ozgurkbc adlı kullanıcının mesajları

Teşekkürler,
    x 20 için tavsiye edeceğiniz bir pelet markası var mı.
    İsabette ki avantaj açısından Ağırlığı da önemliyse,bir tavsiyede bulunabilir misiniz.
    Fiyatı hiç sorun değil.Yeter ki memnun kalalım.

Herkese selamlar,

Sipariş ettiğim Stoeger x20 geçen hafta geldi.
    Oturduğum çevrede müsait bir alan bulamadığım için henüz atış denemelerinde bulunamadım.
    Evimin çok ufak olmasına rağmen evde tek bir atış yaptım.
    Yalnız kafama takılan şu,tüfekle birlikte bir kutu da Gamo magnum Pro (5.5) pelet almıştım.
    Peleti namluya yerleştirirken,peletin tam olarak namluya girmediğini,pelet eteğinin belkide
    1mm den bile az olan kısmının dışarıda kaldığını farkettim.Parmağımla iyice bastırdım ama tam olarak namluya girmedi.
    Acaba bu durum normal mi onu anlayamadım.Namlu da rahatça kapandı.Namluyu kapatıp atışımı yaptığımda,kalın karton tabakasını,dart tahtasını
    hanımın görürse kıyameti koparacağı perdeyi ve duvarı baya bi deldi.Ama kafama takıldı,bu pelet tam olarak içeri
    girmeli miydi yoksa durum normal miydi.
    Yorumlarıyla yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Şimdi fabrikayı aradım.Gelen şikayetlere göre iyileştirme yapıyorlarmış.
    500 atıştan sonra eski üretimlerin sıfır yay ayarına geliyormuş.
    Daha uzun süre isabetli atışlar,daha çok enerji harcama.
    Kilo vermek için yürüyüş yapıyordum bırakacam.
    Hergün yarım saat atış yapayım.Bir ay sonra filinta gibi olurum.
    Teşekkürler yardımın için eksik olma.

Moderatörün içi boş mu yoksa çelik namlu en uca kadar devam ediyor mu?
    Bu kadar güçlü bir yayı kurmak için kol açısını geniş tutmak lazım herhalde.
    Moderatörden tutup denesem bir zararı olur mu acaba,kırılır mı?

Selamlar,
    Sipariş verdiğim Mod125 sniper 5.5 tüfeğim bugün elime geçti.
    Yanlız ufak mı büyük mü bilmiyorum ama bir sorunum var.
    Tüfeği kurmak için namluyu kırdığımda inanır mısınız dipçiği yere dayayıp iki elimle var gücümle yüklenmeme rağmen kan ter içinde kalarak
    on dakikada iki kere ancak kurabildim.Hatta namlu yamulacak diye biraz endişe ettim.Yayın bu kadar sert olması çok anormal geldi bana.Sizce bu gerçekten çok mu anormal yoksa bu yayın gevşemesi için bir zamana mı ihtiyaç var.Öyle çelimsiz bir adam da değilim.Seksen kiloluk adamım yani.İddia ediyorum 130 kiloluk adam bile olsa tek kolla kuramayacaktır.Ne yapmam konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.Mesela yayın hafiflemesi için tüfeği kurulu vaziyette iki gün bekletsem tüfeğin herhangi bir aksamına bir zararı olur mu.
    Veya ne gibi bir şey uygulamalıyım.Tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Şimdiden teşekkür ederim.