nester77 adlı kullanıcının mesajları

Aklima o da geldi ama dikkat ettim alakası yok ama bir sey farkettim bolt kolu geri çekince aşağı yerine oturtup sonra yukarı ve ileri alıyorum ama sadece geriye çekip ileri itmek yeterliymiş belki bundandır. ilk fırsatta deneyeceğim bakalım

Yeni aldığım BT65 te kurulum sonrasında tetikte kilitlenme oluyor. Şarjör kilidini açıyorum bolt kolu geri çekiyorum, şarjörü takıyorum, şarjör kilidini kapatıyorum, bolt kolu ileri itiyorum. Bir kaç atış yaptıktan sonra veya daha takar takmaz tetik sanki emniyeti kapalıymış gibi kilitleniyor. Bu durumda bolt kolu geri çekiyorum, şarjör kilidini açıyorum şarjörü çıkartıyorum ya boş şarjör takıyorum ya da şarjör takmadan tüfeği ateşliyorum ve bu sefer tetik çalışıyor üstelik tüfek saçmayı da atıyor. Bazen kilitlenince üst üste kurmayı denediğimde iki saçma birden atıyor. Sorun nerededir sizce? Hani bu tüfeklerde iki saçmayı aynı anda atmayı engelleyen mekanizma vardı.? Ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum yoksa tüfek mi bozuk bilemedim. Bilgilerinizi rica ediyorum.

tekrar denedim ama bu sefer dolum aparatını mengeneyle tutup hortuma bir yarım tur daha döndürdüm sanki bu sefer oldu. demekki bu dolum aparatını iyice sıkmak gerekiyor öyle böyle değil yani . Saçma gelebilir belki ama bu dolum aparatı ve tüpteki dolum ucu bana güvenilir gelmiyor sanki pompa basıncı 100-120 barı geçince dolum aparatı tüpteki dolum ucundan geri fırlayacakmış gibi hissediyorun, anksiyete yaptım :) başınıza böyle bir şey geldimi hiç. Bir soru daha (acemiyim kusura bakmayın) BT65 bolt action tüfek malum kurma kolunu geriye alıp tekrar ileri itince kuruluyor ama diyelim ben kurduktan sonra atış yapmaktan vazgeçtim ve kurma kolunu tekrar geri çekip şarjörü çıkardım bu durumda tüfek gene tetiği çekince patlıyor yani kurulmuş oluyor bunu engellemenin bir yolu var mı, yani yivli tüfekte olduğu gibi atıştan vazgeçince işlemi geri alabiliyormusunuz maksat hava boşa gitmesin tüfek boşa atmasın

Tahliye vanası kapalı, pompaya basınca zorla bir 30-40 bara kadar pompa manometresi çıktı ama pompalamayı bırakınca manometre yavaşça sıfıra iniyor, acaba tüfek dolum deliğinden kaçırabilirmi, gerçi oringler yeni. Bu arada tüfekteki basınç 130 da ben 200 e çıkartmaya çalıştım.

Buldum, belki başkasının işine yarar diye yazayım. Tıpanın altında gövdede ince bir alyan var, onu gevşetiyorsunuz. Tıpa aşağı basılabilir hale geliyor. Pompanın alt ucundada tıpanın aşağı inmesine olanak sağlayacak yarım ay gibi bir çentik var döndürünce buldum :) Bir diğer sorum da doldurma aparatını taktım, sonra da tüfeğin tüpünün deliğine oturttum. Pompalamaya başladım ama ne tüfeğin ne de pompanın manometresi kıpırdamadı. Bir yerde hata mı yapıyorum. Pompa manometresi hep sıfırda.
    Acemilik kötü. Bu kafayla daha çok yazarım buraya

Sonunda tüfeğim geldi, namluda Lothar Walter yazmadığı için kıllandım ama bayi kesinlikle Lothar Walter namlu olduğunu söylüyor, inşallah öyledir. Pompayı webley almıştım ama basınç göstergesinin yanında pompanın açılmasını engelleyen plastik bir tapa var bir türlü çıkaramadım, bununla ilgili fikri olan var mı acaba

Arkadaşlar yeni bir Hatsan BT65 SB-w LW siparişi verdim, dürbün ve moderatör ile kullanmak istediğimden arpacığı ve gezi hiç hesap etmemiştim ama tabiri caizse jetonum yeni düştü. Arpacık nasıl sökülür, sökülebilir mi yoksa siparişimi durdurup arpacık ve gez olmadan tekrar mı isteteyim bilemedim. Forumlarda AT44 arpacığının zor söküldüğü hatta bazılarınca sökülemediği yazılmış. İlk PCP tüfeğim. Yardımlarınızı bekliyorum.