M.balibey adlı kullanıcının mesajları

bu bağlardan bende düşündüm ama hep siyah beyaz var diye yapmadım koçtaşta renkli yoktu mediamarta bakayım birde:)bu arada kümes hakkında baya bir başını ağrıtırım:)

abi tam kümesim kapısını açtım uçarak çıkınca korktum valla dedim gözümü falan çıkaracak herhalde:) yanlız bugün tavukları kümese koydum halleri çok komik sokaktaki abazalar gibiler resmen dişilere bir bakışları var

süper o zaman istikrar konusunda sıkıntı yaşanmayacaksa daha ne olsun bir havalı tüfekten..... daha başka beklentiye girmemek gerekiyor artık dürbün sıfırlanmış e 60-70 metreden de isabetli atışlar çıkıyorsa..........hımmm beklenti demekki insanları doyurmuyorda olabilir sitede mod 125 le 120 metrelik atışlarda gördük ama araziye vurduğumuzda yanı top sahası artı 20 metre biraz fazla geliyor bana .....................çevrede o kadarda arazi bulmak biraz zor ahahahah...........ama dehşet olur bu mesafede birde dürbün 125de sıfır duracak .......................:-)

fiyatına göre iyidir isabet oranıda iyidir mod 85in vortex olmasıda atış gücünü istikrarlı yapar bence bu bir artı yani bizimkiler gibi eskiden 1 tl grupmanı 75 metrede yaparken hatsana göndermeden öceki yay gücüyle 50 metreyi zor vuruyordu:)

şimdi güleceksiniz ama..
    Aliexpreste görmüştüm bunlardan, yani o bileziklerden :D

abi bende gördümde ingilizcesini bilmiyorum birde benimkilere harem kurdum 5 tavuk 4 horoz oldular acil almam gerek bahçeden kaçarlarsa diye:) geçen kanaı kesik olmasına rağmen horozun teki rahat 15 metre mesafeyi uçarak gitti bir ara hatta dedim kuş gibi gidecek:)

asına bakarsanız şu an için benimde yok tüfeği hatsana gönderdim kundağı kırıldığı için gelmesini bekliyorum ki bayramda buluşursak zaten gelmesi imkansız

sokak hayvanlarına yarım etmek çok güzel benim 3 köpeğimin ikiside sokağa atılmış biri ingiliz ponter biride alman kurdu ikiside safkan ve sokaktan aldım keşke maddi durum el versede birkaç tande daha yavrucağa ev açabilsem bizim mudanyada yaz bitti yine küçük süs köpekleri çıktı ortaya 3 ay çocuk eğlendirmeye diye alıyorlar bir gün sırf birini bu yüzden vurucam X(

tek seferde deneme için kaç grm alınabiliyor ki bende 3 tane var 100 gr fark etmezler bile:)

birde şu tatil zamanı köpek alıp yazlıktan giderken atmasalar çok iyi olacak her yer yavru cins köpek kaynıyor hepsi çok zayıf :(

:) Sağol biraz öyle oldu 2-3 ay öncesine hayvanların sayısı 600 civarıydı 8o Şimdi azalttım.

En ucuz yemlik suluğu pazar günleri soğanlıda kurulan kuş pazarında bulabilirsin.
    Kümes nasıl olursa olsun fark etmez , korunaklı olsun yırtıcı hayvnalardan , soğuktan yeterli olur.Eğer tavuklar geziniyorsa fark etmz ama hep kapalı duruyorsa kümesi geniş yap.

600 mü 8o ne yaptın öyle resmen çiftlik olmuş:) ortalama ne kadar oluyor peki mudanyada suluk 28 yemlik 28 galveniz büyük tip olanları

maşallah iyice ilerletmişsin işi banada büyük boy yemlik ve suluk lazım 4 tane ligorin var ucuza neredeler olur sen bilirsin birde bunlara kümes yapmam gerek bahçeye yurtdışındakiler gibi bişey mi iyi gider yoksa klasik tarz mı