M.Özdemir adlı kullanıcının mesajları

Evet benim aklima gelmemisti elektrik kullanarak kaplayabilirsiniz. Hem de cok ince bir kaplama olur. Benim aklima direk bakiri eritip icine pelletleri daldirmak gelmisti :) yivsete cok zarar verecegini zannetmiyorum ama namlu ozelligini daha iyi bilen abilerim bi yorumda bulunacaktir elbet

Erime noktalarini iyi bilmek lazim. Kaplayacagim derken pelletten olmayalim. Ayrica .22 cal lik bir pelletin uc tarafi yaklasik 5.5 mm dir. Siz bakirla kapladiginiz da bu deger 6 mm ve ya daha uste cikarki. Ya pellet namluya daha cok surtunur ya da hic girmez. Ama boyle fikirlerle neden bize has bir pellet uretmeyelim ki. Dusunsenize Ted bizim gorunce sevindigimiz sincaplari avliyor videosunda ve en sonunda da kullandigi pelletleri gosterirken Türk pelletleri diyor. Çok hayal kurdum sanirim :) saygilar..

Bu bahsettiginiz tufek sanirim pipet tufek dediklerinde. Bu tufekle ilgili bir kac saru sormak istiyorum. Birincisi ne vurmada kullaniyorsunuz? İs goruyor mu? Barutu kirma yerinden atma gibi problemleri oluyor mu? Simdiden tesekkurler...

Türkiye'de bunlara sahip olan çok az insan varmış. Avrupa ve amerikada normal bir tabanca 500 dolara satilirken bizim Osmanlı yapımı bu silahlar 80 dolara satılmakta. Youtubea Turkish Mauser yazarsanız karsiniza çok video çıkıyor. Silahlara ilgilenen cogu amerikalıda var sanırım u½%; hatta bir videoda kaç dolara aldığını da anlatıyor. Not: Osmanlı yapımı derken burda mı yapıldı yoksa parçaları burda mı birlestirildi onu bilmiyorum.

Aslinda mukemmel kosullarda bir tufekten cikan pellet enerjisinin sabit olmasi gerekir. Cunku yay potansiyeli oldugu gibi mermiye aktarilmalidir. Ancak namluya teams yuzeyi, kesit alani gibi degismeler. Atilan degisik pelletlerin farkli enejilerle cikmasina neden olurlar. Sonuc olarak ulkemizde havali tufekle av yasak. Domuz ve ya Su samuru vurmayacagimiz icin. Siseyi en cok dagitan tufek guclu tufektir. Hesapla ugrasmayin :D

Multi - pump tüfek düşünüyorsanız .Daisy 953 Target Pro'yu da bir inceleyin derim.

Onuda araştırdım ama pek bilgi göremedim sizin kullanma imkanınız olduysa biraz bilgi verebilir misiniz?

Düzeltme:Şimdi pyramydair de baktım özelliklerine 500 fps diyo. Crosmanlar 755 fps. Bu yüzden crosman daha yakın sanırım

Öncelikle Merhabalar.

İnternette araştırma yaparken bu iki tüfekle karşılaştım baktımki forumumuzda da kullananlar var. Genel yorum güçsüz oldukları yönünde ama isabetleri çok övülüyor. Bildiğim kadarıyla iki modeli de crosman üretiyor ve ya ürettiriyor. Benim sorum şu acaba bu tüfekler arasında fark var mıdır? Varsa nelerdir? Alınacak olursa hangisi tercih edilmeli? Şimdiden teşekkürler g;$i

Latif Kardeş hayırlı uğurlu olsun boşver sen dansözdü,pavyondu,kebapdı tarzı muhabbet olsun diye yazılmış boş mesajları.Bence de ilk logo güzel olmuş ayrıca illa da Adanaya has bir simge olması gerekmez,illa simge istenirse beyaz zemin üzerine turuncu amblem tercih edilebilir,ayrıca isim olarak da 'Adana Tim' yerine 'Adana Takımı' yada 'Adana Grubu'nun daha şık olacağını düşünüyorum.Kolay gelsin,saygılar...

+1 :thumbup:

Hayırlı olsun. Başarılar arkadaşlar. Logodaki Adana il haritası sanırım. Logo gayet şık olmuş, çok güzel fakat acizane fikrim, harita yerine o kısma atıcılıkla ilgili başka bir görsel vs. koyulabilirmiş.

Adana tim logo ararken logoda atıcılar vardı o zaman da Adanayı belirten bişey koy demişlerdi hatırladığım kadarıyla :rolleyes: Hayırlı uğurlu olsun. Umarım yakın zamanda bi de Antalya Tim kurulur ;tufey#