Posts by jackalll

Allah rahmet eylesin.
    Motoru dahada sevdirdi bu adam bana. Bütün videolarını izlemişimdir keyifle ve doğal anlatımı sayesinde insan keyif alıyor. Okadar çok ders verdiki onca insana. Ama olacak ya işte ölüm buluyor seni. Haberi duyduğumdan beri şoktayım hala inanasım gelmiyor.
    Bir insan için benim gibi hiç görmeyen bukadar insan bile bukadar üzüntü ve özlem duyuyorsa bu adam kndini sevdirmiş demektir.
    Mekanın Cennet Olsun AltınElbiseliAdam

merhabalar öncelikle at44 s10 5.5mm kullanıcısıyım orjinal ayarında 763 fsp olarak ölçüm yaptık bu halde iken 80 atiş yapabiliyordum ama hedef tahribatı çok azdı biraz araştırma yaparak güç ayarı yapmaya karar verdim güç ayarı yaparkan yaptıgımız ölçümlerde her bir turda otalama 50 fps arttıgını tespıt ettik ben suanda 8 tur açık olarak kullanıyorum ve namlu çıkış hızı 1163 fps ve 40 net atış yapabiliyorum hedef tahribatı ise akıllara zarar diyebilirim iki adet mdf yi birleştirip atış yaptıgımızda önde küçük bir delik çıkışında ise 4cm çapında hasar meydana geliyor bu arada silahta tepme meydana gelmekte modifiye olarakta moderatör aldım ses olarak sesi kesiyor ancak pellet hedefte sapmalar meydana geliyor bu çok sinir bozucu bir durumdu benim için pelletin hedeften sapmaması gerekiyordu biraz araştırma yaptım ve hatsan air stipper aldım cidden tavsiye ederim hedef sapma oranı %5 grup man atışlarımızda 35 70 90 metrede atışları aynı delikten geçire biliyorum uzun mesafe olarak 150 metrede grupmanlar yaptım 1 TL çapında pellet olarakta gamo serisini öneririm gamo hunter, gamo expender, PBA Bullet, PBA raptor kullandıklarım bunlar diger pellet çeşitlerini denedim ama bunlarda karar kıldım pba bullet ve raptor ile 35 metrede 4 mm demir sacı delip geçiyor umarım faydalı olabilmişimdir saygılar

RAMAZAN GÖÇERİ

150 metrede 1 TL grupman .. acaba mesafe ölçümünde yanlışlığınız olabilirmi.

Hortlatayım konuyu. bende at44 tactical aldım. maksimum 90 - 100 metre arası atış yapacağım. güç ayarı nasıl olmalı, kaç tur olmalı ?

Eğer yanılmıyor isem tüfeğiniz long modeli ise 100 metreye kadar orjinal haliyle atış yapabiliyorsunuz.Eğer long modeli değil ve ayar yapmanız gerekiyor ise yeni üretim at44 lerde bu tur olayı biraz farklıymış o yüzden deneyerek öğrenmeniz en güzeli.

merhaba,

konudan yıllar sonra ben de at44 long aldım, bu tüfek için 100m gibi bir uzaklık için güç ayarı ve ekipman tavsiyeleriniz var mı

benim şahsi fikrim yüksek büyütmeli bir dürbün. Güç ayarına gelince yeni üretim at44 ler ile bizdekilerin ayar turu ve fabrika çıkış ayarı farklı diye biliyorum o yüzden deneyerek ayarlamanız daha sağlıklı olacaktır.

O mekanizma olyanını bende anlamadım. Normalde geride kalması gerekiyor diye biliyorum bnde ama geride kalmıyor.

36 ligin kalibre dusuk oldugu icin baruk hakkida dusuk bu yuzden geri tepmesi az yani hedef atışları için genelde tercih sebebi. Menzil olarak çok fazla fark ettiğini sanmıyorum. 12 lik av için uygundur ama 36 ile pek mumkun degil . Ikisininde yeri amacı ayrı yani biri digerinden daha iyi diyemeyiz. Kullanım amacına göre değişir. Merminin çapı ile alaklı. Kalibre yüksedikçe çap düşüyor.
    Ben biraz daha bekleyebilirsiniz derken ufak tefek eksikleri giderilmis olarak alabilirsiniz diye dedim.

ne kadar beklemek lazım??

Onu ancak bekleyerek görebilirz. Ben daha fazla bekleyemedim şahsen. Artı olarak Beni rahatsız eden büyük bir eksiklik olmadı. SAdece şarjör sııkıntılıydı onuda elden geçirirp düzeltebilirz. Bıyası falan kötü deniyordu ama bn sorun yaşamadım. Gerisi size kalmıış.

Bende hobi amaçlı kullandığım için önemli değil .
    Belki şarjör besleme kötü olabilir ama yivlisini alamayacağımız için yivsizine yöneliyoruz.
    Aslında tek önemsediğimiz nokta dış görünüş.

Şeytan ayrıntıda gizli ; ''Remington yapsa'' Benelli , Beretta , Browning , Remington ve daha niceleri niye şarjör beslemeli fişek atan defansif amaçlı tüfekler üretmiyor...

Belki tarzını bozmamak içindir.
    Çünkü o markaların yıllardır stili belli. Hobi tüfeği değilde v tüfeği üretmek isedikleri için olabilir.
    Şahsi düşüncem.

Yerlileri gectim ithal marka yivsizler bile 200 tek kursun atimindan sonra namlu ici sivanmasi yuzunden tutukluk yapabiliyor, heleki yaf,zuber,ozkursan tarzi yerli tek kursunlar resmen namluyu sariyor.

200 e gerek yok ben 25 tane attım bir avuç kırıntı çıktı namludan :) Şaşırdım. Çok güzel sıvamıştı :)

Tamamiyle kapayıp 2 tur açtığımda 30 40 metreye çok güzel atışlar yapıyor regulatörlü gibi ve inanın okadar çok atış sayısı oluyorki hiç saymadım :)
    Tam olarak açtığımda ise 200 ile 100 arası 25 30 falan. Ama attığı mesafeyi görmeniz lazım tabiki ağır pellet ile.Güç açıkken 28 30 gramdan aşağısı savrulur :)
    Bu konu ile ilgilide bir foto mevcut.

Hayırlı olsun Yeni safiri inceledim, eski safiride kullanmış ve sahra sökümünü yapmış olarak, yeni safirin geliştirilmiş oldugunu gördüm, hatalarından tamamen arınmasada, özellikle piston ve namlu kısmnındaki değişiklikler olumlu.
    Ancak sanırım yine besleme problemleri olacak sarjör kaynaklı. Küçük birkaç modifiye gerekebilir. Eski safir heleki plsatik alt gövde olanları tam bir fecaatti.

Yeni firmada silahlarıyla ilgili hatta eski full metal gövdeli olanları gönderdiğiniz taktirde ücret karşılıgı yeniliyorlar.
    Kazasız belasiz, iyi günlerde kullanmanız dileği ile, zaten kötü gün tüfeği için almamışsınızdır muhtemelen. Çok keyifli bir hobi tüfeği edinmişsiniz.

iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.
    Evet safir tam bir hobi tüfeği. Uzunca zamandır safiri takip ediyorum ilk üretim safirden de almayı düşünüyordum ama bir süre sonra tam bir hayal kırıklığı olduğunu araştırarak öğrendim ve istemeyerekte olsa vazgeçmtim. ama safiri okadar beğeniyordumki bir gün adam edileceğini biliyordum. O ara safiri alamayınca husan a yöneldim ve husanıda iyiki almışım çünkü çok memnunum.
    Baktımki safir yenilenme sürecinde fabrika el değiştirdi aksa arms çok büyük vaatler verdi . Bende ümitlendim bekledim ve çalışır vaziyete getirdiklerini gördüm. Aslında bu benim için yeterliydi yani çalışması. Zaten modifiye ile bir çok parçasını değiştiricm :)
    Şarjör olayınıda bir abim elden geçirerek sorunu çözdüğünü söylemişti bende biraz zımpara ile halledeceğime inanıyorum :).
    Ayrıca metal şarjör üretimi vardı sanırım çıkmak üzeredir. Edinmekte fayda var görüntü ve kalite artımı için.
    Safir hikayemi anllattım valla :) uzun oldu tekrar teşekkürler saygılar .