snake adlı kullanıcının mesajları

sol sağ ayarında problem yok yukarı aşşagı ayarında sıkıntı var ayrıca clik en sonda oldugu halde 10 cm aşşagı vuruyor clik i ortaladıgımda bu mesafe daha da yükseliyor

sim plakası koyma işlemini denicem ama 20-25 atış sonra dürbün ayarı tekrar bozulurmu ondan emin değilim .

Gez li modeli ise gezle bi sifirlama yapin ki namluda sikinti olup olmadigindan emin olalim
    Not: bende hatsan mod 80 gamo da ayni sikintiyi yasiyorum namlumda sikinti yok durbun deistirdim ve daha atisa gidemedim

evet gezli model aksam birde öyle deneyim bakalım.

Merhaba arkadaslar
    Geçen sene almış oldugum tüfegin (stoeger x20 combo)
    türbünü’nü bir türlü sıfırlamayı başaramadım geçen hafta yatagun marka dampa
    ayak aldım biraz uğrastım gene beceremedim sıfırlamayı

1) Dampayı vidaları sağ tarafa gelecek şekilde taktıgımda yaklaşım 2 metrede hedeften yaklasık 10 cm kadar yukarı atıyor .

2) Tam tersini yapıp vidaları sol tarafa gelecek şekilde taktıgımda ise 10 cm kadar aşşagı atıyor.

Click vidalarının ayarları sonda. Aslındatamda bilmiyorum Click tuşlarının ayarını

Dürbün markası TASCO 3x9x40

Sorum Şu : Sıkıntı namluda mı yoksa dampa
    damı eger dampada ise dürbün yatağına destekleyici bir cisim koysam tepmeyi
    emme özelligi kaybolurmu. Yada bu sıkıntıyı Click tuşları ile halledebiliryim
    uzun mesafeye atamıyorum çünkü sapma çoğalıyor amacım 2metre de sapmayı azaltıp
    yaklaşık 15-20 metrede tam olarak sıfırlama yapmak istiyorum

NOT: Atışlar kapalı alanda Tüfek sabit değil ama atışları destekli ve her ayarda atışları 10 kere tekrarlıyorum

Sonuç : Tüfegi aldıgımdan beri keyifli bir atış yapamadım :)