killer1691 adlı kullanıcının mesajları

Evet maddelere yaptığınız yorumlar bence doğru.3. madde bence kısıtlama deil genişleme olmuş olur,zaten Türkiye'ye birçok silah avrupadan geliyor standart fabrika imalatı aynı güç aynı makina.5.madde Avrupa birliğinde güç ve kalibre sınırı mı varmış ben hiç görmedim,birde ilk basta avrupa baz alınarak belirli hız üzeri için ruhsat istenmesi durumundan bahsetmiş,daha sonra ise''Sadece x. kategoriye giren ateşli silahları ruhsat kapsamına almış, havalı silahları ise ruhsat kapsamı içine almamış''birde sanırım burada bir yanlış anlama olmuş madde 6 fıkra (3) ç bendinin 2 numaralı alt bendi için yazılmış 1 numaralı alt bendi havalı silah 2 numaralı alt bendinin bizimle alakası yok,bunun dışında gerisini doğru açıklanmış .Anlaşılan malum kanunumuzun bu olduğu kesin.Avrupa da güç sınırlaması gerçekten var mı ? youtube de izlediğim videolarda adamlar tavşan,ördek hatta tilki avlayan bile gördüm avrupada güç sınırlandırması var da nasıl bu hayvanları avlıyorlar?ben bu yasalardan airguns ile ilgili ciddi yaptırımları olan bir sonuç çıkacağını sanmıyorum yada öle olmasını umut ediyorum.

Evet hocam avrupada güç sınırı var.yanlis hatırlamıyorsam almanya 7.5 joul ingiltere 16 joul...

evet almanyada 7.5 joul u geçen havalılar ruhsata tabi tutuluyor ateşli silahla aynı şartlar gerekiyor ruhsat alabilmek için almanyada (yaşıyorum okumak için türkiyede bulunuyorum)

Ne kadar test ettiniz bilmiyorum ama,
    Benim At44s10 um normal namlulu ve kisa tup model 100 metre 3-4 cm grup yapti 5 atis...
    Forumda fotolari olucakti...
    Demek istedigim 3-4 cm e razi olan varsa lw diye tutturmanin geregi yok gibi gozukuyor...

bizzat kendim test etmedim lakin forumda takip ettiğim kadarı ile lw long tavsiye ediliyor saygılar ...