EsasideSimpLe adlı kullanıcının mesajları

+11111 bende yaylı arıyorum gamo hunter dx alıcam gibi... para biriktirip pcp cok sıkıntılı suan scuba tüpüm bitmek üzere turnuvaya kalsın diye içinde atısa gitmiyorum üşeniyorum ve utanıyorum aileme söylemeye artık mühye köyüne atısa gidicem mecbura anne baba herşeye kosmaların istemiyorum :) garajda atıs bir yere kadar 100 metre ama cok yankı yapıyor rahat sise kıramıyorum :D yada yankıyı moderator ile bile belli bi yankı yapıyo bu yüzden bi yaylı sart

yaylı daha çok yankı yapar :D mübarek senin ailede maşallah ne garaj var 100 mt diyosun yaylıya ne hacet ? at44 üne al bi regülatör 100 mt den şişe kapağı vur kibrit vur bu nasıl fantasi anlayamadım :D madem yaylı istiyosan pcp ne iş :)

yok abi olurmu ya estağfurullah ;) yaylıda iyidir belki ama görüldüğü üzere kesinlikle dürbün kırıyo sürekli dürbün alacak maddi duruma sahip değilim :) ve 50 mt den sonra biraz sıkıntılı atışlar oluyo pcp çok isabetli bir şeye benziyo çokda zevkli gibi :)

s.a arkadaşlar dün başıma gelen olaydan sonra bugün tekrar mod 99 aldığım av bayine gittim arkadaşla sert bir tavırda konuşup durumu izzah ettim. Hatsana telefon açarak yeni bir mod99 siparişi geçti.. optik için de değişiyorum fakat yeni gelen optikte de aynı sıkıntı olabilir o zamanda getirme dedi..

sonuç olarak kimseye insanlık yaramıyor birazcık sert tavır birazda çirkeflik işi çözdü optikte sorun varken arkadaş tüfeği bile değişmeye razı oldu :):):)

kişi herkesi kendi gibi bilir :( bilemedim bakalım yarın olumsuz bişi olursa daha o zaman patlayacaz hadi hayırlısı

satıcı sana köylü kurnazlığı yaparak elinden düşürdün hasar yaptın ve gelip burada masum numarası yapıyorsun gibi bir savunma yapabilir, işin kötüsü mahkemede aksini kanıtlayamayablirsin.

konu yaylı silah olunca iş biraz da şansa kalmıştır, piyasa dürbünlerinin hiç biri, ne 50, ne de 600 atış gibi bir atış sayısı garantisine sahip değildir.

Seni bu durumlara düşürmeyecek dürbünler ise zaten silahtan vb pahalıdır

abi haklı olabilirsin de ben adama gidip de abi bana en ucuz silahı ver dürbünü olsun beni biraz idare etsin diyerek almadım bunu. girdim içeri s.a havalı tüfek alacağım yardımcı olur musunuz? dedim bana bu konuda bilgi verse ben geri adım atar olabildiğince tedbirli olurdum. ha yine yok olmaz dersede kimse kimsenin parasını bu kadar kolay yiyemez o adam esnaf 3 e 5 e bakmaması lazım dükkanında bunu muhitine semtine rezil ederim. işler ciddileşirsede gerisi Allah kerim... ben öğrenciyim abi imkanı zorlayarak bişiler yapmaya çalışıyorum kazancını helaldan kazan bu ne ya... soğdum valla hobiden de insanlardan da soğudum....

Arkadaşım bu kadar çabuk bozulması normal değil.Dürbünü salladığında bir tıkırdama geliyorsa önde bulunan mercek yerinden çıkmış olabilir.Ben ikinci el bir tane almıştım ve mercek kısmı yerinden çıkmıştı ön tarafını yerinden çıkararak yerine oturttum ve durum düzelmişti ve 6 ay kadar idare etmişti.Tabii ürünü iade etme şansını değerlendirirsen iyi olur.

yarın her türlü imkanı deneyeceğm inşallah.

sikayet etsenizde bi kanıt olamaz optimanın yaylı sertifikası yok yanı sizin hatanız olur dampasız kullanmaktan

benim hatam ? kardeşim bana satarken deseki bak bunu böyle kullanırsan bozulur yanında bunuda alman gerekir alacaksan ya dürbüne razı olacaksın ya bu ayağıda alacaksın dese ben zaten o tüfeği almazdım 340 lira tüfek 150 200 de ayak 500 600 buluyo o paraya 2. el pcp ler yığınla hemde bu forumda kime sorarsan sor herkes memnun bir kişi bile görmedim kullandım ama lanet bir pcp diyecek. haksız ve hatalıysam şimdi söyleyin :(

abilerim arkadaşlarım dostlarım bozulan bir üründür tamam kabul ettim o kadarını. fakat diyorum ki 36 tane pellet atmadım en fazla 30 yani ondan bile emin değilim bilemedin 35 dedim ama 36 bile değil bu kadar kolay mı ya hak yenmesi ? Yarın ilk işim adamla son kez konuşmak olcak benim her türlü zararımı karşılamazsa tüketici mahkemesine gideceğim... bakalım sonuçlar nasıl olacak.. bunların hiç birinden şikayetci değilim sadece ben adam akıllı ücretimi ödeyip almışım ürünü neden bir hizmet böyle yapılıyo yaklaşık 5-6 tane av bayi gezdim tabi önceden fiyatları netten araştırıp ilk baş bir fikir sahibi oldum. ve gezdiğim tüm av bayiler her şeyden önce kral torun retay gibi ürünleri tavsiye edip internetteki fiyat üzerinden bile % 100 karlı bir fiyat söylediler en son bu arkadaştan mod 99 aldım ama dediğim gibi 36. pelleti namluya koymadım bile....

öncelikle
    1-) tüfeği dampa ayaksız mı kullanıyorsunuz
    2-) sdelican abinin dediği gibi bir durum olabilir bu tamamiyle kullanıcı dan kaynaklanır yakın mesafe de 9x kullanmazsanız sorun kalmaz
    3-) dampasız kullandığınızda kaç adet pellet attınız(çok sayıda atmışsanız eğer bir kaç kutu bu dürnün merceklerine zarar verip küçük küçük ufalanmalara sebep olabilir. bu yüzden diğer sorum
    4-) dürbüne baktığınız zaman ufak toz parçası gibi parçacıklar var mı?

dampasız kullanıyorum. 2 parça ayak ile kendinden gelen.

yakın uzak farketmiyo zoom lu zoomsuz her türlü bulanık.

jet marka 1 kutu pelletten en fazla 3 te 1 ini attım. içerisinde sanırım 100 adet var 30 35 tane attım.

dürbünde toz parçaları yok sadece yakın birşeye 9x zoomla bakarsınız ya onun gibi bulanık.

çok yakın mesafede yakınlaştırmayı yüksek yaptıysanız ondan olabilir. mesela 10 metrede 9x yakınlaştırmayla bulanık gösterir, tabi paralax ayarı yoksa ki sizin dürbünde de yoktu galiba.

yakınlaştırma ayarını değiştirmeden farklı mesafelere bakıp deneyin bence.

3 ila 9 arasında hepsini denedim göz mesafesini iler geri her türlü denedim olmuyo artık

S.a arkadaşlar hayırlı akşamlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat acil yardıma ihtiyacım var yanlış yer ise şimdiden özür dilerim.

arkadaşlar yaklaşık 5-6 gün önce aldığım mod 99 tüfeğimle birlikte hediyesi olan optima 3-9x32 dürbün de bozulma oldu. aldığım bayi bana jet marka pellet hediye etmişti daha 3 te 1 ini bile kullanamadım zaten dürbün ile bi sağa bi sola atış yapıyodum, tam da bugun destekli atıp dürbün sıfırlamayı araştırdım ve denemek için atışa gittim yumuşak bir zeminde yaklaşık 10 15 kadar atış yaptıktan sonra dürbünüm o kadar bulanık oldu ki kullanılmaz halde resmen. artı kılında herhangi problem yok ama oldukca bulanık kullanılacak halde değil.

sizden tek ricam daha önce her hangi bir tecrübem bilgim olmadığı için yardım edebilir misiniz ? NE Yapmalıyım ?

Not : Satın aldığım bayi aksi biri herhangi bir şekilde konuşarak uzlaşmaya varamıyorum.

en ucuz ayak yatagun dampa sanırım o da 106 tl ye geliyo kargosu filan 120 bulur yaylıya bu kadar para harcayana kadar keşke pcp alsaydım 2. el 500 e bile pompa dürbün tüfek at44 setler gördüm forumda.

herşeye rağmen yinede mod 99 kullanmamdan yana olan varmı ? yani misal sen onu bunu boş verde. git al bi dampa ayak veya şöyle yap böyle yap seni pcp masrafından kurtarır gayetde güzel bir tüfek diye bir fikri olan varmı ? yoksa iade etcem :(

dürbün ayarı dampa destekli atıs doğru tüfek tutusu bir sürü faktor var ? doğru omuz kaynağı yapma ....

grupman yapmak için dürbün ayarına gerek olduğunu sanmıyorum çünkü sonuç olarak ayarı olmasa dahi hedef aldığınız yeri değiştirmediğiniz sürece kurşun hep aynı yere gider.

dampa dediğiniz sanırsam dürbün ayağı oluyo bir dürbün ayağının o kadar etkili olacağını hiç mi hiç sanmıyorum benim kullandığım ayakların arkasında papuç taktırdım ucu lastikli yani bi nevi dampa gibi,

evet destekli attım kıpırdama olmuyor dersem yalan söylemiş olurum lakin milim kıpırdama herkeste olcağı kanısındayım aksi takdirde tüfeği olduğu gibi mekanizmaya bağlayıp öyle atmak gerekir yani işin özü en ucuz yolu bulmama bi yardımcı olun bea :) yoksa tüfeği iade etcem fatura tarihi 28.08.2013