Erhan Ay adlı kullanıcının mesajları

İzmir ekibinden yarışmanın tarihi ve ft mi yoksa br mi olacağı konusunda henüz bir ses seda çıkmadı ama ft yapılacaksa 16 joule uygulamasına İzmir de başlansa iyi olmaz mı ?malum bu yarışma tüm dünya da böyle yapılıyorsa bizlerinde bu disiplini öğrenmemiz ve geliştirmemiz açısından faydamız olur.zaten çoğu arkadaşımızın buna uygun tüfeği var çoğu tüfektede güç ayarı mevcut. gariban tavşanlar da parçalanmaktan kurtulur bir sevap işlemiş oluruz :) .Bu konuda deneyim sahibi olan Başar arkadaşımız bu işin organizesinide başarır diyorum.

Adanalı hemşerilerimin gösterdiği sıcak misafirperverlik ve keyifli yarışma organizasyonu içinde başta V eli bey olmak üzere bende herkese çok teşekkür ederim g;$i Hava,yarışma,kebap,şırdan herşey çok güzeldi :thumbup: İzmirde buluşmak üzere ;)

baklava ya baklava?????????

Nihayet büyük gün geldi çattı,bugünden silahlar sıfırlandı son denemeler yapıldı.sagolsun V eli bey tüm ekibe davet verdi.merak ettigim arkadaslarla tanisma fırsatımız oldu.bu güzel gecenin ardından herkes istirahata çekildi,sabah erken yarışma var,heyecan dorukta.

forumdaki mesajlarınızın çoğunda bireysel imkanlarla tüfek getirmekten bahsetmişsiniz.getirmek istenirse herkes belki getirebilir ama bu işten ekmek yiyen satıcılar var.unutmayalım ki onlarda işçi çalıştırıyor vergi ödüyor.bu müesseler kazanmazsa ülkemizde bu hobi yaygınlaşmaz.rusyadan tüfek çin den dürbün çekoslovakyadan pelet mi getiricez.bence en mantıklısı alacağımız tüfeği gidip elimizle seçip almak bir sorun çıkarsa da aldığımız yere başvurmaktır.bize yurt dışından sürekli hammadde makina vs.getiren tırlara bırak bir taneyi 10 tane bile tüfek atıp getirme imkanım varken ben hiç böyle bir şey düşünmedim.gümrükcülerle akraba olana kadar ülkemizde hobimize hizmet veren satıcılarla akraba olmayı tercih ederdim.zaten aradaki fiyat farkı kdv ve gümrük masrafları ki bu parada devletimize gidiyor.tüfeğe gelene kadar yediğimiz ekmeğin buğdayı cep telefonlarımız araçlarımızın benzini vs.hepsi yurt dışından geliyor.bence bu eforunuzu katma değeri daha yüksek ürünleri getirmede harcayın daha çok kar edersiniz.

evet boss 7.62 ve ben boss alıp namlu değiştirerek onu 6.35 yapabilirmiyim diye düşünüyorum, konu ; namlu değişimi ile istediğimi elde edebilirmiyim konusudur.

onun yerine royal 500 alıp modlayarak aynı güce getirmeniz daha maantıklı ve ucuza malolur diye düşünüyorum.forumda bu işten anlayan üstadlar var onlar size yardımcı olabilir.

boss la ilgili http://www.airgunsofarizona.com/ dataları burada inceleyebilirsiniz.ayrıca filintalar grubunun forumda paylaşmış olduğu videolar var oldukça güzel ve zevk alarak izlersiniz.yalnız siz 6.35 kalipre diye belirtmişsiniz boss 7.62 dir.birde raw ın hm1000 x diye bir tüfeği var yüksek güçte isabet ve kalite olarak 1 numara bence.

Ben uzun ve agır tüfekleri pek sevmedigim için size tavsiyem cricket olur( tabi 6.35 bulabilirseniz)veya on gün içerisinde bobcat ler gelecek ikisininde gücü 47 fpe,ağırlık ve boyları birbirine yakın.fiyatları haricinde iki tüfeğinde eksi bir yönü yok.

Bizlere tomar tomar paralara bu tüfekleri imal edip satanlar zahmet edip böyle bir videoyu sitelerinde yayınlamıyorlar.raw,fx,cricket ve evanix in sitelerinde teknik veri almak bile mümkün değilken,arkadaşlar hiç bir çıkarı olmadan zahmet edip ne güzel tanıtımlar yapıyorlar.elinize,emeğinize sağlık.

air wolf yüksek güçte 35 fps güç üretiyor değişik peletlerle crono yaptım sonuç 35 ila 36 aralığında.yüksek güçteki stabil atış sayısı 70 düşük güçte yani 30 fps de 100 atış yapıyor.fx hiç kullanmadım ama air wolf için şunu süyleyebilirim ben elektronik aksamdan korktuğumdan ve ağırlığın önde olmasından dolayı sattım.bu fiatlara cricket veya yeni gelecek bobcat leride bir düşünün derim.

Güle güle kullanın.Sentetiği olsa direk alıcam ahşap hoşuma gitmiyor.

ben tüfekleri bire bir inceleme şansı buldum sentetik model tam 700 gram daha ağır ve kundağın alt tarafı daha kalın olduğu için ele tam oturmuyor.almayı düşünürseniz wst modelini alıp kundağı boya veya kaplama yapabilirsiniz.bence oldukça şık olur.tabi satılık tüfek kaldıysa.saygılar

:thumbup: :thumbup: ben sabah beri 3 yaylıyla 50 metrede saçmaları bir kagıda toplamaya çalışıyorum.kollar iflas etti sonuç berbat.anlaşılan daha çok ekmek yemem lazım.