alperen692 adlı kullanıcının mesajları

Yeni üye olduğunuz için tanışalım başlığı altında yorum yapmanız gerek sonrasında yorum sınırı olan 50 yorumu geçmeniz lazım. Gerekli bilgiler zaten forumda mevcut sadece ilan açmak için gelenler böyle durumla karşılaşıyor ve nerede ne olduğunu bilmiyor o yüzden biraz araştırıp bazı başlıkların altında yorum yaparak katkı sağlarsanız agt ailesi olarak seviniriz.

merhabalar bendede gamo cf 20 var tophane de çoşkun tuna av bayisinden 96 senesinde aldım geçenlerde söktügümde yay kırık çıktı biraz araştırma yaptım aynı ebatta aliexpres te var ebat: tel çapı 3mm. dış çap 18mm. uzunluk 300mm sanırım aynı 40 tl gibi

Türkiye' de de bulunmakta o yaylar. Bazı silah ustalarında ona uyan vardır muhakkak, yani illa oradan getirtmenize gerek yok üstelik daha uygun burada. Ayrıca gerekli malzemeler yoksa sıkıştırma için vs yay değişimi pek kolay değil .

6-24×50 durbun kullaniyorum 2 senedir. 100m gibi mesafelerde pellet kutusu vururken biraz zor oluyor. Sizin gozunuzun masallahi var :)

Gez göz arpacıkla da vurulur hocam sonuçta kimse tek atış şansın var demiyor ben de ilk atışla vurduğumu söylemiyorum zaten ;)

Her hangi bir x olabilir. Ben mesala red dot ile atıyorum 0 x de =) hedef gözle görülebilir olduktan sonra pelletin düştüğü yere göre nişan alarak atış yapabilirsiniz. Dürbün ile de pelletiniz fazla düşme yapmıyorsa ve tambur ayarı yaparken sona dayanıp, son zoom da nişan alıp atış yaptığınız da görüş alanınız dışını vuruyorsanız daha düşük zoom da atış yapmalısınız. Tüfeğiniz güçlü ise düşme yapmıyorsa en son zoomda da atış yapabilirsiniz. Bu tüfek ve dürbünün sunduğu sınırlar içinde atıcının seçimine kalmış bir şeydir.;grin;

Abi sonuçta av yasak basıcan buna cezayı emsal olarak da haberlere vereceksin başka turlu olmaz bu is. Sen ben düşünerek davranıyoruz ama kimse önemsemiyor en azından ceza caydırıcı olsun ki millet uslansın. Sonuçta güzel bir hobimiz var böyle canlıya atış yapan şahıslar yüzünden hobimizin zarara uğramasını istemeyiz

Hocam hemen karar vermeyin. Zira protector un vidalarını tam sıkmamış olabilirsiniz ve bundan dolayı ayar bozuk olur. Stoper yoksa takın varsa stopere dayayarak monte edin ve vidaları iyice sıkın. Sonrasında yapacak olduğunuz atışlar isabetsiz olabilir nedeni ise dampa ayağın iyice yerine oturması için. Bir süre sonra oturmuş ve stabil atış yapabiliyor olacaksınız. Ayrıca atış yaparken tüfeği omuza dayamadan atış yapmayın sarsıntıyı azalmış olursunuz yoksa tepme çok fazla olacağı için dürbünde kırar protectoru de kırar o tepmeler.

Selam arkadaşlar daha önce bu yapılabiliyormu diye araştırmıştım birkaç ay önce denemeye karar verdim tüfeği söktüm normal hatsan pcp pompası ile 200 bar hava bastım hayatımın hatasını yaptım bilginiz olsun bence denemeyin tüfek elimde kaldı paramparça oldu her parçası sallandı döküldü ateş ederken namlu kilidi açılıyor tüfek sağı solu vuruyor o derece yani sanırım keçeside patları tüfek çöp oldu havayı içinden çıkaramıyosun hiç bi şekilde üzerinde bir vida var açmayı denedim ama imkansız sonra korktum vazgeçtim o basınçla vida kurşun gibi deler adamı tüfek çöp oldu verdim arkadaşın birine görsel olarak kullanıyo bilgilendirmek için yazdım tüfek fabrikadan en ideal gücüyle çıkıyor basmadan önce kaç bardı anlayamadım bile çok rahat basıldı hava tüp küçük olduğundan sanırım.

hocam fabrikaya gerekli detayları yazıp yollasaydınız gereğini yaparlardı. Belki ücret bile almayabilirlerdi bilginiz olsun. Sonuçta Hatsan marka bir tüfek.

Çekiç yayı yeni değişti ondan kaynaklı değilmiş namlu oringlerini de değştirdim belirgin bir düşüş var eskiden 40 metrede üst 3 vuruyordu şuan aynı sıfırlamayla 40 metrede üst 1,5 vuruyor

Bundan anlaşılmayabilir. Chrono ölçümü yaparsanız daha belirgin olur ya da penetration testi. Atış sayısında değişiklik yoksa pellet iticinin oralarda kaçak olabilir. Gerçi o ringleri değiştirdiğinizi söylediniz ama bi kontrol edin isterseniz