Hamatum adlı kullanıcının mesajları

Silahı söktüm,
    Night hawk arkadaş ne yazmışsa odur,
    tetiği sökmeden pnömatik ve mekanik parçaları ayırmak için topuz uçlu alyan işi kolaylaştırıyor,
    o ring patlak değil ama çok sertleşmiş ve kırılgan, biryerlerinden kaçırıyordur herhalde,
    yenisiyle değiştirdim, topladım, hava bastım,
    sorunsuz, kaçak kesildi,
    normalde basınç birkaç günde azalıyordu, şimdi 200 bar, sanırım o sorun da kalmayacak, bu arada tüp oringini de molykote ile yağlamakta sakınca olmaz sanırım,
    kısacası şimdilik sorun çözüldü gibi,
    çok çok teşekkürler sevgili dostum, beni büyük bir dertten kurtardın

Bugün bütün izmirin altını üstüne getirdim, ne erba sı kaldı ne tüm sanayi siteleri, 12x1 viton oring yok. Silikon buldum ama uzun ömürlü olmaz gibi geldi. İnternetten bakıyorum alınca sayın gece şahininden yardımla sorun çözülecek gibi. İstanbulda alabileceğim bir adres bilen var mı?

Evet alyen takımı var, o ringin özelliği var mı? Dalış takımları için o ring aldığım yerde sanırım 12x1 bulabilirim, bunlar da basınca dayanıklı sanırım, hazır sişahı açmışken başka o ringlere de bakmam gerekir mi?

Herkese merhaba,
    Bugün hw100 t fsb silahımla atış yaparken 160 bar civarında, pelleti namluya sürdükten sonra şarjörün ön kısmına yakın bir yerden hava kaçağı başladı. Atışı yaptım ve 70 metre civarında grupmanda bozulma yoktu, fakat tüp çabuk bitti. Dışarıdan kontrol edince elime gelen bir hava basıncı hissetmedim. Akşam saatlerinde tüp sıfıra indi, söküp havasını tamamen boşalttım. Ustalara soruları: muhtemel hava kaçağı nereden olabilir? Benim değiştirebileceğim o ring sorunu olabilir mi? Teknik destek nereden ve nasıl alabilirim? Yardımlar için şimdiden teşekkürler...

Uzun süre gamo hunter 1250 kullandım, ilk geldiği dönemlerde almıştım, güç gerçekten inanılmaz, neredeyse yivli gibi sarsılır ve tepmesi önemlidir (ileri doğru teper) dürbün ayarı tutturmak pek mümkün değildir, ne dampa ne de birşey pek işe yaramaz, isabeti bir çok yaylıya göre oldukça instabil. Saçmayı çok uzun sürer ama hafif pellet kullanırsan çok takla atıp savrulur,
    4,5 mm pellet için gereksiz ve stabiliteyi bozan bir gücü vardır, kurma kolu sert, ağır ama ceviz kundağı gerçekten çok iyidir,
    Ateş ettiğinde gücünü fazlaca hissettiren ama atışlarının yarısının kontrol dışı yapılacağınit tüfek isteyenlere uygun olabilir,

H&n baracuda bakır pelletler 5,5 21grain olanı hw100 ile 50 metredeçok sapıyor. 16grain ile yaklaşık 3 cm grupman yaparken bu pelletler bir aşağı bir yukarı uçuyor. Deneyimi olan var mı?

Alüminyum üzeri bakır yada pirinç kaplama. Yada kurşun üzeri kaplama veyahut çelik üzeri plastik kaplama olarak çeşitleri var. Eğer av yapmıyorsanız, göl, avlak, besi, yada ekin bölgesinde atış yapmıyorsanız fazlasıyla dikkate alınacak bir konu değildir.

Kurşun vb. Zehirli metal yada kimyasallar modern dünyada o denli hayatımıza girmiş durumda ki bizim temas ettiğimiz yada doğaya kattığımız zarar çok düşük. Hele ki doğa katlinin rant için meşrulaştığı günümüzde bence elimizden kayıp gidenlerin peşine düşmeliyiz.

:D

Ayakta alkışlıyorum
    Konuyla ilgili olarak gamo lethal gibi plastik pellet alacaksanız ve şarjörlü silahınız varsa uzunluğunu ölçmeden almayın, plastik pelletler oldukça uzundur ve yaylılar çin tasarlanmıştır
    Hem pvc de en az kurşun kadar doğaya zararlıdır