Hamatum adlı kullanıcının mesajları

Oooooo, Minik Hakan fena atıcıdır, zorakiyle 10 metreden fişeklerin anasını ağlatır...
    evet güzel bir etkinlik olmuş ama bizler de bir toparlansak iyi olacak artık, ipe un serdik sıcak mıcak derken yayıldık iyice,
    yeni ft hedeflerimizi deneme ve mini bir yarışma yapma zamanı gelmedi mi Ozanım :)

B

Başar Bey,
    çabalarınıza ve elde edilmiş başarılara kimsenin birşey dediği yok zaten, sadece takdir edilebilir bunda bir anlaşalım,
    sorun şu: burası bir hobi forumu ve topluluğu, en azından ben bu nedenle girdim, ama kısa zamanda uluslararası platformların kurallarıyla yarışmalar düzenlenirse birçok kişiyi kaçırma riski olur, eğer bu önemli değil diyorsanız moderatörler konuyu silsin bitsin gitsin,
    yok bu işi geliştirmek ve yaygınlaştırmaksa amaç bu yöntem yanlıştır bence,
    denirse ki o zaman siz de kendiniz yapın bişeyler görelim, eminim bu forumda meslekleri nedeniyle çok daha kalabalık işlere imza atmış çok insan vardır, bu da yapılır hatta size daha önce karagöl yarışmasında teklif ettiğim gibi ana haber programlarında görüntüler bile yayınlatılabilir,
    bir öneri: hadi bu yarışma kuralları kondu artık yalama olmasın ama bir sonrakinde bir kaç kategori olsun, bakalım hep beraber hangi kategorilere katılım daha fazla olacak? A grubu diyebileceğimiz kategori şampiyonları da yurtdışı müsabakalara katılır ve başarılı sonuçlar alınabilir, biz hobiciler de maddi manevi taşın altına elimizi sokmazsak o zaman diğer dostlar da bize laf soksun. Daha iyi olmaz mı?

Tartışmayı başlatan olduğumdan biraz suçluluk hissetmiş bu gerilimden, bu kötü birşey
    ama diğer taraftan grup dinamiği iyice yükseldi bu güzel birşey,
    geçmiş mesajlara bakarsanız karagöl buluşmasındaki yazışmalarla benzer,
    yani bir eleştiri oluyor ve sataşma isim falan geçmiyor, sonra sert üsluplarla savunmalar oluyor "gelen gelir gelmeyen gelmez" veya "siz ne yaptınız da konuşuyorsunuz" gibi
    hemen arkasından yine sert tepkisel mesajlar geliyor
    tabii ki tercihtir kızmamak gerekir gelmeyen gelmesin yaklaşımına ama benim anlatmaya çalıştığım elit yaklaşım buydu işte
    bu foruma katılanlar işlerini güçlerini bırakıp yazan çizenler arasında deneyim ve yetenek farkları mutlaka olacak, ama herkesi aynı tepside pişirmek yanlış olur, bugün insanlara istemezsen git kardeşim dersek yarın yüzyüze bakmak zorunda kaldığımızda üzülürüz, dünya çok küçük sonuçta,
    görüldüğü gibi şeytanın avukatlığı gibi görülen olay aslında hobici amatör küçük azınlığın da sesi olabilir ki yadırgamamak gerekir, ben 1 yıldır üyeyim ve forumda en aktif konular satılık ilanları,
    ha bi de bu konu oldu aynı karagöl tartışmaları gibi
    o zaman şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz lazım hepimizin diğer arkadaşlar da elini taşın altına koysun, bunun için ne yapalım diye
    Hobiden para kazanan insanlar değiliz ve amaç ta hoş vakit paylaşımları olmalı diye düşünüyorum
    hamur sertleştikçe onu yoğuran el de sertleşiyor, gerek yok...

Arkadaşlar yarışmayı kenara bırakalım. Biz sizlerle tanışmak ve muhabbetimizi arttırmak istiyoruz. 27-28 Eylülde Kızılcahamam a bekleriz. Aslına bakarsanız benimde şu an için tüfeğim yok. Tüfeği olmayanlar benim gibi hakem olarak da faydalı olabilirler. Gecede muhabbetin belini kırarız. İnanın yüz yüze konuşarak sebep sonuç ilişkisini daha kolay kurabiliriz. Eminim çok zevkli bir hafta sonu olacaktır.

Yunusun da dediği gibi,

Gelin tanış olalım,
    İşi kolay kılalım,
    Sevelim sevilelim
    Dünya kimseye kalmaz.

Iste ayakta alkislanacak bir yaklasim. Olay budur. Peki kendi hedeflerimizi getirip kendi silahlarimizla hobi atisi yapabilir miyiz? Yarismanin ve alanin duzenini bozmadan tabii ki.

Hadi uzatmıyım diye cevap yazmadım hiç bir yazıya ki, daha önceden oluşan bir gerginliğin de tamamen şahsıma yönlendirildiği apaçık ortada şu an...
    ama bu mesajda direkt özel ismim geçtiğinden yanıtlamak zorundayım
    ben belki sizler kadar eski değilim bu alanda ama şimdiye kadar iki sadece karagöl yarışması geçti onda da tepkisel olaylar yaşandı. Bu ikinci yarışma benim haberim olan...
    yani diyenler var ya gel elini taşın altına koy bilmem ne yap sonra konuş şeklinde... İzin verirseniz geleceğiz de her seferinde bir şey çıkıyor bir türlü gelemiyoruz yeniler olarak.
    deneyimsiz bir katılımćı olarak sorunumuz hobi olayının çok kısa sürede ciddi sportif şekle dönmesi, bu ister istemez acemilerin çekinmesine neden oluyor, hele hele yukarıda deneyimli bazı arkadaşların kullandığı bazı kelimelere bakınca çekinceden başka hisler uyanıyor insanın içinde ama bu gerginliğin nedenini de bilmiyorum. Herhalde daha eskiden kalan sorunlar var insanlar arasında, açıkçası bu sorunlar da zerre kadar umurumda değil.
    dedim ya ben hobiciyim arkadaşlarım, bu nedenle ben kimseye saldırmaz ve sadece bir konu hakkında görüşlerimi ortaya koyarken sanki düzenleyiciler hakkında birşey demişim gibi saldırılmasını kabul edemem. Mesajlarımı bir daha okuyun sonra saldırın,
    neyse,bazı kelimeleri ilgili arkadaşlarımın gençliğinin getirdiği ataklık olarak kabul ediyor ve unutuyorum,
    yukarıda yazılanlar içinde tatminkar ve anlamlı bulduğum iki mesaj Togay arkadaş ve BSR arkadaşın mesajlarıdır, zaman ayırıp merakımı giderdikleri için teşekkür ederim
    ha bu arada işlerimi ayarlayabilirsem yarışmaya da mutlaka geleceğim, tanışmak isterim Yasin.

:thumbup: LAmine blok mu?hani nerdeee? :D
    abi bende bundan arıyorum hemen resim lütfenn. 8)

Abi ayrıca ft, avcılık ve atıcılık federasyonunun kapsamında değil diğer ülkelerde de .Outdoor orginizasyonlar gibi birşey ama bildiğim ülkemizde de böyle bir federasyon yok.

sorma Togay arkadaşım, küçük bir hesap hatası nedeniyle blok dağıldı şimdi keserken, bu başlığın dışında ve konuyu dağıtıyorum belki ama ilk deneme olmadı, ama kesinlikle olacak kaçarı yok

Hobi ayrı şeydir sportif uğraş ayrı şeydir, sapla samanı karıştırmamak lazım, burada artık hobi yapılmadığı, olayın sportif hobiyi aşıp profesyonel paltforma taşındığı bir gerçek. Profesyonel olarak ele aldığımızda da bu iş federasyonlar bazında yapılabilir çünkü adam kayırmacılık gibi bazı istenmeyen olaylar yaşanabilir. Kaldı ki ülkemizde bu işi düzenleyen bir federasyon ve bakanlar kurulu kararı ile kurulmuştur. Daha önce de benzer mesajlar iletmeye çalıştığımda benim nezdimde takımıma da sataşılmıştı hatırlarsanız. Kısacası elitist bir yaklaşımla yarışmalar düzenlendikçe benim gibi hobiciler uzaklaşacaktır. Forum da sadece silah-malzeme satışı için kullanılacaktır.
    hadi uzatmıyim daha fazla, lamine bloğumu kesicem şimdi, başarılı olursa hobidaş dostlarımla paylaşırım.

Sorun yok hocam boşver,
    Bir süredir bu forumda 5.5 pcp satılık furyası patlamıştı,
    sonra da bu yarışma kurallarını görünce aklım çelindi ve bir iki yazı yazdım ama sanırım internet bağlantımda sorun var, çıkmadı
    baksana yaylıda hw97 bile sınırı aşıyor,
    Neyse,
    ben zaten hobici olduğumdan ahşap metal işlemeye devam edeyim...

Sanırım şu an sahip olunan birçok 5.5 pcp bu kategoriye uymayacak, yaylılar için ayrı bir kategori olur sanırım. Yarışma ilanı açılınca göreceğiz. Satılıklarda ilanlar artacak gibi...
    İzmir HİT takımını steyr sport ile donatma zamanı geldi heralde. Bir aksilik olmazsa forumdaki dostlarla tanışmak ve paylaşımlar için güzel bir olanak bence