konusundan bahsetmemin sebebi günümüzün modern teknolojisi ile araçlar çok atak hale geldi bazı hanzoların altında kötü sonuçlar doğuruyor..Havalı tüfek kısmından bakarsak sadece bildiğimiz kısmı bu kadar yani medyada yer alan..Forumda dahi sıklıkla şahit oluyoruz tilki vurmak isteyen,kedi,köpek,kuş vs gibi can almaktan feyz alan tipler var..Şu mübarek ayda böylesine insanlık dışı olayları duydukça kan beynime sıçrıyor iyi bir eğitim şart ve canlı sevgisini aşılamak ebeveynlerden geçiyor..Eskişehir'deki olayda o malukatı yetiştiren anne-baba da bir o kadar suçludur..Bazen sokakta kaldırımdaki kediye tekme atmaya çalışan 3-5 yaşındaki çocuklar görüyorum tablo o derece vahim yani..Allah sonumuzu hayır eylesin..

vernigi kundaktan nasıl soktugunuzu sorabılırmıyım? yanı sadece zımparalayarakmı yoksa vernık sokmek ıcın kımyasal bıseyler kullandınızmı? duz yuzeylerden zımpara ıle cıkarmak kolay olsada gırıntılı ıslemelı yerlerden ıslemelerı bozmadan nasıl cıkartılır merak edıyorum

Merhaba

Verniği zımpara ile sökerken sırasıyla 100 lük zımparayla başlayıp 400 le bitirdim..Girintili yerleri 220 + 320 sünger zımpara ile zorda olsa çıkardım zira yapıyı bozmamak için ince kumlu sünger zımpara girintilerin şeklini alıyor tabi yanında bir hayli zamanda aldığını belirtmeliyim..İşlemeli yerleri 320 zımpara ile yüzeysel aldım gözeneklerin siyah kalmasına müsade ettim..Herhangi bir kimyasal kullanmadım.. (boya-vernik sökücü)

Elimde evvelden kalan zımparalar vardı akşamüstü kafama estiği bir anda yere çarşafı serip başladım zımparaya meşakatli süreçten sonra gece yarısına doğru ham ahşabı gördüm nitekim elimde o esnada kimyasal çözücü yoktu şimdi yine yapsam kesinlikle kimyasalı kullanırım :D

Büyükçekmece'ye yakın lokasyondaki ardaşlarımız ve abilerimiz bu konuda yardımcı olacaklardır..

Büyükçekmece'den Paşaköy'e geleceğime Ankara'ya giderim :)

İstanbul'un bir ucundan bir ucuna gitmek tam bir işkence trafik en önemli etken zira şaka bir yana İstanbul'da bir yerden bir yere gitmek şehirlerarası yolculuktan daha zor geliyor..

Aslında belirli bir yerimiz yok şu anda..Son 2 atış için Paşaköy'ü tercih ettik geçen sene bol bol Şile Sofular mevkiine gitmiştim..Mesut abinin atış yaptığı yer Paşaköy mesire alanı..

Kesinlikle hak veriyorum size zira jet motoru,aerodinamik vb pek çok dali var mühendislik bilgisi olması şart ifade ettiğiniz gibi sonuçta küçük ölçekte olsa alt yapı aynı mühendisliği gerektiriyor..

Ayrıca o uçağı uçurmak için sağlam sinirlerede ihtiyaç var sanırım keza pahalı bir oyuncak..

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Turboprop olanlarda çok hoşuma gidiyor..

Arkadaşlar bu iki diyaloktan bir şey çıkartamadım.

Forumumuzda istenmeyen bir takım organize nahoş olaylar silsilesinin iz düşümü diyelim :)

Malum üyemiz yasaklanmak için forumun pek çok yerine yazmış sizin konu başlığıda tesadüf eseri yazdığı konulardan birisi..