alperen692 adlı kullanıcının mesajları

Hatsanın gözünü seveyim 8o Dünyayın hiçbiryerinde böyle bir servis anlayışı bulamazsınız.

gerçekten öyle abi geçen gün hatsandan birini ekledim face de bende ki tüfeğin namlusunda sıkıntı var galiba fln dedim. eklediğim kişi ateşli silahlarla ilgileniyormuş bana hemen numara verdi isim verdi merak etme her türlü ilgilenirler böyle böyle olur dedi biraz uzun bi konuşmaydı ama kendi alanı olmasada çok yardımcı oldu ayrıca kim bilir günde onu arayan kaç müşteri vardır ama üslubunda bi anormallik yoktu.

Bu tür kovanlar bilye atmaz ;) Kovan eteklerine ve üzerindeki korozyona bakılırsa (net bir resim olsaydı, daha sağlıklı bilgi verebilirdi) Sarıkamış Harekâtı ya da daha önceki yıllara ait olabilir. O yıllarda Osmanlı ve rus askerleri aynı zamanda ermeni çetelerinin kullandığı mermiler bu balistik formdaydı. Kovanın dip kısmında kalibresi ve yılı yazar, daha sağlıklı bilgi için ondan faydalanabilirsin. Yine yazıyorum, kesinlikle kurcalama, düşürme, bir yere çarpma, çünkü primer kısmı hâlâ aktif olabilir, içindeki de kara barut değil modern barut olduğundan kolaylıkla ateş alabilir.

[Resim Engellendi: http://s1308.hizliresim.com/1d/3/r29b2.jpg] aradaki - işaretini kaldırıp bakınız.. bu mermiden kovandan gördüm bilye misket olan kullanılan çekirdekler eskilerde kullanılıyordu abi

vay beee çok eskilerden kalma o mermi :) hatta sivri değil küt uçlu daha doğrusu bilye çekirdek atanlardan :) bunun gibilerini Çanakkale'de çok görmüştüm ben o bir müzeye gitmeli :) altına da bulunduğu tarih ve şu kişi taradından müzemize verilmiştir yazmalı :)

ince mehmet 25 grain eyer tüfeğin 5,5 ise

tüfeğim 5.5 ince mehmet lead ponid nasıl

eveeet ince mehmet lead point gerçekten güzel birşey bildiğin mermi 8o
    sapması çok düşük şaşma pek olmaz vee tahribide bi o kadar güzel :D kitaba mod 125 sniperle atmıştım diğer pelletler deldi falan ama bu pellet ortalığı dağıttı diyebiliriz :D osman abinin tavsiyesini destekliyorum ;) en azından bir kutu alıp dene

Sakın reklamlara kanıp, havalıyla domuza falan atılmaya kalkışmayın, çok kötü sonuçları olabilir, millet çift kırmalarla kapasite yetersiz diye, otomatiklerle tutukluk yapar diye pompalıyla domuz avına gider, bunlar ne akla hizmet yaylı havalıyla domuz avı özendiriyorlar. kendinizi öldürtmek istiyorsanız deneyin.

havalı ile av ülkemizde yasak, yasak olmasaydı bile havalının öldüreceği hayvan belli en büyük tavşan oda head shoot yaparsanız. tavşanı bile body shoot öldürmez. havalılar av için oyuncaktır, serçe büyüklüğünden daha büyük hayvanı kafadan tam noktasından vurmazsanız öldürmez. hayvana eziyete gerek yok,
    Havalı tüfek ile serçeden başka av olmaz ben şiddetle karşıyım isterse 10 bin tl lik havalınız olsun 9 mm olsun , fantezidir av falan yapılmaz en kral havalı 150 fpe güç üretir. oda yüksek kalibrelidir seri atışlı değildir. bugün en düşük kalibre 4.5mm ateşli 17 hmr bile 300 fpe üzerinde güç üretiyor. bir avı koydunuzmu yıkmak için 1000 fpe güç gerekir oda belirli kalibredeki ateşlilerde olur aşağısı yalandır, fantezidir, hayvana eziyettir

abi sadece gücünü örnek göstermek için söyledim ben onu domuz avina gidecek fln degilim deliliktir o .d 8o

bende pişman olmaktan korkuyorum işte. peki abi gamo hunter extreme ile domuz avı var bu nasıl oluyor peki .s
    hunter extreme

hunter extreme

hunter extreme

Extreme modeli ,ükemizde yok amerikada var, bizdekiler birebir aynı sadece aksesuar farklı modeli hunter 1250/socom 1250 diye geçiyor.
    ahşap kundak hunter 1250 tavsiye ederim, her ne kadar kayın kundak olsada kaliteli ve böyle güçlü bir yaylı için yeterli ağırlıga sahip.
    forumlarda olucaktı 2 ci el birtane araştırın
    0 alıcam derseniz almayın hunter 1250 parasına diana 350 magnum alırsınız torununuza kullandırırsınız

gamonun kâğıt üzerınde sisirilmiş değerlerine aldanmayın, diana yanında bütün gamolar oyuncaktır. Magnum değil orta sınıf bir diana bile bu 2 gamoyu çöpe gönderir...

ben extreme modellerini alacağım da ikisi arasında kaldım hunter mı socom mu?? diana bunlardan daha güçlü değildir heralde öyle değil mi?

gamonun kâğıt üzerınde sisirilmiş değerlerine aldanmayın, diana yanında bütün gamolar oyuncaktır. Magnum değil orta sınıf bir diana bile bu 2 gamoyu çöpe gönderir...

abi bu çok iddalı oldu o kadarda olduğunu sanmıyorum...

Extreme modeli ,ükemizde yok amerikada var, bizdekiler birebir aynı sadece aksesuar farklı modeli hunter 1250/socom 1250 diye geçiyor.
    ahşap kundak hunter 1250 tavsiye ederim, her ne kadar kayın kundak olsada kaliteli ve böyle güçlü bir yaylı için yeterli ağırlıga sahip.
    forumlarda olucaktı 2 ci el birtane araştırın
    0 alıcam derseniz almayın hunter 1250 parasına diana 350 magnum alırsınız torununuza kullandırırsınız

ben extreme modellerini alacağım da ikisi arasında kaldım hunter mı socom mu?? diana bunlardan daha güçlü değildir heralde öyle değil mi?

al dampayı alll alda kurtull ömürlük kulllaaan :D bende dampayı aldım şimdide yeni bir dürbün arayışı içerisindeyim fakat mod 125 için hangi çaplı dürbün daha iyi olur .s 44mm lik büyük gelir 40lıkta büyük gelebilir 32lik 28 lik fln iş görür mü ki

slm arkadaş foruma yeni katılmakla birlikte katılmadan önce şu şam çeliği üzerinde çok durmuştum araştırmıştım. öyle bir çelikmiş ki özellikle osmanlı zamanında bahsi geçer. haçlı seferlerinde haçlıların kılıçlarını dal budar gibi kesermiş.. şaka yapmıyorum =) netten bakabilirsiniz.. genellikle 512 kat çelik yazar. ve bu çeliğin yani çelikten dövülerek yapılan her bıçağın her aletin kendine özgü bir şekli ortaya çıkar. bu aynı biz insanlarda ki parmak izleri gibidir. her bıçağın üzerindeki çekiller farklıdır.. osmanlı zanaatkarlarının kullandığı ve imal ettiği bu çelik bir zamanlar dış unsurlardan gizlenmeye çalışmış yani osmanlı devletine has olarak kalması için. fakat sonrasında başka ellere geçmiştir.. lütfen yanlışım varsa da düzeltin =)